Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 9 éves...

Normális, hogy a 9 éves lányom ennyire ignorálja a kistestvérét vagy vigyem gyerekpszichológushoz?

Figyelt kérdés

9 éves lányom és 9 hónapos fiam van.

A lányom az elejétől kezdve így viselkedik vele, csak sokáig hittem abban, hogy változni fog, megszokja az új helyzetet, de minimális javulás sincs.

Szóval mikor a férjem behozta a kórházba, meg sem nézte magától, csak velem foglalkozott. Mikor kérdeztük, mit szól hozzá, annyit mondott "milyen pici!". Aztán itthon sem mutatott semmi érdelődést irányába, rá sem néz, nem megy be a szobájába, csak ha kérem rá. Szerintem ha nem erőltetjük, a 9 hónap alatt bele sem nézett volna a kiságyba vagy babakocsiba. Abszolút hidegen hagyja. Nem értem... Nem féltékeny amúgy. Nincs is miért. Én szülés után gyorsan felépültem, gyorsan csináltunk együtt programokat, az apja is viszi ugyanúgy csak őt jobbra-balra. Itthon is foglalkozunk csak vele. Nem utálja, egyszerűen úgy viselkedik vele, mintha nem is lenne.

Próbálom belevonni a baba ellátásba. Pl. segítsen fürdetésnél hozza ide ezt meg azt, akkor mutatom neki, hogy mivel játszik, hogyan tornázunk. Nézi, hozza, csinálja, de olyan unottan és robotosan, hogy megsajnálom és mondom, menjen játszani.

Nem problémás, szinte mintagyerek. Picit nagyobb a szája az átlagnál, de szeret tanulni, jók az eredményei, sok barátja van és szeretik az iskolában is.

Teljesen tanácstalan vagyok.


2019. nov. 21. 19:31
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ami még furcsa: imád babázni. A játékbabákat úgy ellátja, hogy csak na.
2019. nov. 21. 19:35
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Miért mit csináljon vele? Álljon 0-24-ben az ágya felett és csillogó szemekkel gyönyörködjön benne?
2019. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
33%

Hogyan viselkedett, amikor vártátok a babát? Örömmel várta? Vagy ellene volt?

Akart kistestvért?

Miért nem kisebb korkülönbséggel lett második gyerek? Most kb. két egykét fogtok felnevelni, mert ők nemigen lesznek soha játszópajtások. Viszont anya és apa figyelmén, idején osztozniuk kell.

Ki lett túrva saját szobájából a második gyerek érkezése miatt? Vagy meg kell osztania vele, amit eddig egymaga birtokolt? Mert ezek okozhatják.

2019. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Akkor sem érdekelte egyáltalán. Megéretette, hogy nem szabad rám ugrálnia és ennyi. De aranyos volt, mert pl a végén mikor már nehezen tudtam menni és a férjem előttünk ment gyorsabban, akkor szólt neki, hogy: "lassan apa, anyunak most nehezenebb". Olyan aranyos volt, hogy azt hittem majd szeretni fogja.

Nem kapta meg semmi dolgot és a szobáját sem.

2019. nov. 21. 19:48
 5/29 A kérdező kommentje:
Azért lett nagy a korkülönbség, mert a lányom után inkább dolgozni vágytam.
2019. nov. 21. 19:49
 6/29 anonim ***** válasza:
22%

Akkor jobbat nem tudok mondani: fogadd el a helyzetet. Ezután ne erőltesd, hogy a kistestvérével foglalkozzon.

Talán évek múlva, amikor már beszélni tud a kisebbik, akkor változni fog a helyzet. De lehet, hogy akkor sem.


Ez a helyzet bizonyosan nem így alakult volna, ha 2-3 év korkülönbséggel születnek. Dolgozni akartál, úgy cselekedtél, ahogyan te akartad. Valamit valamiért.

2019. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a korkülönbség miatt lenne. Nekem az ismerettségi körömben ritka, mint a fehér holló a 2-3 év. Főleg abból az eresztésből, amiben én is szültem. Egyetemről kikerülve, világmegváltó tervezzel, de "becsúszott" a baba. Többen voltunk így. A többiek is 6-9 év korkülönbséggel szültek ismét, pont azért, mert 2 gyerek által kihagyott idő behozhatatlan messzeségbe lőtte volna a karrier labdáját. A gyerekek mégis rajonganak a kistesókért, főleg a lányok, akik körülzsongják a piciket. Köztem és a legkisebb öcsém között pl 11 év van, úgy kellett tőle anno elzárni, mert még aludni sem hagytam, annyit pesztráltam.
2019. nov. 21. 20:03
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmiképp ne erőltesd. Lehet, ha egy kicsit nagyobb lesz, akkor jobban eljátszik majd vele. Lehet “csalódott”, amiért fiú lett a kicsi, meg kb ezer más oka is lehet.
2019. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem biztos, hogy tudatosul benne, de valószínűleg féltékeny, hogy osztoznia kell rajtad. Meg idő, míg megszokja az új szituációt.


Azt viszont ne erőltesd, hogy "segítsen a kicsivel", ne akard bevonni. Majd bevonódik annyira, amennyire akar. A feladatokat meg intézd te és a férjed, hiszen a ti gyereketek.

2019. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%

Valamilyen szintem a korkülönbség miatt van.

De inkább azért mert ő már nagylány, és nem nagyon tud mit kezdeni egy picivel. Lehet attól is fél h "összetöri"

A kicsi már mászik?

Szerintem mikor már lehet vele igazából játszani, javul majd a helyzet.

De az is lehet h addigra a nagy megszokja azt h ő is külön és a tesója us külön van.


Barátnőm mesélte h ő a húgával volt így. (Főleg h a nővére és közte csak pár év volt) a hugit levegőnek nézték, még ők elvoltak.

Most felnőttként igazán jó testvérek. De tény h a gyerekkorukat egyáltalán nem töltötték együtt

2019. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!