Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe került nálatok az...

Mennyibe került nálatok az hogy jön a gyerek?

Figyelt kérdés
2020. júl. 21. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk első baba jön nemsokára. Egy pár százban már benne van, de nem számoltam. Babakocsiból én használtat vettem 50 ezerért. Sokalltam a 300 ezret egy babakocsira... Sok dolgot ajándékba kaptam pl rucik, tetrak, ágynemű stb...
2020. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Én írtam a tételeket, kb 250 ezer, de a kismamacuccokkal együtt. Nem vettünk babakocsit, és babaszoba sem lesz, csak ágy egyelőre. Hordozókendőt kaptunk kölcsön. Viszont ruhát, ilyesmit nem kaptunk egyáltalán, azt venni kellett.
2020. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem volt sokba a babacucc, kb 100 ezer körül első körben, amikor meg már megszületett, plusz 100, aztán még oltások kb 45 ezer az önkormányzati támogatáson felül. Havonta meg kb 10 ezret költök pelenkára és popsitorlore.


Magán orvoshoz jártam, alkalmanként 7-8 ezret kért, de ügyeleten szültem, így azt megúsztam ingyen. (Bár legközelebbre inkább felfogadom azt az orvost akinél szültem, de hozzá meg tudok menni állami rendelésre. )

2020. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Kb 30
2020. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Olyan 1.5 millió lombikkal együtt.
2020. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
2-3 millió.
2020. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Terhesgondozás + szülés kb 1 millió (magánkórház)

Gyerekholmik összeségében olyan 3-400 ezer körül (babakocsi, bababútorok, ilyesmi, ruhákat leginkább kaptuk, most született öt hónapja a családban egy kislány, kapva kaptak az alkalmon, hogy nekünk adják a már kinőtt cuccokat. De néhányat én is vettem, csak a rend kedvéért :) ).

Illetve hogy gyereknek megfelelő házban lakjunk és akkora autónk legyen, amibe belefér a gyerek még folyamatban van, de ez is lesz összességében szerintem még olyan 80 millió. De ez a jövő zenéje és a majdani tesóktól is függ


Péntekre várjuk az első babánkat.

2020. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nemsokára érkezik a baba. A 3 UH volt magánba, az úgy 80-90e között volt (babamozival meg kombiteszttel együtt). Fogadott orvosom nincs, államiban szülök, hálálkodás nem lesz. Pár csomag textilpelenkát vettem, két cumisüveget (~6-7000HUF), az autósülés 50 ezer (nagyon kifogtam pont akciót), matrac és pelenkázólap úgy 15000HUF. Minden mást gyakorlatilag ingyen kaptunk a családból (kiságy, babakocsi, légzésfigyelő, ruhák, játékok, etetőszék, stb). Talán egy karikás vagy szövött kendőt még veszek.
2020. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, pelenkát is vettem indulásnak, de abból is kaptam ajánékot kollégáktól, szóval az felesleges volt.
2020. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Ausztriában voltam terhesgongozáson, ott 6x100 euró volt a vizsgálat de ebből kb 300 eurót visszakaptam. 2x170 euró a genetikai vizsgálatokra. Babakocsit 110000ért vettem. A többire összesen kb 200ezret költöttem (légzésfigyelő, ápolási szerek, dupla mellszívó, stb...) Ruhákat rengeteget kaptunk ajándékba, szerintem kb 3 éves koráig elláttak ruhákkal neki🤦‍♀️ mind új. A terhesség miatt pedig hamarabb újítottuk fel a lakást, ez 4 millióba került.
2020. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!