Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eléggé leszidtak a gyakorlati...

Eléggé leszidtak a gyakorlati helyemen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1 éve gyakorlatozok egy élelmiszerboltban. Eddig semmi probléma volt; mindig minden feladatot megcsináltam (még most is!!), és megoldottam bent, és amire megkértek, teljesítettem. Mindig ötösöket kaptam, mert aktív voltam.

Most elkezdődött a nyári gyakorlat; az egyik osztálytársamnak el kellett mennie az előző üzletéből, mert felmondott az üzletvezető, és áthelyezték hozzánk. Kedden kezdtünk mindketten. 4 eladó van nálunk. 2 délelőtt, 2 délután.

Teljesen idegen helyen, idegen emberekkel kell megismerkednie, szerencsétlen nem tud kiigazodni még egyenlőre, így hát mivel én ismerem a boltot, mindig segítek neki és elmagyarázom mit hogyan szoktunk csinálni, így ezzel töltöttük az első napot, ami a legutálatosabbnak nem nagyon tettszett.

Azt kiszeretném hangsúlyozni, hogy a gyakorlati vezető NEM segít neki (pedig ő neki kellene...), így hát elég sok idő eltelik, amíg megoldást talál. Van egy nagyon kedves eladó munkatársunk, ő mindig szimpatizál velünk.

Kedden elég sokat beszélgettünk CSAKIS az üzletről, ami a gyakorlati oktatómnak nem tetszett meg az egyik eladónak.

Pedig tényleg csak a munkáról beszélgettünk(!!!) ennek ellenére azt mondta, hogy mindig "rátapadok", mert egy 10.es lánynak kell már tudnia, hogy mi merre van. (-De ha idegen helyen van, és nem ismer semmit a lány mit várnak!??)


Tegnap jól leszidtak az előző nap eredményeinkre hivatkozva. Árazás volt (700 db címke!!!), aminek a 3/4 részét, kb. 500 db-ot nekünk kellett elvégeznünk. Összesen fél 8-tól fél 2-ig áraztunk. Volt félóránk a töltögetésre.

Fél óra alatt fel tudtuk tölteni a száraztésztákat, cukrokat és a tejes hűtőt. Aztán lejárt a munkaidőnk, így 2 óra után hazamentünk.

Másnap jött a leb@sz. Megjött az áru, 3 nagy raklap tele volt élelmiszerekkel (és 1 t cukorral). Egész nap talpon voltunk, nem mondhatják, hogy egész nap "lustulunk".


Szó szerint idézem a főnökösködőtől: "Az, aki már két éve (én!?) dolgozik itt, elvárjuk, hogy normálisan, aktívan dolgozzon. Nem pedig traccsolgatni, telefonozgatni, pletykálni (?), meg lustálkodni (?) járjon. Egész nap a ti szajréijaitokat pakolgattam. 3 nagykocsi italt kellett kihoznom miattatok, és a kezeim majd leszakadtak. (még egy se volt mint kiderült 😂). Mi nekünk sokkal fontosabb dolgokat kell csinálnunk ennél, hogy mindig a ti sarjatokat pakolgassuk."

Az oktatási vezető mondata: "Aztán engem b@sznak le, hogy miért nem tartunk rendet a boltban."

Elismerem, 60%-ban igazuk van, tényleg nem kellett volna olyan sokat foglalkozni vele. DE! Sosem pletykáltam a munkahelyemen, még mobilt se vittem be sohasem, és nem feleseltem, vagy lustálkodtam, mindig ledolgoztam normálisan azt a napi 7 órát.

Miért nem segítenek akkor ők neki? Az nem magyarázat, hogy nekik más dolguk van. Ha már vállalták a tanítást, akkor tanítsák is meg, ne pedig várják azt, hogy egyedül megtanulhassa!

Az új gyakorlatos azért jött, hogy megtanulja a szakmát, és hogy megismerje a boltunkat.

Egyik se segít neki, és úgy néznek rá mintha (legfőképpen a "főnökösködő", aki igazából részmunkaidős) valami élő hullát látna. Egyszerűen kiutálta, már látszott az első pillanattól, hogy nem szimpatikus neki.


(Tudom nem ide tartozik, de rengeteg szabálysértést követtek el a boltban eddig, amit nem szeretnék sorolni...)


Most már azt érték el, hogy már egymáshoz se merünk szólni, szerencsétlen lány már nem is mer.


