Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális felnőttek lesznek az...

Normális felnőttek lesznek az ilyen gyerekekből?

Figyelt kérdés
Gyerekekre vigyázom egy családnál és számomra nagyon furcsa, hogy a mai gyerekek mindent megkapnak. Nem csak azok, akikre én vigyázok, hanem az ovis társaik is. Tehát úgy gondolom, hogy ez az átlag szülői hozzáállás ma. Minden alkalomra töménytelen mennyiségű játék, 2 emeletes csillivilli szülinapi torta, szivecskére vágott kenyér, mert így eszi meg csak, és ezek csak apró példák. Nem lesznek életképtelenek ezek a gyerekek, ha ennyire ki van nyalva a fenekük?
2020. aug. 26. 19:26
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
64%
Dehogynem. A szülőknek tudni kéne nemet mondani. Már nagyon kifordult önmagából ez a gyerekneveléses téma is. Szánalom
2020. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%

De, életképtelenek lesznek. Sajnos én ciki és szemét szülő vagyok, mert csak ünnepi alkalmakra és szuri után veszek ajándékot, nem adok zsebpénzt, és ha nem eszi meg a szalámis kenyeret, akkor nincs puding sem, és nem minden vásárlásnál jár alanyi jogon a nasi.

Akkor és ott én vagyok a szemét, de hiszem, hogy felnőve látni fogja, hogy ez így volt jó.

Sok szülőnek a pillanatnyi nyugalom kell, hogy befejezze a hisztit a gyerek, hogy ő közben nyugodtabban tudjon bármit csinálni. Sajnálom, hogy ez a generáció nyálgeneráció. De ez van. :(

2020. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
Ez teljesen normális. Miért lenne egy gyerek ettől életképtelen? De itt gyakorin többségben mindenki úgy neveli (vagy inkább ,,tartja”) a gyereket, hogy én a kutyámat sokkal jobban tartom.
2020. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
#2 vagyok. Még annyit fűznék hozzá, hogy akiket látok, hogy ki van nyalva a fenekük, nem értékelik az ajándékokat, úgy érzik nekik minden megjár, és felnőve is ezt hiszik majd, hogy hisztivel, másikon keresztülgázolva elérik amit akarnak.
2020. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%
Én olyan országban élek, ahol már az előző generáció is jólétben nőtt fel, és sok mindent megkaptak, amit mi Magyarországon túlzásnak tartottunk volna. Jelenleg kamasz gyerekem van, és a legtöbb barátja jómódban él, és mégsem életképtelenek a gyerekek, sőt. 15 éves kortól általában dolgoznak iskola mellett pár órát, akkor is, ha nincsenek rászorulva. 2 barátja magániskolába jár, de nyáron étteremben voltak asztal leszedők. A nővérem is mindig mindent megvett és megtett az unokahúgomért, mégis dolgozik nyáron, besegít a családi vállalkozásba, házimunkába, stb. Ezek a gyerekek olyan közegben nőnek fel, hogy azt látják a szüleiktől hogy ha szorgalmasan tanulsz és dolgozol, akkor elérheted, amit akarsz. Ahol a szülők munkanélküliek, vagy minimálbérért robotolnak valahol, ott a gyerekek is könnyebben bennragadnak ebbe. (Tudom, hogy most le leszek pontozva, de nem érdekel, mert a 14 éves lányom éppen dolgozik, pedig nem volt sanyarú gyerekkora.)
2020. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Borzaszto a mai 18alatti korosztály. És csak rosszabb lesz
2020. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Attól, hogy jómódban él valaki mèg nem feltétlenül kell elhalmozni a gyerekeket értéktelen dolgokkal. Fontos a szép, komfortos ház, a jó autó, a minőségi ételek és a gyerek szükségleteinek kielégítése. De ha az ég vilagon mindent alá tolnak akkor számomra kérdéses, hogy egyáltalán értékelni fogja-e a dolgait, vagy egyáltalán a szüleit.
2020. aug. 26. 20:17
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Számodra kérdéses, másnak meg nem. Egyik barátnőm autót kapott 17 évesen, most vezető pozícióban dolgozik, gyönyörű házban él, és jó a kapcsolata a szüleivel. Főiskolai barátnőmnek is mindent fizettek, megadtak akkor a szülei, most jó munkája van, és megbecsüli a dolgait. Gyerekkori barátnőm szülei már akkor "vállalkozók" voltak, mikor más szülők a 8 óra munka, 8 óra pihenést nyomták. Náluk láttam először videót, számítógépet és minden újdonságot. Mindene megvolt, mégis mindig kitűnő tanuló volt, több nyelvvizsgát letett, jó munkája van, kényelmesen él. Sok gyerekben viszont, akinek mindig mindenről le kell mondania, kialakul egy nekem úgysem jár, én úgysem érdemlem ezt meg érzés. Ezek a dolgok persze nem törvényszerűek, mint ahogy az sem, hogy aki mindent megkap, az életképtelen lesz.
2020. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

Én sem értem miért baj, ha mindent megkap.

Ha ő is ad, értem ezalatt, hogy tanul és tisztel, akkor szerintem minden szülő boldogan ad, ha van rá keret.


Az a problémás, amikor túlzásba viszi a szülő, de ott általában kompenzál a szülő.


Pl. ha kap telefont a tini az nem gend, de ha minden évben a legújabb modellre lecseréli, az már tényleg túlzás.

2020. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
35%
Életképtelen, elkényeztetett kis szörnyek lesznek. Az ilyen csap előbb hisztit, aztán agyon , vagy lop a szülő pénztárcájából 16 éves korában mert nem kaphat ,többszázezres menőtelefont mert a haveroknak is az van, és vagy márkás göncöt ha épp adott időszakban nem telik rá, de amúgy kiskorától csillámosra volt nyalva a seggecskêje és mindent megkapott. A környezetemben sok ilyen gyerek van. Mind elviselhetetlen hisztigép, nem tudnak viselkedni. De pl régen volt pár osztálytársam is akit így tartottak a szülei és nagyon elszemtelenedtek. A tanárokkal is olyan hangot ütöttek meg amit én a kutyámmal sem...
2020. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!