Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tisztességesen...

Hogyan lehet tisztességesen fel nevelni egy gyereket A Magyar áttlagfizetésből?

Figyelt kérdés

Vegyünk alapul egy átlagos magyar tisztességesen dolgozó ember fizetését! Ami mondjuk 250 000-HUF Nettóban (persze ez az összeg valamennyit mindig változik)


(1) gyereket fel nevelni 30-millio!

Egy kertes ház 20-millio.....

És a Többi....

Ti hogyan tudjátok megoldani?


2020. júl. 31. 01:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
84%

Mi egy baranyai kisvárosban lakunk egy éve (ez azért nem falu, és a megyeszékhely is közel van), itt tudtunk saját lakást venni, de ez is panel, és most már ezek is 10 M fölött vannak, mi még csak 7-ért vettük. Pécsen esélyünk nem lett volna rá, pedig eredetileg nem akartunk onnan eljönni. Nálunk pl ez volt a kompromisszum. Kis faluba nem költöztünk volna, de a kisvárost még bevallaltuk. Kertes házat viszont egyáltalán NEM akartunk venni. Tudom, hogy a gyerekeknek tök jó lenne, és mi is látnánk előnyét, de így, hogy mindketten dolgozunk, és van kb délután öt, mire én hazaérek a gyerekekkel, a férjem meg csak hét körül, hát én biztos vagyok benne, hogy nem tudnánk annyit foglalkozni a kerttel, udvarral, amennyit azért illene. Meg hát egy kertes ház itt is 20 M forint fölött van, maximum egy nagyon lepattant házat tudtunk volna az alatt megvenni. Nálunk az a megoldás született, hogy veszünk egy kisebb hobbitelket, azt már 1 M-ból is simán venni lehet, és akkor van hol kerti sutogetest rendezni, kocsival ott vagyunk 10 perc alatt, bármikor ki lehet menni játszani, füvet nyírni, stb. És egy ilyen kis telekkel azért jócskán kevesebb munka van, mint egy kertes házzal, ahol életvitel szerűen lakik az ember.

Egyébként mi négyen élünk havi 500 körüli bevételből, és én úgy tapasztalom, hogy nem élünk rosszul, nem kell garasoskodni, mindenki megkapja azt, amit szeretne, és ebben mi szülők is benne vagyunk, senkinek nem kell lemondania semmiről, pedig a nagyobbik gyerek már kiskamasz, vannak elég meredek igényei néha, programozni tanul már évek óta, arra állandóan költeni kell. Plusz ott a férjem két elég drága hobbival, a kisebbik gyerek meg csak simán egy átlag ovis, aki nagyon sok mindent szeretne, megyünk is vele mindenfelé, mondjuk nála semmi egetrengeto szükséglet nincs egyelőre. De a környezetünkben nagyon sokan élnek ennél jóval kevesebből (főleg a közszférában dolgozó, diplomás ismerőseink vannak). Hozzájuk képest pláne nincs okunk panaszra. Nyilván lenne ezer helye a pénznek akkor is, ha kétszer ennyit keresnénk, de én úgy érzem, teljesen korrekt módon fel tudjuk ennyi pénzből nevelni a gyerekeinket.

Azt meg nem tudom mondani, hogy tényleg belekerül-e egy gyerek 30 M-ba, mire felnő, mert eszembe sem jutott, hogy tételesen írjam szuletesuktol kezdve, hogy mennyit költöttünk rájuk, vagy hogy egyben meglegyen előre a rájuk szánt összeg. De ha netán valamelyiket nem veszik fel állami finanszírozással az egyetemre, akkor nem lesz gond, ha tandíjat kell fizetni, bár azért én bízom benne, hogy megugorják azt a szintet, hogy allamira mehessenek, nem is igazán a pénz miatt, hanem mert ha tényleg arra a szakra valók, ahová menni szeretnének, akkor remélhetőleg lesz is hozzá elég pontjuk. Teszem hozzá, szerintem azzal sincs semmi baj, ahol a szülő nem tudja a tandíjat kicsengetni, a diákhitel sem a világvége, nekem is van, abba a havi 20 ezerbe nem halok bele, amennyi a törlesztése. És attól, hogy fel kellett vennem, vagy hogy nem toltak alám lakást meg kocsit a szüleim, még úgy gondolom, hogy tisztességgel lettem felnevelve.

