Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elnevezhetem a gyerekemet...

Makoto-chan kérdése:

Elnevezhetem a gyerekemet majd Dunának?

Figyelt kérdés
Tudtommal a Buda meg a Kazetta sőt még Dzsindzser is megengedett, de a Dunáról nem találtam semmiféle információt

2020. aug. 22. 22:29
1 2
 11/15 Joe001 válasza:
80%

2#

Nem csak Oroszországban van Dunja női név... Szerbiában is van ,mivel szláv népcsoport ugyebár... viszont semmi köze a Duna folyóhoz, mert a Dunja szerbül " birs/birsalmát jelent. 🙂.



A másik dolog pedig az , hogy általában akik flancos ritka neveket próbálnak adni a gyereküknek, nem gondolkodnak eléggé.

Mert " milyen szép név a Bimbós Evetke, meg a Cseresznyés Makaróni...Pudingos Sütimüti.... olyan annyira nagyon ennivaló cukiiii " 🤩


Persze , csak nem gondolnak bele, hogy a gyerek, az egyszer felnő... és nem lesz mindegy , amikor bemutatkozik valahol.... bárhol. 😀

2020. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%
Szegény gyerek...
2020. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz az előző válaszolok által már leirt modon, tekintettel arra, hogy jelenleg nincs az engedelyezheto nevek listajan.


Hogy mi alapjan engedelyezik, az jó kérdés, mindenesetre elég sok földrajzi név egyben adható keresztnev is, mint a Szatmár, Szabolcs, Imola stb.

2020. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyónevet akarsz, lehetne Száva. Az anyakönyvezhető, ismerek ilyen nevű tizenéves lányt és tulajdonképpen nem rossz név, illik hozzá.

Vagy lehetne Luna, az már majdnem Duna, csak egy betű különbség😀

2020. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérvényezni kell.


Nem biztos, hogy a kérdező a saját gyerekét nevezné el Dunának, lehet, hogy általánosságban kérdezte, de, ha nem így van, akkor is, szerintem az,hogy a gyerek hogyan viszonyul a nevéhez függ attól, hogy milyen a személyisége.


Nyilván, ha egy ügyvédet, orvost, magántanárt, stb keresek, Tóth Aladár, Kovács Duna, Kiss Nintendó Radiátor, Piros Eperke és A Cuppanós Habcsók közül Tóth Aladárt választom. Tehát furcsa névvel nehéz lesz bárkinek is elérnie, hogy komolyan vegyék a kezdetekben, de, ha kreatív, tudja, mit kezdjen ezzel.


Illetve, ami a csúfolást illeti, ez is hozzáállás kérdése. Olvastam olyanról, hogy egy Ariel nevü fiú megvolt a nevével, mert jól kezelte, amikor csúfolták, ezért nem is csúfolták egy idő után, de egy másik ember írt ki kérdés a Gyakorira azzal kaocsolatban, hogy a szülei régi magyar nevet adtak neki és ezért csúfolják, ami fáj neki.


Igazából a rendes neveket is csúfolják, a kérdés az, hogy hogy állsz ahhoz, ha úgy hívnak, hogy pisi misi, bél flóra, feká lia, stb.


Amin én viszont mindig mosolygok, amikor nehezen kiejthető külföldi neveket választanak a gyereknek, akinek a bemutatkozásnál majdnem kitörik a nyelve.

2020. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!