Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki külföldön járt terhesgondo...

Aki külföldön járt terhesgondozásra, de Magyarországon megigényelte az egyszeri anyasági támogatást segítene nekem?

Figyelt kérdés

Most megyünk haza hosszabb időre, így ezt szeretném megigényelni. Hogyan működik?

Milyen igazolás kell hozzá?

Ezt találtam még róla neten: "Ha az anya hitelt érdemlően igazolni tudja, hogy a terhesség alatt legalább 5 hónapig egybefüggően külföldön tartózkodott, akkor ezt nem kell igazolni. A gyakorlatban ez elég nehézkes, legfeljebb nem uniós országnál merülhet fel az útlevélbe nyomott pecsétekkel történő igazolást."

Tényleg ennyire bonyolult?

Mert egy ismerősöm régebben azt mondta, hogy ő simán megigényelte, meg is kapta, semmi gond nem volt, pedig ők maradtak külföldön, haza sem mentek. Sajnos most nem érem el, így tőle nem tudom megkérdezni, hogy milyen papírokat és honnan szerzett be.


2009. márc. 13. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a külföldi orvostól kell az igazolás, hogy jártál terhesgondozásra és azt kell csatolni a kérelemhez.
2009. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, elso korben en is erre gondoltam, de az orvosnak fogalma sincs, hogy milyen igazolast kellene kiallitania, azt mondja, hogy o errol meg nem hallott es ehhez nincs foranyomtatvanya. Es itt megakadtam.

Egyebkent a terhesgondozasi mappamrol keszitettem fenymasolatot (mert a szules utan azt elvettek es tudtam elore, hogy soha tobbet nem is fogom latni. De nem hiszem, hogy nehany fenymasolt lap hitelt erdemlo bizonyitasnak szamit...

2009. márc. 13. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell formanyomtatvány. Kérd meg a dokit, hogy írja fel egy papírra és pecsételje le. Ennyi.
2009. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy mire jutottam közben, hátha valakinek segítek ezzel.

Kb 10szeri telefonhívás és továbbirányítás után eljutottam egy olyan államkincstári ügyintézőhöz, aki elvileg tudott volna nekem segíteni. A válasza az első kérdésemre az volt, hogy felolvasta nekem ezt a mondatot: "Hitelt érdemlően bizonyítani kell, hogy terhessége alatt öt hónapon át külföldön tartózkodott." Kérdeztem, hogy mégis hogyan bizonyítsam ezt eu-n belül, amire a válasz az volt, hogy erről nem szól a törvény, ezt találja ki mindenki magának.

Kicsit pipa voltam. De csak egy kicsit. Megkérdeztem, hogy a gyakorlatban hogy szokták ezt bizonyítani? Erre nem volt válasz. Akkor már mérgesebb voltam és különböző ötleteket vetettem fel: vigyem a bankszámlakivonatomat, mert azon követni lehet a külföldi életemet, ugyanis itt vásárolok, veszek fel pénzt, vagy vigyem a terheskönyvem fénymásolatát, vagy kérjek a munkáltatómtól igazolást, hogy öt hónapon át ott virítottam heti öt napban, tehát folyamatosan itt éltem, vagy mégis mit csináljak? Egy kis gondolkodás után az volt a válasz, hogy vigyek munkáltatóit, meg még a többi dolgot, amit felsoroltam, az így hátha elég lesz.

Nem volt túl meggyőző. Hogy őszinte legyek, kezdek belefáradni. Kérek munkáltatóit, de még meggondolom, hogy elindítom-e otthon az igénylést, mert van egy olyan érzésem, hogy támogatás nem lesz ebből, csak jó sok idegeskedés. :-(

2009. márc. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!