2020. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
78%

"Teszem hozzá, szerintem azzal sincs semmi baj, ahol a szülő nem tudja a tandíjat kicsengetni, a diákhitel sem a világvége, nekem is van, abba a havi 20 ezerbe nem halok bele, amennyi a törlesztése. És attól, hogy fel kellett vennem, vagy hogy nem toltak alám lakást meg kocsit a szüleim, még úgy gondolom, hogy tisztességgel lettem felnevelve."


Köszi szépen. Végre valaki le merte írni, hogy nem az a szülő teljesítés minimuma, hogy házzal-kocsival-hozománnyal induljon a gyerek az életben. Igen, nagy előny, és ha valaki meg tudja tenni akkor érdemes, de hasonlóan "pucéran" indultunk, és megoldottuk. Keserű szájíz nélkül.

2020. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
17%

Annyira bírom ezeket, hogy minek 20 milliós ház (Budapesten, és a környékén egy kertes ház 80-90 millió, és semmi nagy luxus nincs benne!), minek egyetem, minek a gyereknek telefon, tv, akármi.


"visszafogottabban élni"

Ja, szárazkenyér + kútvíz kombón nagyon f.sza életet lehet ám élni:D Nem is értem, miért nem erre vágyik a Kérdező.

Jó lesz a panel is, majd a sok prolival ki lehet ülni uszuzgatni a ház elé, amíg a gyerek eljátszik a betonon.

2020. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy panel se olcsó már, sőt!
2020. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam minden választ. Az én fizetésem 19 év munkaviszony után sincs 250ezer 😄

Pedig diplomás vagyok.

Viszont az én 240ezremmel (családi adókedvezményel jön össze) párom olyan 180ezres fizetésével, családi pótlékkal 2 gyerekre, 20ezer gyerektartással saját házban (200nm), egy hitellel (40ezer) 2 autóval, 2 felnőtt és 2 kiskorú (iskolás, óvodás) kijövünk ebből a bevételből… sőt még félre is tudunk tenni. Megyeszékhely.

2020. júl. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

65-ös vagyok.

Itt most egy átlag méretű ház 40-40 millió. Panel 1,5 szobás 14,5 millió körül van.

Nekünk szerencsénk volt, mert 22,5-ért tudtunk 200nm-es házat venni 3 éve. Felújítás 5-6 millió volt. (Öröklés, családi segítség révén ám)

Azóta rengeteget emelkedtek az ingatlan árak!

2020. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
73%

Ahol én élek ott 60 millió egy normális családi ház. Ebben semmi extra nincs, csak annyi, hogy ennyiért már nem kell felújítani. Pár perc autózásra van egy elit lakópark ahol 400 milliós házakat árulnak. Elképesztő összegek repkednek az ingatlan piacon Bp-en és az agglomerációban.

Bátyám is most adta el a negyedik emeleti panel lakását ahol még lift sincs, egy szobakonyha 34 nm, 21 millió forintért.

És ahogy írjátok van ahol ennyiért házat lehet venni.

De a fővárosban és közvetlen közelében bizony ez a helyzet. Aki pedig ide született az ritkán vágyik vidékre. Mint ahogy sokan úgy vannak vele hogy sose jönnének Pest közelébe.


Mi is sokat gondolkoztunk, hogy eladjuk-e az otthonunk és vegyünk-e egy tágasabb házat vidéken. De egyikünk sem akar vidékre menni.

2020. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!