Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha külföldön dolgozol de...

Ha külföldön dolgozol de itthon laksz hogyan kell külföldön támogatást kérni?

Figyelt kérdés
itthon elutasitották az igényléseimet(gyes,családi potlék)a máknál, mivel nekem nincs biztositott jogviszonyom de a párom külföldön dolgozik. tud valaki segiteni ez ügyben?
2008. nov. 28. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát a párod után nem hiszem hog sok mindent kapnál.

Èn Németországban élek 5 éve,itt dolgoztam e´s szültem.

nekem csak az en papírjaim utánn fizetik a gyest.....

Hol dolgozik a párod??

ha otthon laksz,a minimális alanyi jogon jár én úgy tudom..

külföldön van bejelentett cím,mert ha nincsen,semmi esélye a dolognak....

2008. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ausztiában melozik és állitolag ö jogosult rá mivel az unioba dolgozik és neki van biztositása ott kint.
2008. nov. 28. 09:53
 3/8 A kérdező kommentje:
van kint is és itthon is bejelentett lakcime ugyhogy valamelyiket meg kell gondolom szüntetni..
2008. nov. 28. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell megszüntetni.

nekünk is megvan az otthoni lakcím ugyan is ott van a házunk......

Othon neked alanyi jogan ja´r...

Menj be a tbhez....

2008. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ami még mióta van a párod bejelentve ??
2008. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig ELTERN GELD-et kell igényelni.....
2008. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már megint elfelejtettem..A gyereknek ott kellene megszületnie máske´ppen nem ja´r...
2008. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

A családtámogatást igényelni külföldön:


A családtámogatás igényléséhez két nyomtatványra van szükség: E401, amely azt igazolja, hogy hányan laknak itthon egy háztartásban; E411, amely azt igazolja, hogy a kérvényező itthon milyen családtámogatási ellátásokra jogosult.


Mindkét lap kettő, egy A és egy B részből áll. Az „A” részt annak az országnak a hatósága tölti ki, ahol a családtámogatást igényelték. Ebben csak személyi adatok szerepelnek, és arra szolgál, hogy a magyar hatóság felé jelezzék, hogy kiről kérnek adatot. Ezért a nyomtatványok „A” részét mindig a másik tagállam nyelvén töltik ki. A „B” részt itthon töltik ki.


Magyarországon az említett lapok kitöltésére az alábbi szervek jogosultak: E401 - a népesség-nyilvántartást kezelő szerv, vagyis a helyi önkormányzat tölti ki. Ezt követően a nyomtatványt az ügyfél visszakapja, és csatolnia kell a kinti családtámogatási igénylőlaphoz.


E411 - a Magyar Államkincstár illetékes a kitöltésére. Ennél a nyomtatványnál a tagországok gyakorlata eltér. A legtöbb esetben a nyomtatványt külföldön nem kapja vissza az ügyfél. Ilyenkor a másik tagállam illetékes szerve keresi meg a magyar intézményt. Előfordulhat azonban olyan is, hogy az ügyfélnek kell felkeresnie a Magyar Államkincstár Támogatásokat Kezelő Főosztályát (1054 Bp, Hold utca 4.). A lap kitöltését követően a kitöltött űrlapot az Államkincstár hivatalból küldi meg a másik tagállam hatóságának.

2010. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!