Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A táppénzemet és a terhességi...

A táppénzemet és a terhességi gyermekágyi segélyt melyik évi jövedelmem után fogják számolni?

Figyelt kérdés
Október 30 óta vagyok táppénzen, veszélyeztetett terhesség miatt, most a 2007-es jövedelmemet veszik alapul. A 2008-as évben is megvan a 180 napom. Ha most nem szakítom meg a táppénzemet, akkor 2009. január 1-től továbbra is a 2007 év átlagkeresetét fogják alapul venni a táppénz számításánál, vagy akkor már a 2008-ast? Valahol azt olvastam, hogy ahhoz, hogy a 2008-asat vegyék alapul 2009-ben legalább egy napot aktív keresőnek kell lenni ( tehát pl. szabadságot kivenni )mert különben folyamatosan is csak a 2007 évi átlagot fogják figyelembe venni. És mi lesz a TGYÁS-nál a számítás alapja? (2009. júniusra várom a babát )
2008. nov. 27. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
2008. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt én is ismerem, itt mondjuk a táppénzről kumma szó nem esik, a TGYÁS-sal kapcsolatban meg igazság szerint ugyanaz a kérdés, mint a táppénzzel kapcsolatban, hogy 2007-es vagy 2008-as jövedelem figyelembe vételével történik az én esetemben? ( bár úgy sejtem, hogy a TGYÁS az 2008-as lesz, de nem vagyok benne biztos )
2008. nov. 27. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!