Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kiderülne, hogy nem lehet...

Ha kiderülne, hogy nem lehet közös gyereketek a paroddal, kitartanál mellette, vagy új életet kezdenél akivel családot alapíthatsz?

Figyelt kérdés

Leginkább azokhoz szól a kérdés akik tényleg vágynak gyerekre.

Elnyomnák ezt magukban, vagy sem.


2020. júl. 10. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Maradnának együtt, gyerek nélkül
Örökbefogadnánk Gyereket
Családot alapítanék egy új társsal
54 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadás is egy lehetőség, spermabankhoz is fordulhatunk, vagy lehet embriót örökbe fogadni. Vagy ha mesterséges megtermékenyítéssel lehet biológiailag saját gyerekünk, akkor az a megoldás. Ha az a probléma, hogy amúgy mindketten alkalmasak vagyunk, csak inkompatibilisek, tehát egymástól nem lehet gyerekünk, akkor a spermabank segít, mert idegen petesejthez nagyon nehéz jutni legálisan. Ilyen miatt nem hagynék el valakit, főleg, ha már házasok vagyunk. Ha valamiért nincs semmilyen megoldás, akkor pedig gyermektelen pár leszünk.
2020. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a párommal maradnék, és ha 110%-ra biztos lenne, hogy nem lehet gyermekünk, akkor örökbefogadnánk. Én mondjuk a szakmám miatt napi kontaktusban vagyok gyerekekkel (Csecsemő-gyermek ápoló vagyok) és gyerekkori vágyam egy nagy (2-3-4 gyerek) család.



Egyik ismerősömnek “nem lehetett gyereke.” Évekig próbálkoztak, mire belátták, feladták, és örökbe fogadtak egyet. Aztán.. Az élet vicces kedvében volt, megáldotta őket egy hármas ikrekkel. :) Volt meglepetés, nem kicsi.

2020. júl. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami megoldást tuti találnánk rá, nem hagynám el.
2020. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Lombik?
2020. júl. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem olyan ismerősöm van, akiknek nem jött össze a baba és végül elváltak.

Most mind a kettőnek lett gyereke csak mástól.

Szóval valamiért csak egymástól nem lehetett gyerekük. A lényeg, hogy mindketten boldogok.


Én nem tudom mit tennék, szerencsére nincs ilyen gond. Most nyilván azt mondom, hogy biztos együtt maradunk, de az ismerősök példájából kiindulva, ők jól döntöttek, hogy békével elengedték egymást.

2020. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6 évet vártunk az elsőre, meg se fordult a fejünkben, hogy mással mi lenne, hiszen mi ketten vagyunk a családunk alapja. Örökbefogadtunk volna, ha nem fogan meg végül a nagylány. 😊
2020. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es kulfoldon lehet lombikozni. Ott legalisan van lehetoseg petesejtdonort valasztani es a donor petesejtjeit a ferfi megtermekenyiti es a parja az embriokat kapja meg. Ez a petesejtdonoros lombikozas.

Mi is lombikoztunk. Sokmindent lattam, hallottam.

A sajat véleményem, hogy ha valoban nem lehet a parnak kozos gyermeke, es a sajat hituknek, anyagi hetteruknek megfeleloen ugy erzik kiprobaltak mindent (pl. lombikoztak es 2-4 kiserlwt volt de nem sikerult) es orokbefogadasrol az egyik fel hallani se akar, akkor ott a masikat el kell engedni.

Adni kell eselyt, hogy ha nagyon vagyik gyerekre es nem bizik mar semmiben, hogy akkor talalhasson masik part, akivel ez esetleg osszejon. Csak ehhez nagyon nagy onzetlenseg kell. Nagyon nehez.

2020. júl. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ez van.

Azoospermia,pco,ir,pajzsmirigy betegség.

6 éve meddőségi után örökbefogadást elindítottuk.

Mi 17 éve vagyunk együtt.

Eszem ágába se volt másik párt keresni.Szeretem még mindig a férjemet.

Ő hamarabb elfogadta a donoros inszemet mint én.

Lombikra nem mentünk egyéb ok miatt.

De nem bánom.

Most még várakozunk és várjuk,hogy nekünk is legyen gyerekünk.

2020. júl. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a feleségemnek nem lehet babája, de meg sem fordult a fejemben emiatt szakítsak vele. Mind a ketten nagyon szerettünk volna, mindent meg is tettünk hogy legyen, de sajnos nem jött össze, így most már csak egy másnak vagyunk!!!!

22 éve együtt, 17 éve házasok!!

F

2020. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!