Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevált tippek a kevesebb...

Bevált tippek a kevesebb telefonnyomkodásra?

Figyelt kérdés

Igen tudom leteszed a telót és nem kezded el megint nyomkodni :D


Van egy 9 hónapos kislányom, és le akarok állni a telefonozással. Már inkább szoptatás közben, mikor elaludt, könyvet olvasok de azért még gyakran kezembe van a telefon ( igen, most is :D ).

Nem lógok azért állandóan rajta,sokat töltök minőségi időt a babámmal de minimalizálni szeretnem, de sokszor csak azon kapon magam, hogy basszus már megint ezt a sz*rt nyomkodom. Valahogy el akarom érni hogy egy nap csak kb este nyúljak hozzá és akkor is 5-10 percre.

Ti mennyi nyomkodjátok a telót egy nap? Valakinek valami bevált tippje, hogy sikeres legyen a “teló detox”?



2020. júl. 23. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Szia. Szintén ugyanez a probléma 8 hónapos mellett. Én már azon gondolkodom hogy szólok a férjemnek, változtassa meg a wifi jelszót és vegyünk nekem egy gombos alaptelót :D

Nem vagyok nagyon beszopódva, sokat foglalkozom a babámmal, és csak akkor nyomkodom ha alszik, de akkor nagyon :( Zavar, hogy mással is tölthetném az időt, de mindig találok a neten érdekesebbet, vagy írnak a barátnék, vagy eszembe jut, hogy utána akartam nézni valaminek és kész beszopódtam :D

2020. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat nyomkodom és engem is nagyon irritál. 😩 Nem tudom mit kellene tenni ez ellen az az igazság. Nekem ilyen időkorlát van beállítva amúgy instagramra és csak a férjem tudja a jelszót. Esetleg te is valami hasonlót megpróbálhatsz. Én is állandóan a neten stréberkedem, kutatómunkát végzek stb de ezt sem kellene ennyit. A gyerekkel igyekszem minőségi időt tölteni, nagyon sokat játszunk de előfordul, hogy mellette is nyomkodom a telefont ez pedig elkeserítő. 😔
2020. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal kezdtem, hogy vettem egy fali órát, mert nekem minden pötyögés azzal kezdődött, hogy "csak megnézem az időt". Már ez irtó sokat segített. Aztán az is, hogy a telót rezgőre állítom és felteszem az étkezőasztalra, én pedig leülök a földre játszani vagy egy másik szobába a babámmal. Így ok nélkül nem veszem kézbe, mert messze van, a kevésbé fontos értesítéseket nem, de telefonhívást meghallom.

Amikor alszik, akkor pedig inkább filmet nézek vagy alszom.

De nem vagyok szent, hiszen most is itt vagyok 🤪

2020. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
akaraterő kérdése, mint a legtöbb, nem testi függőség legyőzése.
2020. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én letöltöttem egy alkalmazást (StayFree a neve), ami számolja, hogy mivel mennyi időt töltök a telefonon. Elsőre sokkoló volt, azóta odafigyelek rá, és így sikerült lecsökkenteni a netezéssel töltött időt. Be lehet állítani limitet is.
2020. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én lekorlátoztam magamat a Digitális jóléttel.
2020. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!