Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren rendszeresen...

Játszótéren rendszeresen üvöltő gyerekekkel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nehéz kérdésem van, én legalábbis nem találom a megoldást. Lakótelepen élünk, 1. emeleten. A hálószoba és konyha egy oldalra néz, ami alatt egy játszótér van (megjegyzem: amikor ide költöztünk, még nem volt itt). Az ide járó gyerekek és szüleik nagyrészt normálisak, nem zavaróak, elvannak, játszanak, nincs semmi gond. Persze, van sírás, van kacagás, nem zavar, ez teljesen normális. Van azonban egy kis kompánia, akik rendszeresen itt tartanak születésnapokat, zsúrokat, egyéb baráti összejöveteleket - és a gyerekek rettentően hangosak. Nem túlzok, órákon át megy az üvöltés, ami borzasztóan zavaró.

Próbáltunk beszélni a szülőkkel, hogy kicsit tartsák kordában a gyerekeket, de igazából meg se hallgattak bennünket, csak az arcunkba csapták, hogy a gyerekek ilyenek és kész. Ma délután is buli van, a gyerekek délután 2 óta üvöltenek, lényegében semmit nem tudunk tenni, pihenni, tv-t nézni lehetetlen, még a nappaliban is hangzavar van, ami pedig a másik oldalra néz.

Nyilván nem fogok rendőrt hívni rájuk, és nem is azzal van gondom, hogy néha szülinapi bulit tartanak a játszótéren. De ez a társaság, aki most is itt van, minden egyes hétvégén - és sokszor hét közben is - itt mulatozik, elképesztő hangerővel. Névnap, szülinap, spontán bográcsozás (!!!), minden van. A házban lakók meg tűrjenek. Mielőtt kritika érne: igen, próbáltunk szólni nekik máskor is, kedvesen és kevésbé kedvesen is. Az eredmény annyi, hogy most már,ha elmegyünk mellettük az utcán, akkor is beszólogatnak. A mulatozásból nem vettek vissza, süket fülekre találtunk.

Van-e bármi amit tenni lehet? A közös képviselőnek hiába szólunk, nem a mi tömbünkben laknak, ő tehetetlen. Beszélni velük nem igazán tudunk, mert ők úgy gondolják, ennyi nekik jár.

Én tudom,hogy aki lakótelepen él, annak meg kell tanulnia alkalmazkodni, de valóban csak nekünk kell alkalmazkodni, nekik pedig mindent szabad?



2020. szept. 19. 17:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
28%
Hát ha szép szóval nem megy, akkor a következő lépés az ultrahangos kutyariasztó. Felnőtt nem hallja, de gyereknek idegesítő. Olyasvalaki sugározza a lakásából, akinek nincs saját gyereke.
2020. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
2 naponta megkérdezed?
2020. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Rendőrséget hívnám. Szerintem nem normális a szülnapi buli sem a játszótéren, a múltkor egy ilyen zsúr miatt nem fértünk be a játszótérre, pedig az egy közterület. Ha valaki zsúrt akar vagy engedje be őket a lakásába, vagy fizesse ki a játszóházban. Bográcsozás kizárt, hogy meg legyen engedve egy játszótéren.
2020. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Hogy bográcsoznak egy játszótéren? Van ott egy tűzrakóhely?
2020. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló, nem, nem kérdezem meg 2 naponta. Olyannyira nem, hogy ez az első kérdésem itt az oldalon. De minek magyarázkodjak valakinek, aki csak egy ilyen válaszra képes?
2020. szept. 19. 18:04
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Rendőrt hívni rájuk. Ők a parasztok, nem neked kell szarul érezned magad.
2020. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%
Kicsit túltoltad ezzel a bográcsozással, meg partizással 😂
2020. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
A bográcsozáshoz kiegészítést kell írnom: a házak mellett garázssor van. A társaság egyik tagjának van garázsa, ami a játszótérre nyílik. A bográcsot a garázsban állítják fel, ott főznek (kb 3 méterre a játszótértől). A hangfalak is ott dübörögnek, és hát onnan nyilván remekül rálátnak a játszótérre, ahol meg a gyerekek üvöltenek. Aztán ha elkészült a kaja, akkor megterítenek a ping-pong asztalon, a játszótéren. Elnézést, ezt a kérdés kiírásakor nem részleteztem.
2020. szept. 19. 18:09
 9/32 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló, nem, nem toltam túl a bográcsozással. Szeretettel várlak egy hétvégén, és meglátod, hogy amit írtam, az úgy van.

De ha te csak ennyire vagy képes, hogy látatlanban ezt írod "túltoltam", az nem engem minősít. Ölellek.

2020. szept. 19. 18:12
 10/32 anonim ***** válasza:
25%
Add el, és költözz kertes házba vagy tanyára.
2020. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!