Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisgyerekek azért szokták...

A kisgyerekek azért szokták bántani a macskákat, mert ösztönösen, tudat alatt nem szeretjük a csúcsragadozókat?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy a kisgyerekek ösztönösen durvák a macskákkal, főleg a macskakölykökkel, mintha éreznének valamilyen undort irántuk, mintha jól esne kegyetlenkedni velük nekik. Más kölyökállatnál nem látom ezt. A kutya pl. annyira régóta az ember legjobb barátja, és annyira másként fest kölyökként, és annyira máshogy viselkedik, hogy az embernek eszébe nem jut bántani.


Az az elméletem, hogy amit az ember gyerekként, ösztönből csinál, az a kifejeződése annak, amit evolúciósan rögzülve magunkkal hozunk a múltból. Pl. a békákat, patkányokat, egereket is azért utálják a gyerekek (meg a felnőttek is sokszor), mert ezek a mi egészségünkre veszélyes állatok (mivel a békák egy része mérgező, a rágcsálók meg fertőzéseket terjesztenek és veszélyesek az élelmiszereinkre). Összehasonlításképp pl. a gyíkoktól nem szokás félni. A gombákat is széttapossák ösztönből a gyerekek, gondolom, azért, mert evolúciósan belénk van kódolva, hogy a gombák egy komoly része veszélyes számunkra, és egyszerűbb mindet ilyenként kezelni, mint gombaszakértővé válni, és megtanulni, melyik az ehető és melyik a mérgező.


Visszatérve a macskára: az állatvilágban is megfigyelhető, hogy az állatok nem szeretik a csúcsragadozókat. Az uhut, ami tipikus csúcsragadozó, például annyira utálják a madarak, hogy madarászok csalinak használják gyűzűzéskor.


Lehetséges, hogy mi is tudat alatt így viszonyulunk a macskákhoz? Hogy valahol veszélyesnek érezzük magunkra nézve őket? Mert valahol a nagymacskákra emlékeztetnek minket, amiktől egykor félnünk kellett?


2020. szept. 29. 22:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%
Csak azért, mert gyengébb(-nek tűnik).
2020. szept. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
98%

"békákat, patkányokat, egereket is azért utálják a gyerekek", mert arra vannak tanítva


én összefogdostam minden állatot, ami(amíg) nem harapott vagy szúrt/csípett meg...

talán egy kivétel a pók, de attól se félek.

2020. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%

Egy, a macska nem csúcsragadozó.


Kettő, az elméleted nettó baromság.


A gyerekek imádják a cuki kiscicákat.

2020. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Maximum a neveletlen, állatokkal nem szocializált gyerek csinál ilyet. Az én 2 éves gyerekem aki kistermetű kutya és macska mellett él nem bántott soha semmilyen állatot. Finoman, kedvesen közeledik feléjük, simogatja a hátukat, puszikkal halmozza el őket nem megcibálja és társai, ilyet konkrétan szerintem azóta nem csinál, hogy kinyílt az értelme és látta, hogy az állatnak nem tetszik, no meg rászóltam, hogy ne piszkálja a nála kisebb élőlényeket (se). Macska me pg egyéb állat közt pedig nem tesz különbséget.
2020. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Sose tapostam gombát. Cicat viszont simogattam.
2020. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 4 éves.Sose bántotta a macskánkat.A kiscicákkal meg kifejezetten gyengéd, szereti simogatni őket és babakocsiba tologatni:D Egyedül a bogaraktól parázik, az szerintem ,,genetika" én is minden bogártól irtózok.
2020. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
4 kicsi gyerekem van, mindannyian rajonganak a cicákért. Annyira, hogy amikor még csak ketten voltak (2 és 1 évesek), a férjemet is meghatotta ez a szeretet és lettek cicáink. Én 10 évig nyafogtam előtte, de hajthatatlan volt. 😄
2020. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kisgyerekek azért “bántják” a háziállatokat (nem csak a cicát, a kutyát, nyulat, hörcsögöt, kecskegidát is) mert még nem alakult ki a finommotorikus mozgásuk teljesen, ezért durvábbak a mozdulataik, simogatni akarják de véletlenül megütik vagy meghúzzák a szőrét. A másik variáció hogy a gyerek a szülei felé produkálja magát mert a kisgyerek egy olyan lény hogy nem tud semmit a világról és keresi a határait. Addig szalad amíg azt nem mondod neki hogy megállj, addig hisztizik a csokiért amíg tudja hogy úgyis célt ér vele, addig tapossa a gombákat és a növényeket amíg el nem hívod onnan és addig cibálja a macskát amíg el nem magyarázod neki hogy fáj a cicának és csak finoman szabad simogatni.


Olyan egyébként egészséges lelkű és normálisan nevelt gyerekkel még nem találkoztam aki direkt céltudatosan odamegy macskát baszkurálni mert élvezi hogy fáj neki. Nem azt mondom hogy nincs ilyen, de ott nem a macskával van a baj hanem a gyerekkel (illetve nyilván a nevelésével), és nem csak ebben fog megnyilvánulni.

2020. szept. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
93%
A totyogók nem igazán gondolnak még bele más helyzetébe. Nekik egy ember, állat, növény is ugyanolyan mint egy kisautó vagy építő kocka. Nekünk kell megtanítani nekik a különbséget, bánásmódot és főképp jó példával.
2020. szept. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

"Azt figyeltem meg, hogy a kisgyerekek ösztönösen durvák a macskákkal, főleg a macskakölykökkel"


Mármint a te gyerekeid, vagy azok, akiknek a környezetében mozogsz.

Az én gyerekeim minden kölyökállatot imádnak, mert picik, aranyosak, simogathatóak.

Ja, talán mert ők is simogatást, ölelést kapnak tőlünk, nem durvaságot. Minden kisgyerek azt tudja továbbadni, amit kap.


A csúcsragadozókról szóló elmélkedésedet végig sem olvastam, úgy hülyeség az egész, ahogy van.

2020. szept. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!