Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, ti kaptok...

Nagycsaládosok, ti kaptok negatív véleményeket a 3 vagy több gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Környezetemben nem sok nagycsaládos van, de ha szóbakerülnek ismerősi, baráti körben, szinte mindig negatívan reagálnak rájuk. (Pl. fial mint a nyúl, olyanok mint a cigányok, biztos pénzért szültek, elvakult vallásosak, fideszesek stb)

Most nekünk is jön a harmadik baba, és akinek eddig elmeséltem, szinte mindenki megdöbbent, hogy természetesen nem akarjuk elvetetni.

Csak az én környezetemben ilyenek az emberek, vagy más is ezt tapasztalja? Mert nekem azért ez nagyon rosszul esik.


2020. aug. 17. 05:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Sokszor, de már hidegen hagy.

Sőt, rá is tromfolok, ha épp kedvem van egy kis szócsatára.

Pl.az adókedvezménynél: Könnyű úgy nevelni, ha nem fizettek adót. Mire én: ajj, csak tudod milyen rossz állandóan megvárni az ABC-ben és a benzinkutakon, mire levonják az áfát...

Vagy legutóbb a gyerekeimnek szólt be egy idős nő, miközben sétáltunk, hogy jaj, hárman vagytok testvérek, akkor azért jut nektek csak a park, biztos nincs penzetek nyaralni. Na itt a középső 7 éves válaszolt, hogy de, nyaraltunk, csak anya nem teszi ki a Facebookra.

Vagy pl. a játszótéren: nehéz is a nagy család, ugye nem egyszerű a három gyerekre állandóan odafigyelni. Mire én: három? Hová lett a két kicsi?


Felőlem beszólhat bárki, saját döntésünk volt a három gyerek, felnőtt ésszel vállaltuk be őket, ignorálom a megjegyzéseket.

2020. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%
Tetszik az utolsó válasz :D
2020. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Volt már aki megjegyezte h " nah kellett a CSOK?"

Erre csak rávágtam h nyilván, ezért rendeltem ikreket másodszorra, így megspóroltam a szülést is 😉

Van h belebotlasz az ilyen emberekbe....

2020. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kellett a CSOK szövegre benyögném, hogy igen kell a CSÓK a seggemre tőled.
2020. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Csokot nem vettük igénybe, babavarot pedig egy gyermekre is kéri más is, mi is csak a harmadikra kapjuk, tehát mintha csak egy gyermekünk lenne.

(pár hét múlva születik a harmadik gyermekünk)


Amúgy szerintem ezért jó néha nagycsaládos programokon részt venni. Ott annyira természetes a 3-5-7 gyerekes család mint máshol az 1-2 gyerek. És igazából esetleg csak azert érzed sz@rul magad, hogy csak 3 gyereked van/lesz.



Én se értem, hogy mi ez a mai világozás? Sokkal rosszabb körülmények között voltak 8-10 gyerekes családok 50-100 éve. Mai világban ahhoz képest luxusban nőhetnek fel.

Lehetne nagyobb luxus ha kevesebb gyerek lenne? Persze. Sőt! Legnagyobb luxusban akkor élhetnénk ha egyáltalán nem vállalunk egyet sem! De akkor itt már ott tartunk, hogy mi az értelme az életnek? Utazzunk sokat, vegyünk drága autókat stb? Nekünk a gyermekeink nagyobb boldogság.



Amúgy csak a nagyon alacsony fizetés esetén igaz, hogy nem adozol. Nekem 3 gyerekes adókedvezmény mellett is van több, mint 100e levonásom havonta.(illetve természetesen a munkáltató is adózik utánam ezen kívül) És akkor még ugye a feleségem is adózik teljes mértékben (most épp csed/gyed/gyes-bol de később dolgozni fog újra)

2020. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!