Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, ti kaptok...

Nagycsaládosok, ti kaptok negatív véleményeket a 3 vagy több gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Környezetemben nem sok nagycsaládos van, de ha szóbakerülnek ismerősi, baráti körben, szinte mindig negatívan reagálnak rájuk. (Pl. fial mint a nyúl, olyanok mint a cigányok, biztos pénzért szültek, elvakult vallásosak, fideszesek stb)

Most nekünk is jön a harmadik baba, és akinek eddig elmeséltem, szinte mindenki megdöbbent, hogy természetesen nem akarjuk elvetetni.

Csak az én környezetemben ilyenek az emberek, vagy más is ezt tapasztalja? Mert nekem azért ez nagyon rosszul esik.


2020. aug. 17. 05:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

A Fideszes dolgot mindennap megkapom. De nem érdekel, három lányunk van, 3at is terveztünk mindig, de lehet egy fiú-lány párosítás al megalltunk volna 2-nel.

Igy viszont megprobaltuk a 3.-at is, ő is lány lett.

Szóval általában megkapjjk, hogy csokert stb, pedig nem vettük fel.

Vannak barátaink, a távolabbi ismerősök meg nem érdekelnek.

Az autó vásárlási kedvezményt vettük igénybe, de ezt nem tudja még senki, bár mindig jót nevetünk ezeken a beszolasokon, általában olyan első gyerekesek tol, vagy még gyerek tervezoktol kapjuk meg akiknek a baba váró azért már a zsebében van.... Szóval a véleménye is ennyit számít.

2020. aug. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Kint semmilyen rosszallást sem kapunk miatta-itt a Gyíkon megy a szövegelés csak.
2020. aug. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nem ezt tapasztalom. Inkább mindenki csak hitetlenkedve csóválja a fejét, hogy szép dolog a nagy család, de ők bizony nem csinálnák.
2020. aug. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Mi a második babát várjuk. Vam már egy nyolc éves lányunk. Eddig mindneki piszkált, hogy mikor jön a második most meg azt mondják, hogy biztos a babaváró miatt vettül fel. Egyébként emellett csak annyit kapunk, hogy ők biztos nem kezdenék előről amikor már önellátó a lányunk. Soha semmi nem jó. Én csak jót nevetek.
2020. aug. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Inkabb nalunk is a hitetlenkedes megy. En is felek, hogy oszinte legyek. Nem arrol van szo, h rettegesben telnek a napjaim, de latom az arnyoldalait. 1 szulos fizetesre kell berendezkedni, mert anyuka erdemi penzt nem tud majd keresni 3 mellett, mert ennyi gyereknel mindig lesz valami (betegseg, szunetek, tan.nelkuli napok).Persze az ilyen, olyan tamogatas szepen hangzik, de sokan a kesobbiekben nem gondolnak bele. Hogy mennyi penz valojaban a 3 gyerek, ill. nem tudnak mindketten fix, stabil nagyszuloisegitseg nelkul teljes allasban dolgozni.
2020. aug. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjem, szüleim, anyósomék, tesómék, sógoromék örülnek neki. Mások véleménye meg magasról le van ejtve.
2020. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nagyok a gyerekeim, de sok beszólást kaptunk. Ráadásul négyen vannak. Ismeretlen emberek is a fejüket csóváltak, hogy minek ennyi gyerek a mai világban? Meg hogy fel is kell ám őket nevelni... Szóval ez nem újkeletű dolog. Dolgozó emberek vagyunk, soha nem mentünk segélyért, de mégis sokat piszkáltak bennünket.
2020. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Ez a mai világos duma kinyír. A középkorban, világháborúban, forradalom idején, Rákosi idején könnyebb volt sok gyereket bevállalni vagy mi a fene? Pont a mai világban lehet, mert jobb az orvosi ellátás, van gyes, gyed, támogatások.
2020. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

"Most nekünk is jön a harmadik baba, és akinek eddig elmeséltem, szinte mindenki megdöbbent, hogy természetesen nem akarjuk elvetetni."


Már ne is haragudj, de ez nagyon durva. Szakítsd meg a kapcsolatot ilyen primitív bunkókkal. Senkinek semmi köze hozzá ki hány gyereket vállal. Kéretlenül véleményt osztogatni, ráadásul ilyen stílusban nagyon nagy neveletlenségre vall.

2020. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Igen, de a "mai vilagban" masok is a mercek. Regebben nem volt lehetoseg rengeteg dologra, amire most van. Es azzal nincs semmi baj, hogy a szulo a legjobbat akarja a gyerekenek, es ez bizony penzbe es idobe kerul. Pl. senki sem szivesen viszi nyaron az iskolai gyujtobe a gyereket, ahol kb. csak eletben tartjak, azon kivul azt csinal amit akar. Inkabb kifizeted a tabort vagy bebiszittert, esetleg olyan munkat valalsz, amelyik mellett ezek megoldhatok. Regen nem foglalkoztak vele, hogy kancsal, nem lat rendesen,rossz a foga, esetleg osszevissza all, ferde a gerince, bokasullyedese van stb. Ezek meg nem is nagy gondok, de 3 gyerek eseteben 3*annyiba kerulnek.
2020. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!