Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban szükséges újszülött...

Valóban szükséges újszülött babát takargatni ebben a melegben?

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem
2020. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
A meleg miatt nem, de az UV sugárzás miatt jó ha van rajta egy textilpelenka, ha nem biztosított a teljes árnyék.
2020. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bent a lakásban gondoltam. Az orvos azt mondta, hogy még ilyen kicsinek kell. De akkor jól gondoltam, hogy hülyeség.
2020. júl. 31. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk légkondi van, emiatt néha indokolt. De igazából csak megnézem, hogy fázik-e, és ha igen, akkor betakarom. Szerintem is hülyeség lenne állandóan takargatni, az ideje nagy részét ilyenkor még úgyis mellen tölti, az anya teste meg kb inkubátorként funkcionál ilyenkor.
2020. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha van rajta ruha, akkor nem kell. Ha nincs, akkor takard be.


Az orvos nem véletlenül mondta. A takaró azért kell, mert egy újszülött még nem tudja szabályozni a testhőmérsékletét. A teste egyik fele, amin ruha van, nagyjából meleg. De ami kilóg, az lehűl.


Figyelheted rajta a szederjességet, libabőrt stb.



Jótanács:

Még csak most született meg a gyermek, de már kétségbe vonod az orvos szavát..

Vagy keress másik dokit a gyereknek, vagy változtass a hozzáállásodon, mert 18 évig kell megfogadnod a tanácsait!

2020. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Annyi még, hogy a méhedben 36Cfok volt. A szobában van kb 28-30.

Nagy a különbség, hidd el! Mégha neked nem is tűnik fel.


De ha van rajta egy hosszú ujjú rugi, az elég.

2020. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én abból vettem észre az újszülöttnél hogy fázik hogy nem tudott rendesen aludni, folyton felébredt. Ráadtam kicsit melegebb ruhát és aludt mint a bunda. Ha alszik mindenképp takard be, olyankor még a felnőtt is igényli, de ha nagyon meleg van akkor csak textilpelenka vagy takaróhuzat vastagságúval. Ha légkondi van akkor mondjuk egy vékonyabb puha pléddel.
2020. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Én nem takargatnám ha van rajta ruha. Ha csak pelus akkor ha alszik vékony takaróval vagy lehet elég a textil pelus is. Nagyon meleg van mostanában.
2020. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!