Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elnevezhetem a gyerekemet...

Makoto-chan kérdése:

Elnevezhetem a gyerekemet majd Dunának?

Figyelt kérdés
Tudtommal a Buda meg a Kazetta sőt még Dzsindzser is megengedett, de a Dunáról nem találtam semmiféle információt

2020. aug. 22. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Buda eredetileg személynév, mint Zala, Atád, Adony, Bács, Bán, Bercel, Bercel, Csaba, Csepel.


Ezek ősi magyar nevek, akiknek a valahai birtokuk, vagy egyéb okok miatt

a személynevükről nevezték el a földrajzi helyet is.


Nem nevezheted el akárhogy a gyerekedet. Pl. Nyugati pályaudvarnak sem.

Megvannak a szokások, az adott népek hagyományai. Ha bárki olyan nevet adna szegény gyerekének, amit akar, csak, hogy feltűnjön, tönkre is tehetné a gyerekének az életét. Én a Lakatos Dzsenifer nevet sem engedélyezném.


"Ha valaki nem talál megfelelő nevet az utónévkönyvben

– Magyarországon ha egy szülő nem talál az MTA Nyelvtudományi Intézetének honlapján elérhető utónévjegyzékből számára megfelelő keresztnevet a gyermekének, akkor kérvényt kell benyújtania a helyi anyakönyvvezetőhöz vagy a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Anyakönyvi Osztályára – mondta el az MTI-Pressnek Raátz Judit, az MTA Nyelvtudományi Intézet tudományos munkatársa. – Ez az eljárás illetékköteles, jelenleg háromezer forint.

A minisztérium a Nyelvtudományi Intézet Utónévbizottságától kér hivatalos szakvéleményt minden új név bejegyezhetőségéről, ezt nagyjából egy hét vagy még rövidebb idő alatt készítik el a szakemberek."

2020. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Oroszországban létezik a név mint Dunya, persze orosz írásmóddal.
2020. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Kovács Duna

Horváth Duna

Ujjuj

2020. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajó esetleg?
2020. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy ismerősöm pár hónapja futotta meg ezt a kört az MTA-nál, Tisza névre akarta keresztelni a lányát. Nem engedélyezték.
2020. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Ingyen van amúgy. Próbálkozom én is...
2020. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha ragaszkodsz a folyónévhez, akkor legyen Száva. Az anyakönyvezhető és tulajdonképpen nem is csúnya.
2020. aug. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem engedélyeznék, ennyiből az is lehetne a neve valakinek, hogy Balaton, ha a vezetékneve Kis, rögtön Kis Balaton is lehetne.


Viccet félretéve, van egy ismerősöm, akinek a kislányát soha nem szólítják a saját nevén, mindenki csak azt a nevét használja, ami igazából nem becenév, hanem ez a neve, de közben mégsem. Viszont, ha megkérdezik a kislányt, akkor meg a rendes nevét mondja. Közben meg ezt soha nem mondja neki senki, úgyhogy érdekes.


Na, ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy lehetne e fiad (mert gondolom fiúnak lenne a Duna, legalábbis nekem olyan hangzatú) pl.: Keresztes Domonkos Duna, a Duna anyakönyvezése nélkül. Aztán igazából hívhatod úgy a gyerekedet, ahogy akarod, csak a hivatalos neve nem az.

2020. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Hallottam olyat is - nem vicc, nagyon komoly, úgy kellett összeszednem a földről az állam - , hogy valaki a lányát kurvinkának becézte, tudjuk mindannyian, hogy melyik szóból eredőleg.
2020. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

A Kazetta épp nem anyakönyvezhető, de mindegy.

Nem, nem lehet Duna.

2020. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!