Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon bűntudatom van. Egy...

Nagyon bűntudatom van. Egy kúp beadására sem vagyok képes?!

Figyelt kérdés

2 éves gyerekemnek ma kúpot kellett adnom. De egyszerűen nem ment. Úgy rúgott, ugrált hogy akárhányszor sikerült kicsit ,mindig kijött. Már zokogott, sírt, remegett,hiába próbáltam kb 10 percen át. Én is sírtam már, hogy ilyen nincs hogy nem tudom beadni, szenved ő is. Férjem akkor jött haza, látta hogy mindketten sírunk már, a gyerek a penekazon hót piros arccal már.., aztán végül ő adta be neki. Neki is ugrált Persze,és ugyanúgy sírt, de neki sikerült beadni, nem jött ki.

Ennyire szerencsétlen vagyok hogy nem tudtam ezt megoldani?! Ráadásul még megnyugtatni sem tudtam mert én is kiborultam. Más is járt így, vagy csak én vagyok ilyen....?


2019. nov. 29. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Ne dugdoss semmit egy gyerek fenekébe. Annyira gáz!!! Már a piciknek sem szoktak, annyi más megoldás van
2019. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerinted jó kedvembe dugdosok??? Orvosi utasításra kellett!!!
2019. nov. 29. 21:33
 3/15 Donna1111 válasza:
76%

Szia!


Egyáltalán nem egyedi eset, ez nem azt jelenti, hogy inkompetens lennél, hanem éppen ellenkezőleg. Annyira szereted a gyermeked, hogy nem akarsz neki fájdalmat/rossz érzést okozni, ez teljesen természetes, ettől nem leszel rossz anya, viszont tényleg vannak olyan dolgok, amiket meg kell tanulnod kezelni, és ez is ilyen. Ha belegondolsz a gyermek érdeke az, hogy be legyen neki adva a kúp, még ha ő ezt nem is tudja felfogni. Érdemes folyamatosan nyugatatni, elmondani neki, hogy mi az, ne legyen számára teljesen idegen és váratlan a dolog. Ne aggódj, előbb utóbb belejössz, csak mindig tartsd szem előtt mi a legjobb a gyermekednek hosszú távon.

2019. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Jó anyuka vagy hidd el! ❤️
2019. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Pedig az elsőnek igaza van, az orvosok is haladhatnának a korral.
2019. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Még nem jártam így, bár esetemben ez nem meglepő, mert én nem vagyok egy nagyon érzelmes típus. A lányom nem problémázott eddig, ha kúpot kapott, de az orrsziporszit nagyon nem bírja, amit mondjuk meg is értek. Mivel nem vagyok túl érzékeny, ezért könnyebben tudom venni az ilyen akadályt. Egyszerűen meg kell tenni, és kész, hiszen az ő érdekét szolgálja, ilyenkor nekem is határozottnak kell lennem. Szerintem még jobban megijedne ettől az egésztől, ha azt látná, én is kiakadok tőle, és pont nem ezt szeretném elérni. A férjednek is valószínűleg azért sikerült, mert határozottabb volt nálad, és a gyerek érdekében túl tudott lépni azon, hogy ez most éppen kellemetlen neki.

Igyekszem kerülni amúgy a kúp használatát, mert nagyon nem tetszik ez a módszer, de ha nagyon be kéne adnom neki valamiért és tiltakozna, akkor arra a 20 másodpercre lefognám úgy, hogy ne tudjon mozogni (meg lehet oldani), gyorsan benyomnám (de rendesen, úgy, hogy ne jöjjön ki), aztán sietnék megszeretgetni őt, vagy elterelni a figyelmét valamivel. Ez nem azt jelenti, hogy nem érezném rosszul magam közben, de ha az érdeke ezt kívánja, másodrangú, hogy én mit gondolok.

2019. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Az első de egy ostoba.A kúp az igenis jó és nem fájdalmas,max.a gyereknek kellemetlen.Az enyémnek a lázra kellett adni,és azért mert mindent kihányt.Nagyokos egyes ilyenkor mit adsz neki.Semmit mert gyereked sincs de osztod az észt.

Amugy meg próbáld ki legközelebb h.eltereled a figyelmét és egy óvatlan pillanatba beadod neki.Tudom kicsot gonosz dolog,de valahogy be kell adni.Nekem ez vevált.

2019. nov. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon ritka az az eset mikor szükséges a kúp. Az orvosnak is lehet szólni, hogy ha lehet mást írjon. Az én lányom szirupot nem volt hajlandó bevenni, egészen kiskorában már tablettát kapott.


Nem vagy béna, sem rossz. Ha tényleg muszáj a kúp csinálja a férjed, de én beszélnék a dokival, hogy adjon mást.

Szerintem én se tudnám beadni a gyereknek.

2019. nov. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Nincs a kúpban semmi extra, van, hogy kell. A kétévest még pelenkázod, láb felhajt, benyom, aztán összeszorítod picit a farpofáit, hogy ne jöjjön ki. 10 másodperc. Csak legyél határozott.


Ha kétségeid vannak, a gyerek is megérzi.

2019. nov. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

A kúpot nem szórakozásból találták ki az orvosok saját kéjelgésük céljából, sajnos sok olyan eset van, amikor a gyerek nem kooperál, fullad vagy hány, olyankor szóba sem jön a szájon keresztüli gyógyszer. Orvosi szempontból még fontosabb, hogy az ott adott gyógyszerek gyorsan felszívódnak és kikerülik a májat, gyakran így hatékonyabbak, mint a szájon keresztül adottak. Annál már csak a vénás tud jobb lenni, de az otthon nehezen kivitelezhető...


Van olyan hogy az ember annyira behergeli magát, hogy elszúrja, ezért kár magadat enni, legközelebb már jobban fog menni (ne legyen rá szükség).

2019. nov. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!