Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Frigyes...

Mit gondoltok a Frigyes keresztnévről?

Figyelt kérdés
Vállalható? Férfias?

2020. aug. 13. 20:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
77%
30-asnál a pont. Nincs olyan név amit itt le ne fikáznának, mert túl gyakori/fura/ritka/hogy lehet csúfolni stb. Nekem teljesen átlagos nevem van, Zsofia. En is voltam fika, fikusz, csigusz. Ha valakinek olyanja van, hogy csufolni akar valaki mást, úgyis fogja. Ha nem a nevével, akkor azért mert eláll a füle, vagy vörös a haja, vagy nagy az orra, vagy mert szemüveges, kövér, sovány stb.
2020. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
51%
Ja tovább megyek a most igen népszerű Szofikatmeg Szopinak csúfolják. Tökmindegy. Frici-Strici semmivel sem rosszabb vagy jobb a többinél.
2020. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
68%
Bármit lehet fikázni de Frigyes név akkor is ultra gáz...
2020. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem tetszik, de ha neked igen akkor add ezt a nevet a kisfiadnak:)
2020. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
77%

Karinthy jut eszembe, meg az osztályban a büdösbogarakat hívtuk valamiért Frigyesnek, mindig ment a kiabálás, hogy jaj, bejött egy Frigyes.

Ha ettől megoróbálok elvonatkozatatni, akkor vállalható név szerintem, vagyis ha döntenem kéne, hogy Frigyes vagy mondjuk Benett, akkor nagy duzzogva a Frigyes mellett döntenék, de csak mert nagyon unom az ilyen 2. kisfiút így hívnak féle divatneveket, és akkor már inkább egy régi, érdekesebb név. De azért szépnek nem találom, furi a hangzása, vannak ennél számomra sokkal jobban csengő régi, magyaros nevek.

2020. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
53%
Nekem egy kemény, laza, határozott üzletember jut eszembe. Kemény, mint pl olyan, hogy pl olyan erős jellem, de semmikképen nem negatív értelemben, de pl hogy célokat tűz ki, és el is éri ,amit akar; pl nemtom valami cégtől rendelni akar mondjuk gyümölcsöt, vagy alkatrészt valamihez, és addig alkudik, amig el nem éri, hogy adjanak neki kedvezőbb árat pl. Tehát, hogy van üzleti érzéke, és kedves is, de szóval jó üzletember; és közben kedves, tisztelettudó is, meg ilyesmikre asszociálok ebből a névből. Szerintem nem rossz név.
2020. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ez a keresztnevem egy német vezetéknévvel, így elég kemény hangzású. Úgy érzem nincs összhangban a személyiségemmel, ezért korábban fontolóra vettem, hogy megcserélem a második keresztnevemmel, de mivel már elmúltam 30 így minden marad a régiben.

Egyébiránt felnőttként nem vészes, de általánosban persze gyakran volt gúnyos megjegyzések céltáblája, mint pl. „Fakopáncs Frici” és hasonló humorosnak vélt társai.

BTW, én már a sokadik Frigyes vagyok a családban, ezért ha fiam születne, neki a Boldizsár vagy a Kornél nevet adnám :)

2020. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

37-esnek, 36-os vagyok, a Fakopáncs Frici kapcsán rá kellett keresnem, és nem tudtam , ki az, én '92-es születésű vagyok; én sem tudtam , hogy ki az, tehát gondolom, hogy egy mégmodernebb gyereknek mégkevésbé lesz ismert. Láttam amúgy már ezt a figurát, de mesében csak 1X-2X láthattam, tehát nagyon-nagyon ritkán, és max nagyon régen, tehát én se tudtam, hogy ki ő, akkor egy, aki mostanság születik pl. Amúgy nekem még ezek jutnak eszembe: Egyik osztálytársam még 1. vagy 2. osztályban kitalálta, és tehát ebéd közben mind a ketten a tanári asztalnál ültünk, és akkor mondta a tanító néninek, hogy azt az osztálytársunkat (konkrétan meg is nevezte), mostantól úgy fogja hívni, hogy "Frigyes, akinek a keze ügyes." :D:D Meg hát még nekem pl Karinthy Frigyes jut még eszembe; és a név meg így tökre előkelően hangzik; tehát így meg szóval tök jó. :)

Amúgy meg tehát szal azt a Fakopáncs Fricit szerintem kábé tényleg 1X-2X láttam; nem rémlik a vele kapcsolatos mese tehát, de a figura igen. Igazából azt se tudom konkrétan, hogy láttam-e mégis azt a mesét; tehát valójában ebben sem vagyok biztos, de talán 1 pár alkalommal igen; de a figura az tehát ismerős; a nevét meg nem tudtam; meg semmi nem rémlik ezzel a mesével kapcsolatban, csak ennek a figurának a kinézete. Ja igen, megvan, miért nem láttam:) Hát mert ez a Fox kidsen ment, és amikor nálunk bejött a Fox kids, akkor már nem ment ez a mese. :):) De amúgy szal kedves figurának tűnik. De mondjuk okés, ha nem ismeri, rögtön gondolhatja, hogy "ez valami rossz", hogyha olyan 'csúfondáros' hangnemben mondják. De mindegy;talán nem is fogják ismerni. De ha jó mese, akkor lehet,hogy a szülők közül akik ismerik, megmutatják majd a gyereküknek. Nem tom, lehet-e ezt a nevet még valahogy kikarikírozni, de szóval talán nem fogják; csak furcsállni fogják ezt a nevet úgy elsőre, mikor még pl nem tartanak Karinthynál a tananyagban. De amúgy szal nekem továbbra is rendben van a név, meg amúgy még tetszik is; de tehát úgy nem feltétlenül, önmagában,de ha még hozzá mondanak egy szép, dallamosan hangzó vezetéknevet; tehát úgy meg tök cool tudhat lenni kifejezetten.

2020. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
77%
Mert csak a Bence a szép!!!
2020. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!