Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanuló anyukák, hogy menedzsel...

Tanuló anyukák, hogy menedzselitek egy napotokat?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves és van egy kutyánk is. Közben egyetemen is tanulok. Sokszor úgy érzem, hogy lelkileg nem bírok ennyi helyre osztódni. Reggel 4kor kelek és 10-11kor már hullaként esek ágyba. Igyekszem ellátni a lányom, játszani vele. Akkor is bűntudatom van, ha mellette tanulók ő meg néz rám, "anya játsz velem". Kutyám ugyan ez. Sétálok vele, igyekszem többször simogatni, játszani vele. Na hát a férjem. Munka után, ha épp nem maszekol, igyekszik besegíteni. Este miután elalszik a kicsi vele is igyekszem törődni, de "beájulok". Segítségem pedig nincs. Hajtom magam, de lelkileg bánt, hogy nem tudok mindenhol 100%-ban ott lenni.
máj. 1. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Gondolom nem nappali tagozatos vagy, a levelezobe meg nem kel belehalni. Vizsgák előtt tanultam, amikor aludt, este és ha a férjem lefoglalta. Azért ennyi idő elég volt rá, nem büfé szak. Nyilván nem lettem szinotos de 2es sem. Most harmad éves vagyok, már egy éve dolgozom, brutális munkahelyen, ahol baromi nagy a felelősség gyerekek, családok felé és rengeteg a munka. Így is megy.
máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Hat ez ilyen, mindig valaminek a rovasara megy a tanulas, kiveve akkor, ha valakinek atlagon feluli kepessegei vannak es elso hallasra/ olvasasra megjegyez mindent, ami kell. Sajnos en nem ez a kategoria vagyok :D

En csak egy okj-t csinaltam, de tobb vizsga is volt a zaron kivul, altalaban a gyerekkel toltott idore es az alvasomra ment ra.

Keso este es hetvegen tudtam csak tanulni, napkozben nem jott ossze.

máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ereszd össze a kutyát és a gyereket, majd elszórakoztatják egymást. :)
máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Valamit el kell engedni. Csak úgy megy. Vagy a házimunkát vagy az alvás egy részét, vagy a gyerekkel töltött idő egy részét. Nem tudsz ennyi fele szakadni. Én nyelvet tanultam, mert ha vissza megyek dolgozni akkor máshová akarok menni. Terhesség alatt vettem át a diplomám és gondoltam, míg itthon leszek még egy nyelvet megtanulok, hogy előnyben legyek. Hát most szünet van. Nem bírtam, mert a férjem egész nap távol volt estére agyam kitette a nem vagyok itthon táblát. Nem ment. A férjem műszakot vált következő hónaptól, hogy többet legyen itthon. Szeretném akkor újra kezdeni. De okulva a korábbialból visszaveszek a maximalizmusomból. Te is engedj el valamit amit tudsz.
máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Bébisziterrel és nagymamával heti 2x. Úgy oldottam meg anno. Mondjuk 1 éves volt, mikor diplomáztam, szóval màr nem 6 hónapos és könnyebb is volt vele addigra.

De a jó eredményhez kell a tanulás, a tanuláshoz meg az idő. Azt nem lehet napi 2x fél órákban, meg lefekvés előtt zombiként megoldani.

máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Én éppen ezért nem tanultam. De én szerencsére nem is voltam rászorulva. Sokadik diploma lett volna, többedik láb, egyébként jó munkahelyekről mentem szülni és mindkét gyerek 1 éves kora körül visszamentem a részmunkaidős állásomba dolgozni (heti 1-2 nap). Ha mellé még a tanulást is bevállalom, ment volna ugyan levelezőn, zömében éjszaka, miután elaludtak, de a két gyerek és munka (ami nekem hobbi) mellett már túlvállaltam volna, megszakadni pedig nem akartam. Vagyis azokat az érzéseket nem akartam, amik benned vannak, hogy senkire és semmire nincs időm.

Tanulni is azért tanultam volna, mert szerettem volna, de tudtam, hogy az valaminek a rovására menne és úgy már nem is biztos, hogy szeretném annyira, inkább kényszerűen élném meg. Elhalasztottam, már mindketten bőven ovisak voltak, amikor végül belekezdtem.

máj. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kérnék halasztást az egyetemen.
máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
6# Ez azért mekkora hasznos válasz volt...:D Ha olyan igazán tanult nő vagy, olvasd már el a kérdést és értelmezd.
máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

8# Nem tudom miért kötsz belém. Szerintem az is válasz erre a kérdésre, hogy meghozza az ember az életben a szükséges döntéseket, priorizál és ha úgy érzi, hogy jelenleg erején felül teljesít, akkor az is egy megoldás hogyha úgy dönt, hogy nem vállalja be/nem kezd bele, vagy ha már megtette akár passzív félévre megy, amíg picit nagyobb nem lesz a babája.

A kérdező mindent megtesz, hogy működjön, mégsem érzi jól magát a helyzetben. Akkor mi lenne a megoldás szerinted? Vagy összeszorítja a fogát és benyeli, hogy ez bizony ilyen, vagy halaszt.

máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!