Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan járok jobban, ha a...

Hogyan járok jobban, ha a szülésig betegállományban maradok, vagy ha a szülés várható időpontja előtt 4 héttel szülési szabadságra megyek?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként betegállományban kellett lennem a 2. hónaptól, állami alkalmazottként dolgozom, alig valamivel többért, mint a garantált bérminimum. Sajnos nem nagyon van segítségem a cégnél, valaki járatos munkajogi, munkaügyi kérdésekben? Megköszönném ha segítene egy-két tanáccsal. Köszönöm!

2015. okt. 12. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
ki kell számolni. szülés várható időpontja kellene, illetve az ebben a jogviszonyodban fennálló, elmúlt kb. egy év jövedelme, szerintem az elég lesz hogy kiszámoljam. meg hogy pontosan mióta vagy betegállományban és a jövedelmed...
2015. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

első, ezért miért kellenek? (nem kötekedni akarok, tényleg érdekel mit változtat)


ugye a gyed több mint a tp. így szerintem neked megéri csedre menned terhesen. így 1 hónappal kevesebbet leszel tp-en és annyival tovább gyeden. már ha megvan a szülés előtti 19 hónap ledolgozott időd.

ha nem tudsz a pici 2 éves koráig gyeden lenni akkor meg nem éri meg, hisz a tp a gyesnél több :)


de tényleg érdekelne az első válaszoló válasza, lehet én látom "túl egyszerűen" :)

2015. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg az lett volna a legfontosabb tudnivaló, hogy a csedből levonódik-e a szülési szabadság ideje, vagy hozzáadódik. 21 év folyamatos munkaviszonyom van, ezzel nincs gond. Gondolom a táppénz mindenképpen kevesebb mint a szülési szabadság idejére járó csed.
2015. okt. 12. 12:05
 4/9 anonim ***** válasza:

a csedet 168 napig fogod kapni, annyival kevesebb időre jár, minél előbb veszed igénybe. a GYED majd mindenképpen a gyermek két éves koráig jár.

Azért kérdeztem a jövedelmet, mert a táppénznek van maximuma, meg a GYED-nek is. gondoltam kiszámolom melyikkel jár jobban. vizsgára készülök, gyakorlás lett volna. de ha nem érdekel hát nem érdekel :)

2015. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mert hogy ugye egy hónappal tovább kap gyedet ha előbb elmegy csedre, időtartamban, de kérdés, hogy a maximalizált gyed jobb e neki, mint a maximalizált táppénz, amennyiben érintik őt a maximumok.
2015. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. jaa, így már értem, de írta a kérdező, hogy bérminimum fölött keres picivel, szóval nem érintett a max gyeddel :(
2015. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat és a segítő szándékot, sajnos a maximált gyed tényleg nem érint. szóval akkor hogy én is megértsem, illetve hogy jól értelmezem-e: a csed mindenképpen 168 napig jár, utána gyed a gyerek két éves koráig. Ha előbb veszem igénybe a csed-et, mint a gyerek születése, akkor az a kérdés, hogy a csed vagy a gyed összege-e a nagyobb ugye? Azt kellene tudnom, hogy hány százalék a két ellátás.
2015. okt. 13. 10:36
 8/9 anonim ***** válasza:

nem, azt kell tudni, hogy a tp alacsonyabb-e mint a gyed :)


mert a csedet annyi ideig kapod, teljesen mindegy mikor kezded :)

viszont ugye mivel szülés előtt 4 héttel veheted ki, így azzal kell játszani, hogy mi a jobb: egy hónappal több tp vagy 1 hónappal több gyed? :)

de nyilván a gyed magasabb, mivel az a br béred 70%-a bruttóba, míg a tp ugye max 60%-a lehet, tehát nem igen van itt kérdés :)


egyébként a csed is a br béred 70%-a csak abból nem tudom milyen adót nem vonnak, ezért kicsivel több lesz majd mint a gyed

2015. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, mentek a zöld kezecskék!
2015. okt. 15. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!