Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha lányom lesz és...

Mit tegyek, ha lányom lesz és semmit nem tudok majd tanítani neki a nőiességről?

Figyelt kérdés
Én és a nőiesség nem említhető egy napon, olyan távol áll tőlem. Nem vagyok férfias, de nőies sem. Emiatt gimiben folyton bántottak és a fiúktól is folyton elutasítást kaptam. Önértékelési problémáim és önbizalomhiányom is volt, amin 20 évig nem tudtam javítani. Próbáltam nőiesebb lenni, a netről olvastam ezt-azt, de az akkor is csak egy betanult valami volt, semmi több, és látszódott rajtam, hogy nem áll jól és csak megjátszom. Ezért (is) gondoltam azt, hogy nekem csak és kizárólag fiam lehet. Amikor terhes lettem, akkor is úgy gondoltam, hogy fiam lesz. Hát nem így lett. Valamilyen szinten csalódott vagyok, félek, hogy nem fogok majd vele mit kezdeni, és ugyanolyan nőietlen lesz, mint én. Tudom, hogy más mindent megtenne egy gyerekért, és azt is tudom, hogy a gyerekét és nem a gyereke nemét szereti az ember, ezen már túl vagyunk, nem kell leírni. De akkor is nem akarom, hogy olyan lúzer legyen, mint én. Hogy bántsák, hogy megalazzák, hogy kiközösítsék. Tudom, a gyerekek gonoszak, és bármibe bele tudnak kötni, de akkor is féltem ettől. Jó, nem törvényszerű, hogy egy nőietlen nőnek nőietlen lánya legyen, vagy egy nőies nőnek nőies lánya legyen, de az esetek nagy többségében így van.
2020. aug. 23. 10:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Én is hasonló cipőben járok. Vannak persze nőies vonásaim, de alapjában véve inkább fiús beállítottságú vagyok. Nem öltözködöm túl nőiesen (magassarkú cipőm egyáltalán nincs, rózsaszín ruháim végképp), nem festem magam, soha nem voltak műkörömeim stb. Épp ezért én is jobban örültem volna fiúnak, mert a lányom tőlem biztos nem fogja megtanulni azokat a tipikus nőies dolgokat. De nem rugózom rajta, max hasonló lesz, mint én. Nem bánom, tünci-bünci úgysem szeretném, ha lenne. Persze az is lehet, hogy a családból vkitől eltanulja azokat, amiket tőlem nem fog, ha így lesz sem zavar. Nem nevelem fiúsnak sem, idővel úgyis kialakul a személyisége.
2020. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Te se anyukádtól tanultad, hogy nőies legyél vagy ne.

Az ízlést nem lehet tanítani, nem fogja azért nem szeretni a virágos ruhákat, mert te nem szereted.


Ha az ízlés örökletes lenne, akkor nem lett volna tiniként rocker meg hiphop fázisom, meg én is maradtam volna fiúsabb.

2020. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Kevés nálam fiúsabb nőt látok magam körül. A kislányom egy hercegnő. CSatok, flitterek és minden, ami rózsaszín. Nekem egyetlen ruhadarabom volt egész életemben, ami rózsaszín volt, egy pár zokni, ami a színes zokni csomagban valahogy bekeveredett. Azt se tudtam, hogyan kellene hajat fonni, de ő kéri, így belejöttem. Nem tőlem veszi a mintát, nyilván. De neki ez valahogy belülről is jön, a mozgása is más, mint az enyém. A nőiessége már most, ovi végére is kiviszi az ablakokat.
2020. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Na és? Ígyis elvett valaki feleségül és családot alapított veled. Ha nem paráznál rá, simán lehetnél boldog is. Így szeret a párod ahogy vagy és kész. Lányod is boldog lesz
2020. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Ne stresszelj, a gyereked nem egy picike te 🙂

Ha eljön a kiskamaszkor, úgyis azzal fog foglalkozni ami őt érdekli, nem rólad vesz pèldát. Szerinted hàny anya sápítozik azon, hogy a kamasz gyereke túl sokat sminkel, tanakodik engedje a hajfestést, ilyen olyan ruhát. Ha a gyerek mindenben a szülőre hasonlítana nem lennének alapvető gyerek-szülő konfliktusok.

Szóval nyugi, ő olyan lesz amilyen. Egy saját kis jellem.

2020. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Lehet én vagyok fordítva bekötve, de nekem sose kellett kozmetikus, körmös, szoli, smink, magassarkú... stb. ahhoz hogy nőiesnek érezzem magam.

A lányom nem tőlem fog megtanulni lakkozni vagy sminkelni, de pont azt tudom neki átadni, hogy sportcipőben, farmerban is lehet valaki abszolút nőies nő. Kisugárzás a lényeg.

2020. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj! Én is ilyen vagyok, a lányom is fiús, főleg egy bátyó és egy öcsi mellett. Se szoknya, se rózsaszín, a haja is rövid, békát fog, fára mászik. Senki se csúfolja, nagyon népszerű, fiúk és lányok között is. Nem olyan kis elveszett, csendes, mint én voltam.
2020. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
27%

"Na és? Ígyis elvett valaki feleségül és családot alapított veled. "

De az egész kamaszkora elment azzal, hogy bántották. Ez hülyeség. Gondolom egy selejt palija van, akivel csak azért jött össze, hogy ne legyen egyedül. Egész kamaszkorában csak a bántást és az elutasítást kapta, gondolhatod milyen lehet az önképe!

2020. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%

"Én is ilyen vagyok, a lányom is fiús, főleg egy bátyó és egy öcsi mellett. Se szoknya, se rózsaszín, a haja is rövid, békát fog, fára mászik. Senki se csúfolja, nagyon népszerű, fiúk és lányok között is."

És hány éves is? 5-6? Majd olyan 10 év múlva írj erről!

2020. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

#8 te vagy egy selejt. Millió férfi van aki utàlja a cicamicákat. Igényes nő meg nem a sminktől, körömlaktól lesz valaki.

Sajnàlom a gyereked, ha van. Mit adsz át neki, ezt?

2020. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!