Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeidet vitted még a...

Gyerekeidet vitted még a virus után oviba,suliba?beszóltak hogy minek viszed,vagy miért nem?hány hetet járt nyárig?

Figyelt kérdés
Újranyitáskor mennyi lett a lètszám? Hány évesek a gyerekeid hány hétre vitted őket? Beszóltak minek viszed ha otthon vagy? Ha nem vitted szégyelted hogy többi gyerek megy,te meg mintha kihagynád valamiből?
2020. júl. 12. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A lányom 5 éves, ment oviba, de csak másfél hetet, mert utána elköltöztünk. Amúgy a régi lakhelyünkön az óvoda háromnegyede megy a nyáron. A régi csoport a lányom nélkül 21 fős, és ebből jelenleg 16 jár.

Itt az új lakhelyünkön nem visszük, mert nem voltak hajlandóak átvenni szeptember előtt, a régi meg túl messze van, nem tudjuk oda hordani. Nagyszülői segítséggel oldjuk meg a nyarat.

2020. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

7 éves nagycsoportos. Vittem, ahogy nyitott az ovi. Végre nem unatkozott idehaza. Készültek a ballagási műsorra. 4 hetet járt, azóta táborban volt, meg velem idehaza. Jövő héten megy még egy hetet.

Nem szóltak be, sőt, nagyon örültek neki, a csoport fele ment. Én itthonról dolgoztam, és mellette 2 iskolás tesóval tanultam, szóval rá már nem nagyon maradt idő...

2020. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

4 és 6 évesek, vittem őket oviba, azt hittem ez az alap, erre olyan kevesen vitték (velük együtt 5 gyerek volt a csoportjukból (ebből mégegy testvérpár)) , hogy csak ügyelet volt kb 20 gyerekkel összesen... 2 hét után azt mondtam ennyi akkor elég volt. Nem dolgozom, csak azért mentek (volna), mert a nagy még szeretett volna egy kicsit ovis lenni, de így, hogy nem voltak ott a barátnői sem csak kínlódás volt.

Senki nem szólt hogy miért viszem

2020. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem vittem. És miért szégyelltem volna? Mi kirándultunk utaztunk a gyerekkel óvoda helyett.Élményeket kapott. Ez az utolsó nyaram munka nélkül, így megragadunk minden percet. Eszembe sem jutott bent aszalni mikor megtehetem hogy vele foglalkozzak.
2020. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem ovis a lányom. De a kérdést nem értem, mit kellene ezen szégyellni? Azért nem akkora buli a nyári ügyeleti óvoda, hogy bármiből kimaradjon, vagy akár a májusi, vakáció előtti hónap. Amikor iskolás lesz, akkor sem lehet nyárra betenni a suliba, legfeljebb táborokba, nem fog belerokkanni.
2020. júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Elsős volt a fiam, 2 hetet ment ügyeletbe júniusban, pont azèrt, mint az osztályàból még több gyerek. Unatkoztak màr egyedül, örültek, hogy végre találkozhattak.
2020. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Vittem pár hetet, aztán két hete táborozik, most nyaralunk egy hetet, aztán itthon leszünk egy hetet, aztán megy megint oviba. Mindketten dolgozunk (igaz, itthon), szóval ez van, gondoljon mindenki, amit akar.
2020. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Vittem iskolába és egyáltalán nem érdekelt, hogy más szülők mit csinálnak. Azt tettem, ami véleményem szerint helyes volt. Nem görcsöltem rajta.
2020. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem vittem. Otthon vagyok a kicsivel, a férjem is itthon van home office.

Jár heti 1x edzeni és 2 napközis táborba megy a nyáron. Így korabeli gyerek hiánya sem lesz.

Megkérdeztem az óvónőt, hogy milyen foglalkozások lesznek és mondta, hogy semmilyenek, ha jó idő lesz akkor az udvaron vannak végig, ha rossz, akkor bent lesz szabad foglalkozás. Szóval, nem marad le semmiről.

Ha nagyon hiányolta volna az ovit, 1-2 hétre vittem volna, de nem mondja, hogy menne, így nem erőltetjük. Pedig szeret oviba járni.

2020. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Az iskolás március 16 óta itthon van, nekik már nem volt bejárós tanítás (felsős). Az ovist természetesen vittem, mert nekem is vissza kellett mennem a munkahelyemre júniustól, úgyhogy azóta ő is járt oviba, neki ma kezdődött meg a nyári szünet (az oviban nincs leállás idén nyáron, viszont én most vagyok szabadságon).

A létszámot nem tudom, nem kérdeztem és nem is hirdették ki, hogy hányan mennek, bentről az ovit meg nem láttam, mióta lehet újra menni, mert a bejáratnál kell átadni a gyerekeket, és délután is ott adják ki őket. Az udvaron délután nagyjából ugyanannyian szoktak lenni, mint normál időszakban, bár most nyárra össze lett vonva a két tagóvoda, úgyhogy szerintem talán a gyerekek fele jár most is, ha mindenki járna, kétszer ennyien lennének. Nyári időszakhoz képest sokan vannak.

2020. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!