Húha, elég hosszúra sikeredett, de ha valaki végigolvasta, köszönöm! Nem szoktam sajnáltatni magamat de ez már mindennek a teteje.


Ti mit tennétek a helyemben?



2020. jún. 19. 07:42
A kérdező szavazást indított:
Nem foglalkoznék egyikkel sem, csak a munkával
Engedd el.
Válts gyakorlati helyet
Ne segíts az osztálytársadnak
27 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki gyanakszik, hogy miért 7 óra után írok elmondom, hogy én ma fél 10kor kezdek. Csakhogy ne legyen félreértés. ;)
2020. jún. 19. 07:46
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Részben igazuk van (nagyrészt), mert munkaidö alatt nem beszégletünk, semmiröl.

Ha valamit el akarsz neki mondani, azt munkaidö elött vagy után tedd, ne amikor dolgozni kellene. Márcsak azért se, mert a fönök csak annyit lát, hogy beszélgettek, azt nem tudja, miröl.

Emellett az új lány akkor lesz önálló, ha nem mindent kap készen, hanem ö maga jár utána. Egy boltban eligazodni nem akkora probléma egy embernek, meg amit ö maga keres meg, azt jobban megjegyzi, mint amit te mondasz neki.


Szóval a szidással le van rendezve az eddigi, ezután dolgozz maximálisan, a másiknak ha gondja van, kérdezze meg a fölöttesetektöl.

2020. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazat adok neked, én is mondtam, hogy nem voltam meglepődve a leszidásnál.

De szerintem akkor a többi eladónak se kéne magánéletéről beszélgetni, meg röhögcsélni munkaidőben, amit a bolti dolgozók csinálnak nagyrészt, mert szoktak beszélgetni munkaidőben, ha nincs vásárló a boltban! És mivel elég kevesen járnak hozzánk elég gyakran beszélgetnek. Tegnap is; bejött a másik gyakorlati tanuló, aztán elbeszélgettek (hallottam ezt-azt, a főzésről, kertről, iskoláról meg ilyesmikről). Nekik ezek szerint szabad?

Idegesítő a legutálatosabbnak a nevetgetése munkaidő közben... És ha megkérdezzük mi hol van flegmáskodik.

Egyszer találtam az üzletben egy üres sörösdobozt a raktár egyik polcán. Megkérdeztem tőle kié. "Mit foglalkozol vele? Az majd ki lesz fizetve, rakd vissza ahol volt!"

2020. jún. 19. 08:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, sokkal jobb, ha ezt most megszokod!


Később, a valódi melóban ez csak rosszabb lesz.

2020. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vannak fejlemények.

Az üzletvezető elbeszélgetett ezzel a két eladóval. Nem adott nekik igazat, elmentek hozzá panaszkodni, hogy mi milyen lusták vagyunk (ami nem igaz, látta az üzletvezető is, hogy végig dolgozunk).

Elmondta az üzletvezető nekik, hogy a lány még csak ezen a héten érkezett szokatlan körülmények, emberek közé. Azt is mondta, hogy látszik, hogy kiutálták, és hogy nem akarnak foglalkozni vele. Még azt is mondta, hogy több figyelmet kell fordítani a lányra, és engem ezért ne büntessenek, mert csak jót akartam neki.

Nem tetszett nekik, de a főnök parancsa többet ér az övékéhez képest.

2020. jún. 20. 16:05
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Szerencséd volt.


Tapasztalatból, ha direkt nem adják ki ukázba, hogy segíts, magadtól munkaidőben kedvességből ne tedd.


Sok olyan kedves ember lessz még aki nem túl kompetes, de mint minimál béres dolgozó, pláne diák, nem téged tartanak arra, hogy oktasd.


Sok főnök azért dobja a kezdőt a mély vízbe mert szeretné látni magától mit tud kibogarászni, hogy oldja meg a problémákat.

Te kb súgtál neki a vizsgán 😉


Én egyszerűen elküldeném a csajt a gyakorlat vezetőhöz ha kérdezget. Tanítsa be ő, úgy ahogy neki jó. Ha baj van vele úgyis ő lesz elővéve.

2020. júl. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Egészségügyből épp most váltanék kereskedelmibe. Biztató, hogy ott is ilyen segítőkészek az emberek.. :) Tanulóként elvárják az embertől, hogy már mindent tudva állítson oda. Ha kérdez akkor nyilván egy idióta. Ha pedig rosszul, de megcsinálja, akkor duplán kapja a leb*szást. Undorító.
2020. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!