Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan bírkóztatok meg magatok...

Hogyan bírkóztatok meg magatokban azzal, ha nem olyan nemű lett a gyermeketek, mint amire számítottatok?

Figyelt kérdés

Tényleg az a legfontosabb, hogy egészséges legyen, eznem kérdés.

Inkább arra gondolok, amikor valaki mondjuk akár már a baba előtt lányos vagy fiús anyukának képzeli magát. Még nem vagyon terhes, de őszinte leszek, mindig lányos anyukának képzeltem magam, pedig sok fiúbarátom van, nem vagyok az a szoknyás-sminkes nő:D és rengeteg olyan erős, motiváló nőt ismerek, akiknek fiú gyermekük született először, és eskü nem vagyok fanatikusan lány rajongó, de egyszerűen nagyon egy kislánnyal látom magam előtt ezt a babázós időszakot, de persze biztos vagyok benne, hogy egy kisfiú is csodás csak tartok attól, hogy kimondják hogy "kisfiú" és akkor ott nehéz lesz átállnom. (a párom amúgy ugyanígy van a fiúval)

Az biztos, hogy nem szeretnék úgy gyereket vállalni, hogy ezeket az érzéseket nem tisztázom magamban, és érdekelne, hogy ti hogy voltatok ezzel a kérdéssel.

Valamiért úgy érzem, ez tabutémának számít a gyerekvállalás körül



2020. szept. 2. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Az eszemmel tudom, hogy lehet fiú is, így elfogadom. Ennyi a titok.
2020. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Kislánykorom óta lányos anyukának képzeltem magam, mindig is lányt akartam. Ehhez képest kb a pozitív teszttől valamiért fiúként gondoltam az embriómra. És tényleg fiú is lesz. Ez egy nagyon érdekes megérzés volt, tényleg én is csodálkoztam magamon, de így volt. Nagyon örülök a kisfiamnak.
2020. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs ebben semmi, sokan éreznek így.


Mi is kislányt szeretnénk, mindig lányos anyának képzeltem el magam és nem vágyom fiúgyerekre egyáltalán, de nyilván szeretni fogjuk akkor is, ha fiú lesz. Kétszer is volt vèrzésem, akkor az az érzés volt bennem, hogy nem érdekel, ha fiú, csak ne legyen baja a kisbabámnak.


Mi amúgy olyanok vagyunk a férjemmel, hogy soha semmi nem jön úgy össze, ahogy szeretnénk, szóval biztosak vagyunk benne, hogy mivel lányt akarunk, fiú lesz. Valahogy így is gondolok rá a kezdetek óta, fiúkènt.


Gondoltam, max. pozitívan csalódok, de legalább nem élem bele magam. Igaz, van bennem egy kis érzés, hogy nem vàrom olyan örömmel, mintha tudnám, hogy lány lesz.. l. :/

2020. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Szia. Én kislányt szerettem volna kb azóta, amióta először felmerült, hogy szeretnénk babát. A 18. heti ultrahangon kiderült, hogy kisfiú lesz. Bevallom, először szomorú voltam, de utána amikor mondta az orvos, hogy minden rendben, egészséges, már csak az volt a fontos. Most már 4 éves a kisfiam. El nem tudnám képzelni magam most már kislányos anyukaként.
2020. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Kislányt szerettem volna mindig is. A 18.heti uh-n a doki először mondta, hogy fiú, akkor egy kicsit csalódott voltam. A vizsgálat hátralévő idejében az asszisztenssel azon vitatkoztak, hogy valami értékek jók-e vagy sem, fogalmam sem volt, miről beszélnek, de azt tudtam, hogy teljesen mindegy, fiú vagy lány, csak mondják már ki, hogy egészséges! Kimondták.

2 évvel később lányom is született, nagyon örülök, hogy így alakult, imádok egyszerre fiús és lányos anyának lenni.

2020. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amióta az eszemet tudom, nekem is ugyan az volt mint nálad. Valahogy lányos anyukának képzeltem magam mindig is. És a legdurvabb, hogy párom is kislányos apukának gondolta magát. Még szóba se volt a gyerek, de beszéltük, hogy azért az is elképzelhető egyszer, ha gyerekünk lesz, akkor fiú lesz. Annyiba is maradt. Aztán kiderült hogy terhes vagyok. Éreztem belül, hogy fiú lesz, mert annyira lányra vágytunk. Ki is derült, hogy kisfiú. Nekem voltam csalódott, inkább kicsit szégyelltem magam, hogy talán lánynak jobban örülnék. Hidd el, ha meghallod, hogy minden rendben, egészséges stramm kölyök növekszik benned, már csak azon fogsz agyalni, hogy így is legyen/maradjon. Nekem most fél éves a fiam. A legszerencsésebb vagyok a világon, hogy ilyen pasik vesznek körül 😍 Imádom, annyira, hogy leírni sem lehet, és ha tudnék, sosem változtatnék azon, hogy ő fiú lett. Apukája is borzasztóan odavan érte, konkrétan újra szerelmes :) Persze majd egyszer szeretnénk még babát, egyértelműen jó lenne nagyon, ha kislány lenne, de már megnyugodtam, hogy ugyanúgy tudnék örnülni annak is, ha kiderülne hogy kisfiú :)
2020. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Fel sem merült bennem, hogy akár lányom is lehet, úgyhogy beletelt egy kis időbe mire beletörődtem (vagyis így soksok év után még mindig "ott van bennem a tüske", de szerencsére legalább nem az a tipikus lányos lány)
2020. szept. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Én is világ életemben lányt szerettem volna, tiszta ideg voltam, amíg meg nem jött a prena eredménye. Elbőgtem magam, mikor megláttam, hogy lány. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy fiam legyen, de mikor ott van, és egészséges, akkor ez a hozzáállás tuti megváltozik. Biztos az is bennem volt, hogy anyós annyira erőszakosan tolta, hogy tuti fiú, fiú unokát akar (mikor 2 fia van), hogy már csak azért is pluszban örültem, hogy lány.

Ismerősöm és a férje is nagyon lányt akartak, nekik fiú lett. Terhesség alatt mondta, hogy nem tudja, mit fog kezdeni egy fiúval, aztán mikor kiderült, hogy nekünk lány, elkezdték oltani a lányokat, meg nyugtatni magukat, hogy a fiú mégiscsak jobb. Nyilván nem vettem magamra, mert tudom, miért így reagálták le.

2020. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudtam elképzelni,hogy fiam legyen,aztán fiam lett. Most meg már azt nem tudom elképzelni,hogy mi lett volna ha lány. Teljesen őszintén, kellett 2-3 hét hogy elmúljon a csalódottságom miután megtudtam. Eléggé össze törtem. Meg is ijedtem,hogy mit fogok vele kezdeni,mivel fogok vele játszani,miről fogunk beszélgetni,tudni fogom-e mi jár a fejében. Mára ezeken a kétségeimen csak mosolygom.
2020. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Világ életemben kislányt szerettem volna.

Az első 2 terhességnél könnyen beletörődtem, hogy fiúk.

Most várom a harmadikat és úgy tűnik, ő is fiú. Igen, csalódott vagyok. De tudom, ez nem befolyásolja az érzésem, őt is szeretem. Hogy így alakult, lehet lesz negyedik baba is 😁

2020. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!