Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Babát várok, a másodikat. Az anyám egy szörnyű teremtés, semminek sem tud örülni fajta, de ez van, lehet én pont ezért lettem ilyen boldog. Van egy fiam, amikor kiderült fiú, szinte kiakadt, szólt a 4d-n, hogy nézze meg újra. Most is fiút várok, én végtelenül örülök, 2 hét múlva 4d, de mikor közöltem vele, hogy a 20 hetesen fiút mondtak, azóta is csak azt hajtogatja, hogy én azért reménykedek, az még nem biztos hogy fiú, és ilyenek. Néha azért elszomorít, de mostmár csak azért is maradjon fiú ... nem? :D egyébként a férjem és a kisfiam is nagyon örül, és én is fiús alkat vagyok, nem tudom miért van ez, hogy ennyire lányt akar, mikor én egyke lány voltam és hát rám is tojik szépen fogalmazva. Sőt! Mindig csicskájának tekintett, de már benőtt a fejem lágya, nem hagyom magam, s ezt ő is észre vette. Valamint mindent ő akar meghatározni, és fáj neki, hogy nem tud beleszólni. Eldöntöttük nagy nehezen itthon, hogy mi lesz a baba neve, ha fiú, ha lány, de ő erre megírta, hogy szerinte meg mi legyen a neve, és amikor mondtam neki, hogy de nekünk ez tetszik, a válasz az volt, hogy nekem mindegy, úgyis mondhatok én bármit, úgyis majd ti döntitek el, ennél vannak sokkal szebb nevek is és stb. Tehát öröm az élet :D Első fiamnál még azt is meg akarta szabni, hogy minek kapja az apja nevét, az régies, akkor inkább kapjon második nevet is és ő majd azon szólítja, de majd ő választ második nevet :D Nálatok is ilyen zanzások otthon? Ja! Hozzá teszem soha egy napot nem vigyázott az unokájára, és soha nem is dolgozott, de nem ért rá tolni a babakocsit se ... Édes Jézus! Na most hogy kipanaszkodtam magam, csak azt fogadtam meg, hogy én majd szuper nagyi leszek :)

2020. júl. 10. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem bántásként írom, csak gondolatébresztésnek:


Ezt te írtad: "de már benőtt a fejem lágya".

Ez viszont ellentétben áll azzal, hogy egyáltalán időt szántál arra, hogy leírj egy ilyen hosszú kérdést az anyukád miatt.


SZERINTEM akkor fog teljesen "benőni a fejed lágya", amikor egyetlen másodpercet sem fogsz elvesztegetni a drága idődből arra, hogy anyukád (vagy bárki más) véleményével foglalkozz.

2020. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Én egyvalamit nem értek. Miért engeditek be a 4d ultrahangra?

Én távolodnék tőle, nyilvánvalóan nem jóindulatú. De szerencsére te tudod derűsen kezelni, szóval olyan nagy gond nincsen :)

2020. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nézz utána mik azok a határtartási problémák plusz olvasd el a mézgező szülők c. könyvet.

Anyádat nem tudod megváltoztatni, ám azt meg tudod, hogy hogyan viszonyulsz hozzá.

2020. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Úgy tűnik a többieknek is az jött le, ami nekem. Túlságosan beengeded az életedbe édesanyádat, szerintem kicsit abnormális módon. Az ultrahangokon csak a férjem volt ott. Nevet mi választottunk, nem is mondtam senkinek, hogy mi lesz a neve, pedig jóban vagyunk mindenkivel, senki nem akart ebbe beleszólni. Megpróbál beleavatkozni, megmondod, hogy nem érdekel, te és a férjed döntitek el, kicsit határozottabb fellépés kellene. Attól még jóban lehettek, csak húzd meg a határokat.
2020. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sz.rd le.Ha semmiben tud(ott) segíteni (mert nem is akart),akkor magasról fosd le a véleményét. Nem szabad ezeknek az embereknek a véleményükre hallgatni.
2020. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Férfigyűlölő a mami, vagy mi?
2020. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Túlságosan be engeded anyukádat az életedbe és úgy érzi joga van bele szólni mindenbe. Állj a "sarkadra" szépen nyugodtan igyekezz tudatosítani benne, hogy ez a te életed neked kell élned.
2020. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annyira engedem be az életembe jelenleg, hogy 2-3 havonta egyszer ő eljön 20 percre, a fiam és a férjem sem foglalkozik vele, a férjem még köszönő viszonyban sincs vele. Nem jöhet be 4d-re, ezelőtt 12 éve jöhetett be, azóta sok idő eltelt, elköltözött, zárat cseréltünk, és nem én döntöttem mennyire engedem be az életembe sajnos, mert felnőtté válásomig egy ágyban kellett vele aludnom. Mikor kiderült, hogy volt kapcsolatom, mint egy leprásnál, átment másik szobába. Tudom, hogy nem normális, és igazándiból csak azt nem tudom lerendezni, hogy ugye írta egyikőtök, hogy attól még lehet jó a kapcsolat, de nem, ő vagy mindent, vagy semmit, így inkább úgy vagyok vele, hogy nem adok a véleményére, eleinte még össze is vesztem vele, de már nem éri meg, inkább annyit mondok nem és kész. Nehéz volt megtanulni nemet mondani, mert állandó lelki terrorral gyakorolt hatást. A kérdés pedig csak azért íródott, hogy én is és a hasonló helyzetben lévők lássák, ez nagyon sok családban előfordul, sőt! még cifrábbak is :D Tudjunk együtt nevetni, tanácsot adni,kérni esetleg. Hát lehet makacs vagyok, de pl. most már azt sem szeretném, hogy a most születő gyereken pótolja be, amit az előzőnél kihagyott, mert ez nem ferr. Az első gyermekemmel szemben sem. És igen! Férfi gyűlölő szerintem, mert egész életemben azt hallgattam, hogy egy férfiban sem lehet megbízni, mert mind olyan. Hát a férjem megcáfolja :D na de mindegy is! Esküszöm, hogy mióta alig látom sokkal jobb még a levegő is, de pl. még azt sem tudja elviselni, hogy mondjuk elmegyünk kirándulni, és ő nem tud róla, látja a képeket facen, huhúúúú akkor 4-5 napig nem is ír, mert annyit minden nap ír pl. hogy szia hogy vagytok? de akkor még azt se, mert szinte mit képzelünk róla, hogy őneki nem szóltunk, pedig nem jönne, mert utál kimozdulni, mondjuk nem vinném, mert egész nap hallgatnám a hülyeségeit, mit szabad , mit nem az én állapotomban :D Puszi mindenkinek! Szép vasárnapooooooot!
2020. júl. 12. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!