Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elneveznétek gyereketeket...

Ti elneveznétek gyereketeket "hálából" a megmentőtökről, egyáltalán hogy álltok a hálával, mennyire, kinek lehetünk hálásak az életben, egyáltalán szükségese e a hála?

Figyelt kérdés
[link]
2020. máj. 3. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen
2020. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
2020. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Biztos nem, nem ezen múlik a hála. Oszt ha véletlenül pont egy doktor Ödön mentett meg, most szívassam ezzel a saját gyerekemet egész életében...? -_-

Amúgy nálunk még a nagyikról elnevezés sem divat, mindenki olyan nevet kapott, ami nincs a közeli családban még véletlenül sem.

2020. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Azért ennek reklámfogás értéke is van esetükben (bár lehet, hogy nem baj). Az egyszeri állampolgártól jobban örül szerintem az orvos egy borítéknak vagy egy doboz bonbonnak. És mi van, ha az orvos sem szereti a nevét, hogy ilyen gyakori, hogy a kollégáját is így hívják :)
2020. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Szóval, harmadik keresztnévnek adták, amit soha, senki nem fog használni.

Még jó, hogy a két orvosnak azonos a keresztneve, szegény gyereknek lenne 4 db keresztneve, totál feleslegesen.

2020. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Harmadik névként kapta az orvos nevét.

Szinte már mindegy, mert csak a papírjain fog szerepelni.


Amúgy nem, senkikről sem nevezném el. Szerintem nagy teher lehet a gyereknek.

Azt a nevet választottam, ami nekem és az apjának tetszik. Hiába hívnak úgy több ezer embert, nem valaki után kapta, hanem ő kapta. Tehát az ő neve és nem másé.

Kicsit keszekusza lett a mondandóm, de remélem érthető.

2020. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem neveznén el senkiről!Qzzal senkinek nem lesz jobb.Máshogy hálálnám meg!
2020. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
A masik fele meg hogy az emberek hamar felejtenek,a gyerekem meg ott marad egy életre egy hülye névvel.
2020. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Kb millió ember nevezi el a gyerekét valaki után, aki fontos neki. De hidd el, megmentheti Ödön az életét, ha nem tetszik neki a név, a gyerek biztosan nem lesz Ödön
2020. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Persze, ha amúgy tetszik a nèv.
2020. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!