Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a levélhez?

Mit szóltok ehhez a levélhez?

Figyelt kérdés

"A menyem múltkor sírva fogadott minket. Rávert a két éves gyereke kezére mert az marokszámra szorta szét a sót a lakásban, és azóta rettenetes lelkiismeretfurdalása lett. A másik menyem azt mondta, ő sose tudná megütni a gyerekét, de hideg víz alá állítja, ha hisztizik.

67 éves nagypapa vagyok és elegem van ebből a mai, álszent világból. Nem verjük meg a gyerekeket, mert az bántalmazás, és beteg, aki ilyet tesz. De csap alá állítjuk és fröcsköljük hideg vízzel, meg bébiszittert fogadunk mert olyan elegünk van már belőle, hogy menekülnünk kell, meg ápolgatjuk a kis lelkét, aztán felnőtt korában eltartjuk 35 éves koráig, mert nem találta meg a helyét a világban.

Most figyeljetek, mai fiatal szülők!

5 fiú gyermeket neveltem fel! Az egyik orvos, a másik mérnök, a harmadik szintén orvos, a negyedik tanár, az ötödik pedig vállalkozó, mégpedig sikees. Keményen dolgoznak, nem nyavalyognak, és öten összesen 17 unokával ajándékoztak meg! Minden ünnepet, és majdnem minden vasárnapot együtt töltjük! Ez minősíti a kapcsolatunkat, annak ellenére, hogy nálunk bizony előkerült a nadrágszíj nem is egszer, ha fegyelmezésről volt szó. Pontosan tudta mindegyik gyerek, hol a határ, a büntetés előre kiszámítható volt, megkapták, kisírták magukat, megtörölték az orrukat és az élet ment tovább. Ha a feleségem rácsapott a két éves fenekére, sose jutott eszembe felelősségre vonni, és ő se omlott össze lelkileg, és nem mondogatta, hogy ez az ő gyengeségét tükrözi. Ez kell egy kisgyereknek, egy magában isbizonytaln anyuka? Nem, nem az ő gyengeségét tükrözi. Az ő következetességét a helytelen viselkedéssel szemben. Ha valamit elmondtunk egyszer, kétszer, százszor, és százegyedik alkalommal csakazértis megtette a dolgot, akkor talán az az én gyengeségem? A gyerekeim nem járnak pszichológushoz, nem kerülnek minket, nem önbizalomhiányosak és nem keresik az élet értelmét. Megtalálták, a munkájukban, a családjukban és a helyes értékrend szerint nevelt gyerekeikben.

A mai szülőknek pedig sok sikert kívánok, saját szememmel látom, milyen nagyszerű eredményeket érnek el a sok lelkizéssel meg könyörgéssel, ahogy nevelik a gyerekeiket. Tizenévesen már nem találják az élet értelmét és vodkás üveggel a kezükben lófrálnak az utcán. A pelenkás kislánybabákat nevelő anyukák, akik azt gondolják, hogy mindent tudnak már az életről és gyereknevelésről, könnyedén gondolják, és tanácsolják, az üljünk le és beszéljük meg verziót. Én már felnveltem az gyerekeimet, és azt hiszem joggal mondhatom, hogy az én nevelési módszerem is ért annyit, ha nem többet, mint a putyulgatás módszere. De nem is menekültünk az elviselhetetlenül hisztis gyerekeink elől, meg sem fordult a fejembe se a feleségem fejébe, hogy fáradtak vagyunk és többre vágyunk, ami szintén egy mai divathullám. Tettük a dolgokunkat, mindenki tudta, mi a szabály, nem volt vita, könyörgés, de volt olyan szoros családi összetartás, ami a mai napig megmaradt, Istennek legyen hála."



2013. szept. 27. 10:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
28%

Én még fiatal vagyok, 27 évesn, nincs gyerekem, de nagyon egyetértek a szavaiddal. Szerintem ez a kulcsmondat: "Ez kell egy kisgyereknek, egy magában isbizonytaln anyuka?"


Szerintem egy gyerek visszatükrözi a szülei viselkedését, hangulatát. Jellemzően az anyáét, mert nagy általánosságban az anya van a legtöbbet a kisgyerekkel kezdetben.

2013. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően egyet értek, de a nadrágszíj azért nekem sok. Én is kaptam a fenekemre gyerekként, de nem rendszeresen, soha nem eszközzel, és teljesen egészséges felnőtt családos nő vagyok, a szüleimmel példaértékű a kapcsolatom. A férjemet gyakran verték papuccsal meg hasonlókkal, neki nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, bár állítása szerint nem ezért.

Az én környezetemben egyébként inkább túl szigorú, túlféltő szülők vannak (Ne menj a csaphoz, mert vizes leszel 40 fokban! Ne mássz fel a mászókára, mert leesel! Ne szaladj, mert elesel! stb.), a liberalizmus a mi környékünkön nem igazán jellemző.

