Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a lányoktok...

Mit tennétek ha a lányoktok azt állítaná hogy egy osztálytársa aki fiú, ököllel üti őt?

Figyelt kérdés
10 évesek, alig hiszem el hogy megtörténhet ilyen. A lányom azt mondja ököllel üti a fejét a fiú akárhányszor elmegy mellette, vagy épp a haját tépi. Ezért akár fel is jelenthetem?

2020. szept. 16. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszel a lányodnak?

Bemennék az iskolába, beszélnék az osztályfőnökkel, hogy figyeljen oda ő is, a többi tanár is, hogy mit csinálnak a gyerekek, a szünetekben is. Csak észreveszi, ha valóban figyelnek, hogy mi történik.

És persze kérném, hogy szóljon a fiú szüleinek is.

2020. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Kit szeretnél feljelenteni?

Kerested már a tanárt vagy a gyerek szüleit?

Kislány nem szól a tanárnak?

2020. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Első körben hinnék a lányomnak és beszélnék a tanárával.
2020. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk (elsőben) hétfőn volt olyan, amit nem hagyhattam szó nélkül, az anyukával beszéltem, ha mégegyszer előfordul anyuka + napközis tanár lesz (ő "van velük" szünetben - vagyis nincs, mert bszott nagy az udvar és gond nélkül minden osztály azt csinál kint amit akar)
2020. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Bemennék és ököllel ütném a fejét..na jó nem. Tanárnak szóljatok!
2020. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Alap, hogy ilyenkor a tanárnak kell szólni, nézzen utána, mi történik, beszéljen a gyerekkel, a szüleivel.
2020. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tavaly volt hogy egy másik osztalytarsa szintén bántotta. Volt amelyik tanárt egyáltalán nem érdekelte, a másik tanár egy nyilvanos bocsánat kéretéssel elintéz
2020. szept. 16. 13:09
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Én hittem a lányomnak, amikor arról panaszkodott, hogy egy fiú osztálytársa folyton veri. Nem vagyok egy indulatos fajta szerencsére, de már terveztem beszélni a tanítónővel, amikor a kisfiú anyukája felhívott, és bocsánatot kért.

Következő évben vallotta be a kislányom, hogy nem is volt igaz, csak azt akarta, hogy végre rá is figyeljen a tanító... bakker. Még jó, hogy nem rendeztem jelenetet, vagy pláne, hogy nem jelentettem fel (ilyesmi mondjuk eszembe se jutott).

A lányommal átbeszéltük, nagyon megbánta, sokat sírt is akkoriban, de a kisfiú év végén elment az osztályból (nem ezért, elköltöztek), velük nem tudtuk rendezni.

Úgyhogy az elhamarkodott feljelentés előtt azért érdemes tájékozódni.

2020. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 hmm... Azért ha igaz hogy rendszeresen ököllel üti egy fiú a lányod, akkor nem fordul meg a fejedben a feljelentés?

A fiú anyukájával nemrég akartam beszélni, de épp taccson volt mivel alkoholista ő is és az apuka is.

2020. szept. 16. 15:04
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Nem fordul meg a fejemben, hogy feljelentsek egy gyereket.

Első körben beszélek az osztályfőnökkel, ha bizonyítottan nagy a gáz, felmegyek az igazgatóig, de nem jelentek fel 10 éveseket, már csak azért sem, mert nem büntethetőek, így a rendőrség ezzel nem foglalkozik. Meg amúgy sem.

2020. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!