Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyiben változtatta meg az...

Mennyiben változtatta meg az életeteket a 2. gyerek? Mennyiben igaz, hogy "ahol egynek jut, ott kettőnek is"?

Figyelt kérdés
Vágyunk egy második babára, de én vagyok a gát. Engem nagyon zavar az anyagi oldal. A kisfiunk most másfél éves, úton volt a kistesó, de karácsony előtt 10 hetesen elhalt a magzat. Tudom túlságosan is sokat agyalok rajta, de mivan, ha ez egy intő jel, hogy a kettő már sok lenne? Mi van ha bármi közbe jön és nélkülözniük kell. Tudom, ha ilyen előfordul, akkor az 1 gyerekkel is nehéz, hátmég kettővel. Nektek több lett a kiadás a másodikkal mint vártátok, vagy tényleg "elhanyagolható" a plusz költség (normális keresetek, Gyed mellett)?
2016. jan. 19. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

szerintem ez butasag, hogy egynek jut akkor kettőnek is.

max ha szoptatni tudsz, akkor régi ruhák jók, meg babakocsi, meg kiságy, de pelenka kell, gyógyszer kell.

utána őt is kell etetni, ruházni, iskoláztatni stb.

szóval azt már nem tudja örökölni, meg megosztani.


anyagilag ti tudjátok, hogy belefér e

2016. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is egy elavult mondás. Az, hogy elhalt a magzat, nem venném jelnek, mert ha az első hal el, akkor az arra jel, hogy egyáltalán ne legyen gyerek? Viszont biztos, hogy 2 gyermek nevelése többe kerül, mint egy gyermek. Igaz, nekem egy van, de ha reális akarok lenni, akkor nem ringatom magam abba, hogy a 2. gyermek nevelésének nincs, vagy minimális a költsége. Igen, benne van a kockázat, hogy mi van ha...? És oda az anyagi biztonság. Csak ti tudjátok eldönteni, hogy felmeritek-e, akarjátok-e vállalni a kockázatot.
2016. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt vetélésem, mint ahogy (sajnos) sokaknak, mégis megszületett a második gyermekünk. Kislány - kisfiú, 3,5 és 1,5 évesek. A második gyermekünknek pont ugyanannyi szükséglete van, mint a nagyobbiknak, ugyanannyiba kerül. Néhány ruhát tudott örökölni. Szerintem 2 gyerek pont kétszer annyiba kerül, mint egy. Én még soha nem hallottam, hogy elhanyagolható lenne a + költség. Ő is fog óvodai kirándulásra menni, ő is megkapja a gyógyszert, ha beteg, neki is veszek túró rudit, ő is fog nyelvet tanulni és (remélem) ő is fog egyetemre járni.
2016. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Az igaz, hogy nem duplaannyi pénz, de azért nem elhanyagolható. Nyilván nem kell két babahinta, légzésfigyelő, futóbicikli, babakocsi, stb. sokmindent tudnak örökölni egymástól vagy közösen használni. De később azért már nem fognak osztozni a dolgokon, meg ugye kaja, taníttatás lakásvásárlásban segítés az ugyanannyi mindkettőnek.
2016. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kezdeti költségek alacsonyabbak, de nem mondanám elhanyagolhatónak. Nekünk különböző neműek a gyerekek, így kellettek ruhák is. Emellett a méret sem mindegy: a lányomnak gyönyörű, unisex overáljai voltak 68-74es méretben - ezt most nyilván nem tudom ráadni az újszülöttre. Valószínűleg minden télen ezzel fogok szembesülni :-) Valószínűleg kevesebbet fogunk költeni játékra és könyvekre, nem kell babakocsi, kiságy, autósülés.


A havi kiadások azonban ugyanúgy megvannak, mint a nagynál voltak. Aztán ő is enni fog, kell majd neki cipő, gyógyszerek, oviba csoportpénz, tisztasági csomag stb.

2016. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!