Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekpszichologusok tokelet...

A gyerekpszichologusok tokeletesen nevelik a sajat gyerekuket?

Figyelt kérdés
Megtudnak mondanj mindnet mit miert csinal es mit hogy kell kezelni, higyan kell kialakitani barmit is a gyerekkel, mire mi a megoldas. Ezt gyakorlatban is ilyen jol csinaljak a sajat gyerekukkel? Ők akkpr hibatlanul nevelnek?

#gyerek #anya #tökéletesség #Masok rossz anyak
2020. aug. 10. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Nagynéném gyerekpszichológus, megy a mindennapi harc a férjével, a házuk maga Chicago, a gyerekek ebben a cirkuszban vannak nap, mint nap. Terhességei alatt is ez volt, pedig pontosan tudta, milyen fontos már a magzati kor. A gyerekek is full idegbetegek.
2020. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egyik barátnőm gyermekpszichológus, három lányuk van. Nem tudom ezen múlik e, de szeretnék náluk gyerek lenni. Vannak ott is konfliktusok, de tudatosan tud reagálni. Ám ehhez nem kell gyermekpszichológusnak lenni, csak jobban el kell mélyedni az önismeretben. Amit bárki megtehet aki nyitott rá 😉
2020. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem, de sok dolognak értik az okát, és ez rengeteget segít türelmesnek, nyugodtnak, átgondoltnak maradni. Jobban átlátnak mindent. Tudják hogyan kell egyes helyzeteket lereagálni ahhoz, hogy hosszú távon megoldódjon a probléma. Emberek ők is, hibáznak. De szerintem óriási a különbség egy "átlagos" anya és egy gyermekpszichológus anya között.
2020. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazabol csak a kepzetteknek kene anyava valni?
2020. aug. 10. 22:00
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Amit gyerekpszichológiából tanultam, az annyit is ért (pszichológia szak, mielőtt azt hiszed, valami bölcsész C tárgyról van szó). Döbbenetes csalódás, mennyire alacsony szinten van a tudomány ebben (is). Semmi olyan tudás birtokában nincsenek a szakemberek sem, ami akkora csoda lenne.
2020. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

A mondás így tartja, ami évszázadok tapasztalata alapján jött létre:

- Cipésznek rossz cipője

- Szabónak rossz ruhája

stb., stb.

2020. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismerek gyerekpszichológus... hát a gyerek terrorban tartja az anyját, teljesen a fejére nőtt. Ha vmit kiejt a száján megkapja. Ha nem, akkor addig hisztizik, amíg mégis az ő akarata érvényesül.
2020. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek, az nagyon elvont. Tanít pár érdekes dolgot a gyerekeknek. De az alapvető viselkedést, szocializációt nem. El is tanácsolták a gyerekét, már a második islokából. A kisebbik még nem sulis.
2020. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Több a háttérismeretük, ez babakorban előny lehet, viszont később áteshetnek a ló túloldalára. Az se jó, ha túlanalizálja a saját gyerekét. Neki elsősorban anyának kell lenni a gyerek életében, de nem mindenki tudja külön választani a szakmát. Egy felnőtt pszichológusnak is szüksége lehet pszichológusra(kell is nekik), nem véletlen, hogy ők se magukhoz fordulnak. Családtagot se kezelhetnek, mert nem tudnak kívülállók lenni.
2020. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Derjaderja ***** válasza:
100%

Sok ember azért lesz pszichológus, mert saját magának is van sérülése.

Ha ez megoldódik az önismereti képzésben, akkor jó, de ha nem, hanem csak ráépít egy csomó maszlagot, akkor kétszeresen is sérülést okozó anya lehet.

Illetve semmilyen nézetet nen jó túltolni. Én pl szeretem a természeres játékokat, de van egy pár ember, aki a súlyos családi konfliktusig képes ezt túltolni (szakít a nagyszülőkkel mert műanyag játékot vesznek).

Vagy atyaég ha egy fakardot kap a kisfiú, agresszív lesz. Vagy ellenkezőleg, törjön zúzzon nyugodtan, így jó az indulatainak.

Ugyanez mindennel. Sírni hagyás ha sír amíg anya a popót törli stb.

Gender semleges nevelés, amikor már direkt az ellen dolgoznak, hogy az adott nemre jellemző módon szocializálódjon a gyerek.

Stb a végtelenségig.

2020. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!