Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a 2009-es évi átlag bruttó...

Ha a 2009-es évi átlag bruttó bérem 112.500. -, akkor mennyi lesz a nettó TGYÁS-om, és a nettó GYED-em?

Figyelt kérdés

Fix helyen dolgoztam 7 éve, onnan jöttem el, szóval a biztosítási időm megvan.


Köszönöm


2010. aug. 4. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez alatt a link alatt ki tudsz pontosan mindent számolni!


[link]

2010. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ide nettót, vagy bruttó kell beírni vajon????
2010. aug. 4. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
A bruttót kell beírni, és a program kiszámolja a nettót.
2010. aug. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mikor szülsz? És idén voltál betegállományban? Ha igen mikortól, és mennyi ideig? Mert a kalkulátor automatikusan feltételezi, hogy megvan a 180 bérezett napod, ha véletlenül nincs meg, akkor nem ad pontos eredményt.
2010. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szió!


Aug 14.-re vagyok kiírva, és igen június óta itthon vagyok betegállományban.

De Én úgy tudom, hogy a tavalyi évet veszik alapul nem???


Amúgy a betegállományom nevetséges, nettó 60ezer...azért vagyok kíváncsi, hogy a tgyás vajon több lesz?

Mert ha nem, akkor komolyan mondom éhen halunk...:-((

2010. aug. 4. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:

A tgyásnál valóban a tavalyi évet nézik, viszont a gyedet már jövőre igényled, és ott az igénylést megelőző évet veszik alapul.

A tgyás több lesz, 76-78 ezer körül havonta.

A gyedet meg úgy számolják, hogy a júniusig kapott fizetés plusz a 15 munkanap betegszabi alatt kapott összeg, osztva a napok számával, vagyis a bruttója: 615850, a napi összege pedig: 3580. Ez a gyed alap. Vagyis a bruttó gyeded naponta 2506Ft. Így kézbe kb. 68000Ft gyedet kapsz majd.

2010. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, ez azért kicsit jobb. :-)


A munkahelyemen ma a bérszámfejtő csajszi azt mondta, hogy a Tgyás, uannyi lesz, mint a betegállomány, azért ijedtem meg nagyon...:-(

Ha mégis tényleg annyit utalnak, mint a betegállomány, akkor meg tudod mondani, hogy hová kell fordulnom segítségért?


nagyon köszi

2010. aug. 4. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:

A bérszámfejtő csajszi akkor nincs képben:) Máshoz nem tudsz fordulni, de ha keveset utalnak, írj e-mailt, és elküldöm neked a jogszabályokat megjelölve, hogy tudja a csaj, hogyan kell számolni.

Két okból sem lesz annyi, mint a betegállomány, ezt nyugodtan mondd el neki -

1. a betegállomány két részből áll, betegszabadság és táppénz. A betegszabadság a jövedelem (előző évi bruttó) 70%-a, és 15 munkanapra jár, ugyanazokat vonják belőle, mint a rendes munkabérből. A tgyás valóban ugyanúgy 70%, viszont KIZÁRÓLAG személyi jövedelemadót vonnak belőle, vagyis, kb. 35%-al több marad kézben, mint a betegszabadság alatt kapott jövedelemből.

2. a táppénz szintén a bruttó alapján számítódik, de annak csak 60%-a. És való igaz, táppénzből is CSAK személyi jövedelemadót vonnak, de így is kb. 16 ezerrel több marad a zsebedben.

Borzasztó, hogy bérszámfejtéssel foglalkozik, és ezt nem tudja, bár meg nem lepett, nagyon sok ilyennel találkozom:(

2010. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, remélem, hogy előtte utánanéz, és most csak a hasára csapott...:-)


Köszi előre is, ha elküldöd majd a jogszabályokat, ha kell.


Minden jót Neked!

szió

2010. aug. 4. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!