Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy ne legyen...

Mit tehetnék hogy ne legyen bűntudatom vagy változik majd a véleményem? Több lent

Figyelt kérdés

Anyukám mindig mondta hogy akárki megkérdezte szeretnék e kistesót én óvodába is azt feleltem hogy nem mert nem szeretem a gyerekeket és igen én is emlékszem és azóta még jobban kitartok ezen véleményem mellett főleg mióta utána olvastam, ismerősöket elnézve meg beszélve róla még inkább nem akarok gyereket



27 éves vagyok férjemmel 9 éve vagyunk együtt és boldog házasságban élünk


Ő nagyon szereti a gyerekeket, jól bánik velük tényleg segít a házi munkában első perctől felváltva főzünk,mosunk stb. és 9 év után is ugyan ilyen segítőkész mindenben legyen szó bármiről néha néha meglep kedveskedik, nálunk is vannak gondok de mindig megtudjuk oldani őket közösen.


Elmondtam neki a legelején is hogy nem szeretnék gyereket, megbeszéltem nagyon sokszor még pár év után is hogy biztos így is velem akar e lenni de elfogadta a döntésemet és nem zavarja azóta fel se hozza direkt a témát mert beletörődött/elfogadta ezt



Viszont nekem van egy kis bűntudatom emiatt mert a férjem megérdemelné és tudom hogy legbelül attól még vágyik rá látom rajta amikor olyan szituációba keveredünk ismerősök gyerekével pl



és ha belegondolok rengeteg embernek van gyereke akik megse érdemlik nem bánnak jól velük vagy lopásra nevelik pl alkoholistáknak,vagy csak mert vki nem akar dolgozni menni de nincs semmije és a szülei nyakára szülte


Tisztelet a kivételnek csak sajnos van ilyen az ismerősi körünkből ezért gondolom a férjem megérdemelné boldog lenne és nekem is segítene ahogy eddig VISZONT én nem lennék boldog valahogy érzem ezt, szeretnék független maradni szabadidőt kiélvezni meg stb és ha én nem lennék boldog a férjem se és a gyerek kárára is menne az meg senkinek se hiányzik



Csak ezzel a fránya bűntudattal mit kezdjek nem értem miért van ez bennem?



2020. júl. 17. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azért van bűntudatod, mert nagyon szereted a férjed és ez szép dolog. Illetve egyetértek veled abban, hogy nem kellene gyereket vállalnotok. Ez nem olyan dolog, amit a másik kedvéért megteszek, pedig engem nem tesz boldoggá, hiszen mindent átalakító, örök életre szóló döntés. (És ezt úgy mondom, hogy nem vagyok gyerekellenes. Nekem 2 van.)
2020. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha így érzed, akkor ne vállalj (egyelőre). Azért még nem az utolsó pillanatban vagy, hogy most vagy soha. 5-10 év múlva vissza lehet térni rá, hogy még mindig biztosan nem akartok-e. Addig meg úgyis felhozza a férjed magától, ha neki ez fontos.

Az én férjem is - amióta csak ismerem - szereti a gyerekeket és jól elvan velük, sőt. Ő még mondogatta is, hogy majd a miénkkel hogy fog foglalkozni, mikre tanítja, stb. De több év is eltelt mire eljutott oda, hogy na mostmár próbálkozzunk is, jöhet a saját baba. Úgyhogy attól hogy szívesen játszik a picikkel, még nem biztos hogy (mostanában sürgősen) szeretne is sajátot. Emiatt ne aggódj szerintem.

2020. júl. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Ne aggódj. Ha a férjed szeretne gyereket, akkor majd vállal mással.
2020. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ferjed igazan szeretne gyereket, akkor majd keres hozza mast. Neked nem kell, ha nem akarsz. Viszont ez egy alapveto dolog, amiben nem art, ha az felek ugyanugy ereznek. Nekem a legjobb baratnom sose akart, a ferje se. Szoval szuper parositas. Aztan eltelt 8 ev, es most 34 es 40 evesek, es most meg mindketten akarnak, ra is alltak a temara😃
2020. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


#3 #4

Nem baj, ha emiatt elhagy a férjem legalább meglátszik hogy mennyire szeret, akkor én is elhagyom és keresek olyat aki szintén nem akar gyereket ;)


Tudjátok ha nagyon erősködik én is eltudom hagyni őt.


Ha igazán szeret akkor nem akar nekem rosszat és nem erölteti rám, amikor lehet 10 év múlva már máshogy gondolom ha meg mégse majd kiderül


Azért nem fogok gyereket vállalni (és tönkre tenni az életem mert jelen helyzetbe tönkre tenné egy gyerek) hogy neki jó legyen

2020. júl. 21. 10:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerős, akik azért szakítottak, mert az egyik akart, a másik nem.
2020. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Egyebkent, egy gyerek nem olyan nagy lemondas a szabadsagrol. Most ketto van, es ha belegondolok egy gyerekkel baromi egyszeru volt minden😅
2020. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mpst már családalapítás céljával kezdek tartós párkapcsolatba. Kalandokra már nem vágyom.


Kb. a kapcsolat 3. hónapjában szóba hozom a gyerekvállalás kérdését a hölgyeknek (ha addig nem került volna szóba).


Ha negatív vagy bzonytalan a válasz, következetesen, több alkalomml, akkor megmondom nekik, hogy sajnos nem egymást keressük.


Sajnos az utóbbi két kapcsolatomnak így lett vége.


Énnekem fontos, hogy ezen a téren egyezzen a véleményem a párommal. Ha a kérdező férje elviseli, kész megkötni ezt a kompromisszumot, akkor OK. Én nem lennék erre hajlandó, de őgy látszik, hogy van, aki igen.

2020. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7: a nulla meg annyira se megterhelő mint az 1 :)
2020. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!