2013. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim válasza:
28%
Ha jól értelmezem, ennek az egésznek a testi fenyítés a lényege. Nos, szerintem egészséges határok között minden gyereknek kell némi verés, ha másból nem tanul, nem ért. Persze nem arra gondolok, hogy ha bármi rosszat csinál a gyerek, akkor csak a nadrágszíj, vagy a főzőkanál a megoldás. Én is kaptam apámtól, anyámtól, sőt még néha egy-két rokontól is, meg a tanáraimtól is. Biztos megérdemeltem. És megérdemelné manapság is nagyon sok kiskamasz is, de tényleg eljutott oda a világ, hogy a szülő, ha megpofozza a gyerekét, akár még börtönbe is kerülhet. De ez szépen majd átfordul oda, hogy a gyerek üti meg a szüleit, vagy a tanárát, amikre már sok példát hallottunk...
2013. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz ügy. Engem anyukám hobbiból vert. Rajtunk vezette le a feszültséget. Nagyon hirtelen felkapta a vizet, és már csattant is a pofon. Meg persze ordibált, mint a sakál. Nem tudtuk komolyan venni. Bátyámmal egyik kedvenc szórakozásunk volt anya idegein zongorázni. Nem volt szép tőlünk, de direkt idegesítettük, és amikor megvert minket, képen röhögtük. Pedig volt, hogy felrepedt a szánk, vagy folyt a vér az orrunkból. Szóval nem simogatott minket.


Apa teljesen más volt. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kaptam ki tőle (és egyszer se folyt a vérem). Mindről tudom, hogy megérdemeltem. Csírájában fojtotta el az óvodás kori hisztimet (tudod, amikor a gyerek földhöz vágja magát valamiért, és nem tudsz vele kezdeni semmit az ég világon, mert csak bömböl, nem lát és nem hall) két elég jól irányzott pofonnal, amitől úgy megszédültem, és úgy elszégyelltem magam, hogy le is tettem a hisztikről. Még én kértem tőle bocsánatot a otthon, hogy hát az utcán tényleg nem kellett volna olyan csúnyán viselkednem.


Tanárnak tanulok és azt kell mondanom, hogy nincs két egyforma gyerek. De egy dolog mindegyiknél beválik: a következetesség. Ha anya a gyerek kezére csap, mert az rosszat csinált, de utána elkezd sírni, ne adj isten, még a gyereket is megvigasztalja, vagy bocsánatot kér tőle, az semmit se ér. Tiszta szabályok kellenek a gyerekeknek, amik betarthatók, és nem szabad tőlük olyat követelni, amire mi sem vagyunk képesek, mert elássuk magunkat. Ha pedig megszegi a szabályokat, következetes büntetés kell. Szóval szerintem önmagában a verés nem megoldás. Én is kaptam anyámtól nadrágszíjjal. Bátyámmal azt méregettük, kinek lett hurkásabb a feneke, és megbeszéltük, hogy az összes szíjat elégetjük. Igen ám, de a szíjak nagy része apáé volt, ezért ezt elvetettük, inkább megkértük apát, hogy dugja el őket, mert szíjjal kapni nem annyira vicces. Apa eldugta azokat, amiket nem használt (a másik meg ugye rajta volt). A vasalót meg mi dugtuk el... (Mert ugye az se akkora poén, amikor a zsinórral kapsz.) És, amikor jött a mama vasalni, odaadtuk neki.


Szóval a lényeg, hogy anyám egy labilis személyiség, és képtelen érvényesíteni az akaratát mások felett, ezért ordít és agresszív. Apa teljesen más. 1-2 pofon után bőven elég volt, ha később csak csúnyán nézett, már húztunk is be a szobánkba. Az, hogy tőle kikaptunk, tényleg büntetés volt, mert tudtuk, hogy sárosak vagyunk. Mert apa mindig elmondta, hogy mit és miért vár el tőlünk. Nem azt mondta, hogy "mosogass el!", hanem megkért! Hogy legyek olyan kedves, mert nem lesz reggel bögréje, és nem tud kávét inni. És én mentem, és mosogattam, mert tudtam, hogy ez apának örömet okoz... Sose kellett velem veszekednie, hogy nem csináltam meg valamit, mert neki megcsináltam bármit. Anyukám sose kért meg semmire, nem is csináltam meg neki semmit. Nekem fontos volt, hogy normálisan beszéljenek velem, ő erre képtelen a mai napig. 23N

2013. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 klopusz ***** válasza:
77%

Én már az idősebb korosztályhoz tartozom a 44 évemmel, de teljesen egyetértek a fent írtakkal.

