Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek idő kellett ahhoz,...

Akinek idő kellett ahhoz, hogy érezze a gyermeke iránti mindent elsöprő szeretetet, a gyermek mennyi idős korában érezte ezt?

Figyelt kérdés

Igazából csupán kiváncsiságból kérdezem. Saját példámmal való összehasonlításból és mert jó volna olvasni esetleg hasonló sorokat.

Nekem (édesanyaként) annak ellenére hogy nagyon vágytam a babára és nagyon vàrtam őt, viszonylag sok idő kellett ehhez. Érdekes mert kb 10-12 hónapos kora körül, de leginkább 1 éves korában kezdtem el ezt a nagyon erős szeretetet, köteléket érezni.

Aggódni az első perctől aggódtam érte, mind a fizikális úgy az egyéb fejlődési területeken. Hogy minden rendben legyen, nehogy megüsse magát, eleget egyen, jól aludjon, stb...

De ez amit most érzek (1,5 éves) ez tényleg egész más mar. Elsöprő szeretet, ami semmihez sem hasonlítható.

Mondjuk rólunk tudni kell hogy volt egy pici izgalom a terhesség alatt hogy minden rendben van-e, amiről később ugyan kiderült hogy semmi gond, viszont én nagyon nehezen engedtem el a félelmeimet. Talán ezért is alakult ki ez a fajta szeretet, ennyire későn. Van ugyanis barátnőm, aki picit előbb szült mint én, ő például annyira nem is akart még babát, mégis elmondása szerint az első pillanattól érezte ezt a fajta anyai szeretetet. Sokszor lelkifurdalásom volt és visszatekintve van is hogy nálam csak később alakult ki.

Néha az is eszembe jut hogy azért lett talán így mert egész sokáig olyan kb 10-11 hómapos koráig, mosolyon kivül semmiféle komolyabb érzés kifejezése, kommunikációja nincs egy babának. Legalábbis nem úgy mint később. Most már magától is puszit ad, megsimogat, odabujik, fogja a kezem ha megijed, stb stb.

Néha félek hogy második babánál

Is ilyen sokat várat majd magára ez a mostani érzés.

Nalatok hogy volt első vagy többedik gyermeknél?



2020. aug. 25. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tervezetten lettem terhes, a terhesség alatt végig volt bennem egy bizonytalanság, valahogy nem kötődtem a babához odabent csak teljesítettem a küldetést, hogy kihordjam, ez volt a terhességem. Miután megszületett szerelem volt az első pillanattól, olyan szinten rajongok a gyerekemért, hogy néha majd összetöröm ölegetés közben. 2,5 éves már és esküszöm, minden nap egyre jobban imádom ezt a kölyköt.
2020. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett babaként született a lányunk.Sokat is vártunk rá,meg terhesen is úgy éreztem minden oké lesz, tényleg alig vártam hogy kibujjon, aztán nem éreztem semmit amitől nagyon rosszul éreztem magam.Az az igazi hú de nagyon szeretem nálam is az első év után jött.Aggodni én is aggódtam érte, figyelmet is kapott,de az igazi mély érzés később jött.
2020. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Érdekes, hogy akik évek óta vágytak rá, ők nem érzik. Talán rózsaszín ködöt kepzelnek el, akinek pedig nem akkor volt tervezett, a kételyei miatt nagyon is reálisan látják a dolgokat. Legalabbis a környezetemben és nálam igy volt. Az, ahogy néz a szemeivel, hogyte jelented neki a vilagot, sokkal hamarabb jön, mint 10 honap. Az én babám gyirsan fejlődött bagyin, de 8 honapos es fogja a kezem, lépeget, ha megijed fog, szorít magához, bújik. Nevet rám, mindig, egesz nap szinte amikor bolondozok neki, de ha elfoglalja magát is, mindig keres a szemével, rám néz és már mosolyog. Ahogy oda maszik es felkapaszkodik a terdemhez, mutatván, hogy vegyem fel és nalam már semmi baja nincs, vigyorog. Áh, ezeket szavakkal nem lehet elmondani. Aki a saját gyereke irant nem igy erez, vagy csak évek múltán, annal evoluciosan valami nagyon nincs rendben
2020. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3


Szerintem az is valami evolúciós gond lehet, hogy a nem neked szánt kérdésre mindenképp leírod, hogy aki nem úgy működik, mint az átlag az biztos defektes:D

2020. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tervezett gyerek volt, de már akkor éreztem, amikor először megpillantottam az ultrahangon. Amikor megszületett, nem volt meg az a katarzis élmény, de a mindent elsöprő szeretet első nap után megvolt. De én nagyon mélyen élem meg az ilyen érzelmi dolgokat.
2020. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is terveztük a babát,de amikor megszületett nekem sem volt szerelem első látásra.

Persze napról napra jobban szerettem és kötődtem hozzá,odafigyeltem az igényeire,de kb csak 3hónapos korában kezdtem el úgy érezni,hogy szeretem nagyon,viszont ez még mindig fokozódik,most 6hónapos a csajszim :)

2020. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fokozatosan alakult ki, de már terhesen kötődtem. Persze ahogy jobban megismertem tudtam kötődni ahhoz, aki ő, nem csak egy eszményhez vagy ösztönből, ugyanakkor eléggé hasonlított ahhoz a személyiséghez, akit elképzeltem, szóval valahogy rá tudtam hangolódni eléggé mindkét gyerekemre. De igen, voltak ilyen lépcsőfokok, amikor rácsodálkoztam, hogy jé, az anyukája vagyok és még szeretem is :D és nem csak kötelességből ugrálok körülötte.
2020. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nem tervezetten lettem terhes. Soha nem tudtam volna elvetetni, valamennyire már akkor kötődtem hozzá. A terhesség alatt végig bennem volt, hogy tényleg akarom-e, mit fogok vele csinálni, mi lesz, ha nem fogom szeretni, kislányt vártam és fiú lesz. Aztán megszületett az én gyönyörű kisfiam. Olyan 2 hetes korában kezdtem el érezni, hogy igazán szeretem. Lassan fél éves lesz, és napról napra egyre jobban szeretem, örülök, hogy ő jött, keresve se kaphattam volna nála jobbat.
2020. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hármasikreim vannak, az egész terhességem egy hatalmas para volt, nem mertem hozzájuk kötődni mert tudtuk hogy mekkora a kockázat. Persze extrém koraszülöttek lettek, szóval szülés után sem lélegezhettünk fel, ahogy írod az értük való aggódás maximálisan megvolt, megkaptak minden gondoskodást és gyengédséget amire szükségük volt, de az az igazi, gyerektelenként elképzelhetetlen őrületes szeretet, amikor azt éreztem hogy ennél jobban már képtelenség szeretni valakit, csak hónapokkal később alakult ki. Most 6 évesek és olyan kiegyensúlyozott, boldog gyerekek (mások szerint is), hogy teljesen biztos vagyok benne, semmilyen hátrányuk nem származott abból hogy a nehézségek miatt lassabban indultak be az érzelmeim.
2020. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!