Szülési szabadság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

34 hetes vagyok a héten.

Eddig táppénzen voltam de az egyik ismerősöm azt mondta, hogy a szülés kiírt időpontja előtt már szülési szabadságon leszek. Elvileg október 3.-ra vagyok kiírva. Az azt jelenti, hogy van még két hét táppénzem kb. A munkahelyemen csak 2 nap szabim van benn vagy ezt nem ők intézik?


2020. aug. 13. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kötelező szülés előtt szülési szabadságra menni. Bőven ráér a szülés napjától .
2020. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy van, hogy a szülés előtt egy hónappal már meg lehet kezdeni a szülési szabadságot, amikor a CSED-ret folyósítják. Erre van nyomtatvűny, szerintem a munkahelyi HR-essel beszélj, hogy ők kifizetőhelyek-e, és náluk kell-e igényelni, vagy nem, és akkor az OEP-nél, vagy hogy a francba hívják most.De a HR-en kell, hogy tudjanak segíteni.

De amúgy nem kötelező egy hónappal előbb csedre menni, mert legkésőbb a szülés napjával kell megkezdeni, csak ha tp-n vagy, az úgy jobb lenne a munkáltatódnak, gondolom.

2020. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké. Megérdeklődöm.
2020. aug. 13. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!