Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól tudom hogy M. o-n a...

Jól tudom hogy M. o-n a kötelező védőoltásokat kötelező beadatni tehát büntetik ha a szülő nem adatja be? És akik úgy trükköznek hogy vhogy beragasztatják a kiskönyvbe a matricát mintha megkapta volna a gyerek az is illegális?

Figyelt kérdés
Vagy ha ebben gyerekorvos segíti őket (máskülönben hogyan jutnának hozzá a fecskendőhöz amin a matrica van) akkor ő is büntetőjogilag felelősségre vonható?
2013. ápr. 20. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de sajnos ez nem nagyon derülne ki. Mondjuk ép elméjű szülő, gyerekorvos meg pláne nem csinál ilyet.
2013. ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a gyermekorvos és a védőnő vagy a gyermekorvos asszisztense) is felelősségre vonható (ők érintkezhetnek közvetlenül az oltóanyagokkal), de nincs az a pénz, hogy ilyenbe belemenjenek, ugyanis akkor nem ezt a szakmát választották volna!!!
2013. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Trükközhetnek, mert ilyen szinten nem szoktak ellenőrizni. Ám ha a gyermek elkap egy olyan betegséget amit gyakorlatilag az oltás miatt már nem kaphatna el és komolyan beteg lesz, jajj annak aki trükközött.
2013. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így gondoltam/gondolom csak most van egy pár ismerősöm akik ilyesmit csinálnak és kicsit így fűtenek is más anyukákat (nagyon felelőtlen dolognak tartom mert maguknak úgy szúrják el ahogy akarják de másokat nem tudom miért kell győzködni az igazukról) hogy nekik stikában odaadják a matricát és akkor ők beragasztják mintha megkapta volna a gyerek...és egyszerűen nem fér a fejembe hogy pénzért ilyesmit csinál egy praktizáló gyerekorvos vagy védőnő?? Nem fél tényleg hogy lebukik valahogy? Mindegy. Köszi a választ.
2013. ápr. 20. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vétkesek közt cinkos aki néma... Szóval szerintem ha nagyon komolyan kivizsgálják az ügyet akkor azt is felelősségre lehet vonni aki tudott a bűncselekményről (kiskorú veszélyeztetése) és nem tett feljelentést.
2013. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát a gond az hogy ezeket csak mondják, aztán ki tudja mindenki azt mond amit akar...ráadásul az orvost se tudom hogy kicsoda nyilván ennyire nem hülyék hogy ezt nyilvános fórumon leírják...
2013. ápr. 21. 07:27
 7/9 anonim ***** válasza:

És a gyerekorvos aláírja és lepecsételi a kiskönyvet? Mert önmagában a matrica beragasztása kevés.

Amúgy felelőtlen szülőknek tartom az ilyeneket,a védőnőkről és gyerekorvosokról nem is beszélve.

2013. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom fogalmam sincs nem mutogatják. Az is idegesítő ha nem is így van csak "fűtik" vele a többi anyukát meg terjesztik a rémhíreket az oltásokról meg a népirtás eme titkos fajtájáról (bár nem értem hiszen MINDEN népcsoport számára kötelező M.o-n a védőoltás nemcsak a magyarnak) meg az is idegesítő ha ez valóban így van ahogy mondják és ebben valóban részt vesz gyerekorvos, védőnő.
2013. ápr. 21. 15:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt van az eredmény, ha nem oltatják a szülők a gyerekeket.

[link]

2013. máj. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!