Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Benedek Elek összes meséi c....

Benedek Elek összes meséi c. könyvek milyenek? Kedves mesék vannak bent?

Figyelt kérdés
5-6 éves gyereknek aranyosak a mesék?
2020. jún. 30. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Benedek Elek mesegyűjteményei nagyon jók, számos híres, közkedvelt mese van bennük. Az, hogy egy 5-6 éves gyereknek milyen mesék tetszenek, nagyon gyerekfüggő. De alapvetően B.E. meséi alkalmasak a nagycsoportos korosztálynak is.
2020. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a Többsincs királyfiból szoktunk neki olvasni (az is Benedek Elektől van). Az egész óvodás korosztály számára kiváló mesék.
2020. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk Benedek Elek szinte teljesen kimaradt. Max az oviban olvastak a gyereknek, de ezt nem tudom.

Ami van otthon tőle (Az aranyalmafa) az nem kötötte le a gyereket, illetve egy kisregénye van még, az meg alsó hangon is inkább ifjúsági.


Szóval én mást választottam, nem bántam meg :) Nincs hiányérzetem miatta.

2020. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi ajándékba kaptuk ezt a könyvet, nem mondom, hogy nem szeretem, de legtöbbször én olvasom és a férjem, szamunkra szórakoztatóbb, mint a gyerekeknek. :D Vannak olyan mesék, ami bár jópofa, de a gyerek nem érti a "poént" benne (pl Az ember életideje) és olyanok is, amin meglepődök, hogy mesekönyvbe van, mert nem annyira oda valónak találom (Lehel kürtje). Van olyan aminek már a címe is riasztó (A halál anyja). Szóval nem mindegyik mese aranyos, de vannak olyanok is bőven. Szerintem ez az a könyv, amiben minden korosztály talál kedvére valót, de nem mind ovis korosztálynak való.
2020. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!