Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem adatja be a gyerekének a védőoltásokat?

Figyelt kérdés
Szomszédaink ilyen modern hippik, és eltökéltek küzdenek minden ellen. Valamelyik nap anyukámmal is összevesztek a védőoltások miatt, hogy ők eddig egyet sem adattak be, meg nem is fognak. Én nem igazán tudom hogyan működik ez, de ezt tényleg megtehetik?
2020. aug. 19. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Elveszi őket a gyámhatóság.
2020. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Derjaderja ***** válasza:
90%
Ez Magyarországon van?
2020. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, Dunaújvárosban. Nincs fél éve, hogy mellénk költöztek. Nem tudom honnan jöttek.
2020. aug. 19. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Az elsőt a kórházban adják, a többit is be kell adni, kötelező, egyszer felejtettem el, hogy időpontunk van kötelező oltásra, fél óra múlva telefonált a doktornő, hogy mi történt.
2020. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
A gyermekorvos felelőssége, ha a szülő nem adatja be skkir jrlentenie kell
2020. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Akkor jelentenie
2020. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
A területileg illetékes védőnő feladata az oltandó gyermekek nyilvántartása,regisztrálása. Oltási "idézést"= értesítőt adunk a szülőknek (törvényes képviselőnek, gyámnak) legkésőbb 8 nappal az oltás esedékessége előtt. Ha nem jelenik meg, akkor újabb értesítésben felhívjuk figyelmét erre illetve a következményekre, a harmadik értesítés pedig már tértivevényesen kerül kiküldésre, illetve a gyermekjoleti szolgálat is értesül az esetről.
2020. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Megkezdődik egy jogi hercehurca.... ismerős 2 gyereke oltatlan 4 és 8 évesek...azóta húzódik a dolog, ő azt mondta legrosszabb esetben meg kell kapniuk az elmaradt oltásokat.Mélyebben nem látok bele, annyit tudok, hogy senki nem viszi sehova a gyerekeket.
2020. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, termeszetesen az hogy eddig semmi nem történt az nem jelenti azt hogy te is csinald nyugodtan... remelem csak elméletben erdekel
2020. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Elméletileg vannak kötelező oltások, gyakorlaitlag viszont csak és kizárólag a legelső az, amit az anya akarata ellenére is beadnak kórházban született babánal. A többire "behívót" küldenek és ha nem jelenik meg a szülő, értésiről a gyámhivatalt. Indulhat eljárás kiskorú veszélyeztetése miatt, de ez nagyon ritkán fordul elő, inkább csak fenyegetnek vele. A gyakorlatban semmi nem tortenik, ha nem oltatja be valaki a gyerekét. Annyi problémája lesz csupán, hogy se oviba, se bölcsibe nem veszik majd fel, mert oda a felvételi eljárás része az oltási kiskönyv bemutatása.
2020. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!