Három gyermekem van, 9, 13 és 16 évesek. Bizony előfordult kisebb korukban a fenékre csapás vagy nyakonverés, mikor az x-edik alkalommal szóltam árjuk valamiért.

A liberális nevelésnek szép példáját látom/láttam már én is elégszer. Egy szép példa: óvodában játszanak az udvaron a gyerekek délután, várják a szülőket. Anyuka megjelenik, szól a gyereknek "Kisfiam, megyünk." A gyerek tesz rá magasból (5 évesen!). A mondat még vagy tízszer elhangzik 15 percen belül, azonos eredménnyel. Anyuka végtelenül türelmes, mint egy birka. Mikor én megjelentem a gyerekért, szóltam neki: 10 perc múlva indulunk. (Persze nem tudta, az mennyi idő, de tisztában volt vele, hogy komolyabb játékba már nem érdemes belefognia.) Öt perc elmúltával figyelmeztettem, mikor letelt a 10 perc, ha tetszett neki, ha nem, mentünk, néha a visító gyerekkel a hónom alatt. Mindemellett úgy gondolom, hogy aki azt állítja, sohasem emelt kezet a gyerekére, az vagy hazudik, vagy az egész gyereknevelést traumának éli meg, nincs benne öröme, azt biztos.

Egyébként próbálom én is "normálisan" nevelni a gyerekeimet és igen, biztosan hibázom is, néha túl sokat engedtem meg talán nekik, de nyugodtan állíthatom, a 16 éves kamasz lányom nem iszik, nem dohányzik, viszont kiválóan teljesít a suliban. Viszont mindhárom tudja, hol a határ és - úgy látom - elfogadják a kissé régies értékrendemet.


Gratulálok a szép családodhoz!

2013. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 klopusz ***** válasza:
74%

Csak még egy, a veréssel kapcsolatban.

Kiskoromban már hallottam, de teljesen egyetértek vele:

"Indokolt esetben egy nyakonvágás kifejezetten nevelő hatású."

2013. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
61%

Hülyeség.

Nem kell erőszak a neveléshez.

Sosem kaptam ki,sosem voltam büntetve.Mindig életkoromnak megfelelően elmagyarázták mit szabad,mit nem,minek mi a következménye,ha tovább folytatom.

De sosem bántottak sem fizikailag,sem lelkileg.

Értelmes felnőtt lettem,lassan 40 éves.

15 a lányom,ugyanígy nevelem,sosem kapott ki,nincs büntetés.

És nem drogozik,nem jár az iskola mellé,nem felesel vissza,és el meri mondani,hogy milyen fiúval ismerkedik.

Tudja hogy megbizhat bennünk,mi vagyunk a háttérország.

2013. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
38%
Érdekes, minket soha nem vertek, mégis normális, diplomás emberekké nőttünk fel. Még nincs gyerekem, de ha lesz, nem fogom őt verni, megütni.
2013. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
75%
A nadrágszíjról meg ne is beszéljünk, mert az nem nevelés, hanem büntetőjogi kategória.
2013. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
82%

Nem értek egyet. Engem is vertek kiskoromban, és bár emellett igencsak sikeres lettem az életben, NEM EZ AZ OKA! Hiába próbálja a nagypapa a verést sikeres nevelési módszerként feltüntetni, annak köze nincs ahhoz, hogy ki mit ér el az életben.


Felnőtt koromra én is megbocsátottam a szüleimnek, sok időt töltünk együtt, de ez továbbra sem igazolja a gyermekkori verést.


Rengeteg olyan nyoma van, amit mások nem látnak: tele vagyok fóbiákkal, félelmekkel, korlátokkal, sokszor még mindig rémálmaim vannak arról, hogy hidegvíz alá állítanak mert 2 perccel tovább akartam maradni a játszótéren. Remekül el tudom ezeket leplezni mások előtt, de ha magamban vagyok bizony előfordul, hogy tehetetlen vagyok és összeomlok, mert rettegtem gyerekkoromban, hogy valamit rosszul csinálok és kikapok érte, és ezt az érzést szinte lehetetlen elfelejteni. Sok ismerősöm van, akit hasonló stílusban neveltek, egytől-egyig küzdenek ennek a feldolgozásával. A verés sosem megoldás egy problémára, csak annyit érünk el vele, hogy a gyerekben frusztrációkat és kérdéseket halmozunk fel, hogy miért...


Úgy gondolom, hogy valószínűleg a nagypapa sincs tisztában vele, hogy a felszín alatt milyen súlyos sérüléseket okozhatott a saját gyerekeinek, amit valószínűleg csak nagy igyekezetek árán tudtak feldolgozni. Egy gyereknek az egy dolog, hogy erős, magabiztos szülőkre van szüksége, de ezt nem szíjjal és veréssel és hidegvízzel kell kimutatni, hanem összetartással és szeretettel.

2013. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!