Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TSMT torna valóban csak...

A TSMT torna valóban csak nagyobb gyerekeknek való?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy csak óvodás korúaknak és nagyobbaknak ajánlott, egy 16 hónaposnak nem. Ez igaz?

2020. júl. 1. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan 3 hónapos kortól. Nekünk pl. jó lett volna akkor elkezdeni, mert amikor 1,5 éves kora körül próbáltuk, már olyan erősen és hatékonyan ellen tudott állni, hogy nem is tudtuk csinálni.

Az alapozónál van az, hogy hivatalosan 5 és 16 év között, de mi pl. jóval hamarabb kezdtük így, hogy TSMT-zni nem tudtunk.

2020. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet hamarabb is, mi már korábban szerettük volna idegrendszeri éretlenség miatt, de 3 éves kor alatt nincs csoportos torna, csak kiirnak nektek egy otthoni tornasort amit vagy hajlandó megcsinálni, vagy nem. Nálunk közel 3 éves volt, amikor elkezdhettük, előtte egyszerűen kiment a szobából, ordító gyerekkel én nem tartom jónak a tsmt-t, van aki megcsinálja úgy is, mi kivártuk, hogy, együttműködő legyen, egyébként nagyon hasznos torna.
2020. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából azért lenne érdemes felkeresni szakembert, mert a 16 hónapos lányom még nem jár. Ezért gondoltam TSMT gyógytornászra.
2020. júl. 1. 20:50
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom van-e hivatalos álláspont. Nekünk a dévényes is azt mondta hogy tsmt inkább később jó, mikor már a gyerek is együttműködik.
2020. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha 15 hónapos koráig nem jár, akkor neurológushoz kell vinni.

Ismerősömnek is így volt, azután a tsmt torna.

De annyit kellett várniuk az időpontokra, hogy mire eljutottak volna a tornára, már járt a gyerek.

2020. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Eddig még sem a védőnő, sem a gyermekorvos nem mondta, hogy neurológushoz vagy bárhová kellene vinni, a védőnő is csak tanácsolta, hogy érdemes megnézetni, de konkrét szakembert ő sem mondott, ezért kerestem saját magam itt a környéken TSMT szakembert, mert azt tudom, hogy biztos van.
2020. júl. 1. 21:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig kell elkezdeni járni, időben van, tsmt-t meg lehet próbálni, de egyáltalán nem biztos, hogy akarja csinálni.
2020. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig bőven ráér járni, 2 hónap rengeteg idő egy kisbabánál. Én tsmt-ztem oviban, a gyakorlatok miatt ilyen piciknek szerintem nem lenne sok értelme (nem tudja megcsinálni).
2020. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mászni tud a babád?
2020. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi 10 hónapos kortól kezdtük, mert még nem ült és nem mászott. Előtte dévényeztünk.

Szóval lehet kisebb babákkal is. Ekkor még élvezte, 3 hónappal később már nem.

2020. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!