Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülési szabadság hány hónap?

A szülési szabadság hány hónap?

Figyelt kérdés
Mielőtt letelne a munkahely értesít róla?
2010. aug. 4. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A szülési szabadság 168 nap (vagy valami ilyesmi), tehát nagyjából 6 hónap, ennek ideje alatt TGYÁS-t kapsz, majd utána a gyerek 3 éves koráig fizetés nélküli szabadságot kell kérni a munkahelytől, aki köteles azt megadni. A TGYÁS lejártáról nem hinném, hogy külön értesitenek...
2010. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! A TGYÁS az tényleg 168 nap és az igénylés után kapsz egy levelet, hogy mikor jár le. Alejárat előtt kb 1 hónappal érdemes megigényelni a GYED-et, hogy folyamatos legyen az utalás. Senki sem fog szolni,hogy lejárt a TGYÁS csak egyszerüen vége lesz, ugyhogy erre neked kell figyelni.

Az elsőtől kérdezném, hogy ki mondta azt hogy kérni kell fizetés nélküli szabit?? Nekem ilyet nem kellett.

2010. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik én kivétel vagyok az előbbiekhez képest.

Lehet, hogy azért mert én TB kifizető költségvetési szervnél dolgozom, de engem értesítettek, hogy ekkor meg akkor le fog járni a TGYÁS-om, és legyek szíves befáradni megigényelni a GYED-et.

Egyébként 168 nap, amit legkorábban a szülés előtt 28 nappal már igénybe vehetsz.

2010. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy kivétel, engem is értesitettek, én is TB kifizető cégnél dolgozom.

De a kérdezőről ez nem derült ki, ezért irtam, hogy nem valószinű, hogy értesitik. Inkább kezdje el intézni, mint hogy pénz nélkül maradjon...

2010. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!