Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkahelyemen mikor "kell"...

A munkahelyemen mikor "kell" bejelentenem hogy állapotos vagyok? 3 hónap után? Vagy hamarabb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kötelezően előírt időpont a bejelentésre. Akkor szólj, amikor jónak látod. Annyi az elvárás, hogy ésszerű időn belül szólj, hogy a munkáltató tudjon készülni.
2011. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen a főnököd

barátnőm hamarabb bejelentette hogy keressenek helyette mást ha ő már nem tud menni, na másnap már nem is kellett mennie

én is hamarabb mondtam el, azt is elmondtam mikor tervezek eljönni, már másnap a főnök kikészített és annyi munkát a nyakamba vart, hogy egy év se lett volna elég megcsinálni, na ki is írattam magam rögtön

2011. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor a 3. hónap után korrektnek tűnik, nem?
2011. okt. 21. 10:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nallunk ugy van, hogy a 25-dik het elott be kell jelenteni, hogy tudjanak a helyedre szerezeni, betanitani valakit. En 22 hetesen szoltam eloszor a fonokomnek es 36-dik hetig dolgoztam ennyi ido eleg volt betanitani az utodomat. En logisztikan dolgozom nem tudom, hogy mashol is igyvan-e ez. Azota mar vissza is jottem, most 20 hoanpso a manocskam. :)

Boldog babavarast kivanok, gyonyoru ez az idoszak es olyan hamar elropul! :)

2011. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarod tartani az állásod és jó erőben vagy, akkor javaslom, hogy csak akkor szólj, mikor már le sem lehet tagadni, mert látszik rajtad.Amint megtudja, úgyis egyből kirak és valószínű nem lesz visszaút, mert felvesz helyetted másikat, gondolkodás nélkül.Egyébként szabályellenes (lenne elvileg) hogy terhesség miatt felmondjon!
2011. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj korrekt lenni, a munkáltatók sem akarnak azok lenni,bár néha úgy tesznek, mintha azok volnának.Valójában, csak a saját hasznukat nézik, Te is ezt tedd, azt javaslom.
2011. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jófej főnököm van és jeleztem is neki már egy fél éve hogy lassan várható lesz. Úgyhogy tisztában van vele. :)

Köszönöm a jókívánságokat és a válaszokat is! :)

2011. okt. 21. 11:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kirúgás után is van egy idő (1 hét talán) amikor bejelentheted, hogy terhes vagy és nem rúghat ki illetve elmehetsz táppénzre és az idő alatt szintén nem rúghat ki.

Ha meg TGYÁs alatt felmond passzív jogon akkor is járnak az ellátások.

2011. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 hetes voltam amire megtudtam, hogy várandós vagyok, és kb. 14 hetes mire letudtam ülni a főnökömmel megbeszélni. Jó fej és korrekt volt, otthonról dolgozhattam végig. 38. héten indítással szültem úgy, hogy aznap reggel még dolgoztam.
2011. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.En azonnal szoltam mikor megtudtam, mert szakacs vagyok es 20- 30kilo husbol kellett foznunk .Nem is engedtek fozni tobbet:D

A konnyu munkakat csinalhattam.

Nagyban fugg attol hogy mi a munkad ha egesz nap irodaban ulsz raersz a 25.heten is de ha valami "nehezebb" munkad van jobb ha tudjak ugyanis barmi tortenik az az o feleloseguk is.

Boldog babavarast.

2011. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!