Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkérdeznek, hogy beleegyezem...

Megkérdeznek, hogy beleegyezem-e, ha orvostanhallgatók szeretnének bejönni vizsgálatokra, szülésre?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 17:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Igen
2020. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Igen.
2020. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Én álltam idegen nő lábainál kitoláskor gyakornokként (vagyis amikor kitolták belőle a gyerekét, mert hát miért is lenne támogatott szülés, ha kikönyökölni is lehet), és borzasztó volt. Neki az egész jelenet, az anyjának, aki mellette állt, szintén, mi meg ott álltunk 4-en , mint a fsz, és se érte, se ellene nem tehettünk semmit. Sajnáltam végig és azt gondoltam, hogy legalább ha nem vagyunk ott, nem alázzuk meg a pofátlan bámulásunkkal még jobban. Gyalázatos, ami megy, és ez egy "bababarát kórházban" történt, megyeszékhelyen. Ez volt az első szülés amit láttam, és sosem fogom elfelejteni.


Megkérdezhették, hogy ott lehetünk-e, gondolom azt remélte, hogy ha vannak ott mások akkor rendesebben bánnak vele, mert akkor mintapélda. Hát nem jött be.

2020. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, szerintem nem érdekelte a szülő nőt, hogy hányan alltok ott.

Nekem is csak annyi van meg a szulesbol, hogy rohadt sokat allnak ott es jonnek be kitolasnal, igazabol nem tudom kik voltak azok, de nem is erdekelt.

2020. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nem tudhatjuk... nem volt lehetőség megkérdezni.

Én, az én oldalamról annyit tudok mondani, hogy tanulni ebből nem lehetett, de legalább lehet, hogy zavartuk. :(

2020. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

Engem pedig érdekelt volna, 4-es. Nekem egy vizsgálatra akart a megkérdezésem nélkül behozni hallgatókat a rezidens, de nem engedtem, mert baj volt a terhességemmel, és nem akartam előttük sírni. Össze is vesztem a rezidenssel, nagyon arrogáns volt. Azt állította, hogy mivel az egy oktató kórház, nem kell engedélyt kérnie, és kvázi bárki bemehet. Utána néztem, és ott valóban nem kell (szokás) megkérdezni, de a páciens kérése ezt felülírja.

Hozzám nem jöttek be. De a hüvelyi UH-rol is kiküldettem a hét fős csoportot.

2020. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, kérdező, ha nem is kérdezik, neked jogodban áll eldönteni.
2020. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, reméltem, hogy én döntök. Biztosan kiküldök mindenkit. Pszichológus kezelhetne, miután "erőszakkal" lennének bent.
2020. aug. 23. 17:54
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem nem kérdezték meg, csak tájékoztatott a dokim, hogy ők oktatókórház, és ha vannak bent a szülés időpontjában hallgatók, akkor ott lesznek. Szombaton szültem, nem voltak bent. De nem zavart volna, így tanulnak.

Mondjuk ez még 1999-ben volt.

2020. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg nincs döntési jogod, ha oktatokorhazban/klinikan vagy.

Esetleg ha van fogadott orvosod, kisebb esellyel mennek be szuleshez.


A vizsgalat mas, ott biztos tobb embert zavarja, de szulesnel szerintem az emberek jelentos reszet nem erdekli.

Oszinten szolva engem csak azberdekelt, hogy kijott a gyerek, es vegre vege, meghatodni se tudtam, meg semmi.

2020. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!