Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülők (2-3...

Kisgyerekes szülők (2-3 gyerekkel), milyen gyakran takarítotok és milyen alapossággal?

Figyelt kérdés

A Femina oldalán volt egy cikk a takarításról, ami aztán a baráti társaságunkban egy hosszabb eszmecserét váltott ki. A cikk szerint elég hetente 1x porszívózni, viszont a függönyöket ablakot havonta 1x mosni kell.


Nálatok mi a bevett szokás, ritmus?


Ágytakarókat, szőnyegeket hogyan és milyen gyakran tisztítjátok?


A gyerekek hány éves kortól takarítanak nálatok? (Nem a 2 éves kezébe nyomott portörlő rongyra gondolok, hanem értékelhető munkára, amit aztán már nem csinálsz utána te is.)


2020. szept. 14. 12:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk macska van és mászó baba szóval van, hogy kétszer is porszívózok egy nap. Vezeték nélkülink van, pár perc az egész. Felmosni 2-3 naponta szoktam. Ablakokat/függönyöket elég évszakonta, (nem vagyunk forgalmas környéken, csendes faluban lakunk, nincs annyi por), portalanítani elég 2 hetente. Rongyszőnyegeink vannak, 2-3 hetente kimosom őket, hamar koszosak lesznek sajnos. Ágytakarót is cica miatt kell többször, kb havonta. Kisgyerektől kb ovis kor óta várom el, hogy rendet rakjon maga után.
2020. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Kutya plusz kúszó baba. Majdnem minden nap felmosok. Függöny? Na az tuti nem havonta. Ablakok? Na az se. Azt hiszem májusban pucoltam meg őket? 🤔 ágytakaró meg ilyenek az ágyneművel együtt kb kéthetente.

Szőnyeg két kutya mellett nincs, nem utálom magam ennyire. Wc meg fürdő így folyamatában. Nem szoktam nagy fürdő takarítást csinálni. Ha a kádra fér rá a mosás azt csinálom, ha a wc-re azt. A wc-t amúgy is gyakrabban domestosozom, mint a kádat. De ha a kutyákat meg kell furdetni, utána úgyis attorlom a kádat, de emiatt nem fogom a wc-t is. Na érted szerintem.

2020. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk két másfél év alatti baba van. Így ők még nem sokat tesznek. A nagy lányom szeret segíteni kipakolni a mosogatógépet. Ő a kezembe adja, én elpakolom.

Amúgy én hetente cserélem az ágyneműt, főleg meleg időben. Naponta porszívózok (de ez lehet napi egy vagy napi 3), és 2-3 naponta felmosok. Függönyt 2-3 havonta mosom. De a fürdőt szeretem heti 2x kitakarítani. Egyszer a gyakran használt helyeket, és hétvégén egy alapos nagy takarítás. Portalanítani heti 1x vagy 2x szoktam. Egy mikroszálas rongyal, áttörlöm a felületeket. Napi egy mosást rakok be, így nem áll semmi hegyekbe. Szőnyeget pedig 2-3 hetente, mivel a kicsik hamar össze koszolják.

2020. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Naponta porszívózok, 2-3 naponta felmosok nagyobb takarítás heti egyszer.
2020. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
55%

Porszívózás, felmosás naponta.

Ablakokat kb 3 havonta takarítjuk le teljesen. A nappalinkban van egy üveg tolóajtó, ami az udvarba vezet, na azt is kb naponta le kell mosni, mert a végigtapogatják a gyerekek. Függönyt se mosunk havonta. Szerintem úgy fél évente max.

A gyerekek kora: 5 év, 4 év, 11 hónapos a kicsi( ő az aki legtöbbet tapogatja az üveget, odanyomja a kis fejét,megnyalogatja időnként😂), pocakban a 4.gyerkőc:)

2020. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Ja és a 4 és 5 éves már segít takarítani. Egy éves kor koruk ota "segítenek". Úgy csinálatuk, hogy például a legnagyobb gyerekemnek volt olyan korszaka, hogy direkt kiborította a tejet a földre és akkor adtam neki a rongyot, hogy takarítsa is fel. Kisebb dolgokban segítettek. Most már egyedül is porszívóznak.(előző vagyok)
2020. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a csudába van időtök nemhogy naponta, de napi többször porszívózni? 🙄
2020. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem több időbe telik rászánnia magát az embernek porszívóznia, mint maga a porszívózás. Nálunk megvan 7-8 perc alatt, ha nem hamarabb. Sőt.
2020. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk állandóan tiszta poros a függöny, ráadásul földig érő az összes. Havonta kimosom. Eleinte vasaltam, de nagyon sok időm elment rá, úgyhogy már csak 400-ason centizem, így nem győrött, mégvizesen visszarakom. Szobákat szinténhavin1x portalanítom. (Mikor a függönyt mosom akkor)

Konyha nappali, fürdő, wc napra kész.

2020. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

És akkor hogy? Csak tessék-lássék, ahol a papok táncolnak?


Mire mindent felpakolok a földről, hogy rendesen tudjak porszívózni, mire végigmegyek rendesen mindenen (mondjuk oké, szőnyeg van és macska van, ami alaposságot igényel), meg a végén visszapakolok, simán elmegy egy óra.

2020. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!