Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szinte képtelen...

Mit tegyek, ha szinte képtelen vagyok a normális alvásra, mióta megszületett a gyerekem?

Figyelt kérdés
Hasfájós, sokat felkel. Amikor nagy nehezen elaltatom, és hulla fáradtan lefekszek az ágyra, nem tudok aludni, mert folyamatosan attól félek, hogy mikor fog felkelni és sírni. Csak fekszek és nwzek ki a fejemből. Ezalatt a másfél hónap alatt 3x is volt olyan, hogy egy egész éjszakán át nem aludtam egy percet se, mert képtelen voltam rá. A sírás jön rám napi többször is, eleinte visszafolytottam, aztán most az utóbbi időben kiengedtem a sírást, és hiába engedem ki, nem érzem azt, hogy jobb lenne. Mert nem tudom abbahagyni a sírást. Ilyenkor egy fél-egy órát tudok aludni, mert "kimerülök" (?) a sírástól.
2020. okt. 2. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha szoptatsz állj át szigorúan tejmentes étrendre. Egy hét alatt sokat javul majd a helyzet, ha tápszeres, akkor írass neki tejmentes tápszert a háziorvossal.
2020. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Egy kisbaba születése hatalmas nagy változás egy nő életébe. Felkészülni erre nem lehet. Egy folyamatos,állandó készültségbe vagy a nap 24 órájában amihez nagyon nincs az ember hozzá szokva. Plusz hasfájós,sír gondolom rengeteget,ez is stresszes,totál kimerítő. A hormonális változás se pite szülés után. Én sem tudtam aludni sokáig, hiába voltam nagyon kimerült. Alig vártam hogy végre elaludjon,hogy én is tudjak pihenni,de nem ment nekem se. Sőt én enni sem nagyon ettem,étvágyam semmi nem volt,szerencse hogy nem ment a tejem rovására. Pattogtam a gyerekem körül egész nap,mint egy őrült. Azt se tudtam soha miért sír,mi baja,jézusom most mit csináljak,teljesen elvoltam veszve. Olyan fél éves korára szoktunk úgy igazán össze. Visszajött az étvágyam,tudtam aludni stb.
2020. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Eh kérdező. Mindig lesz miért nem aludni. Hasfájás, fogzás, szeparációs szorongás, beszédfejlődés, oviba bölcsibe íratás, iskolába íratás, kiskamaszkori nehézségek, felvételi a gimibe, kamaszkori nehézségek, felvételi az egyetemre, a házassága, a hétköznapi nehézségei, az unokáid....

Mindig lesz miért álmatlannak lenned. Anya lettél. Ez ilyen :)

2020. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Hormon vizsgálat nem ártana. Lehet a pajzsmirigy a ludas, sokaknál felborul szülés után, alvászavart okoz.

Egyébként én nem voltam "egy ágyban alszom a gyerekkel" típus, de a te esetedben magam mellé venném.

Kitartás, ez sem tart örökké.

2020. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a jógalégzés, meditáció bejön amikor nem tudok aludni. Az a baj, hogy kattogsz egy téma körül. Meg kell próbálni kikapcsolni.
2020. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Erre csak annyit mondok, hogy az eleje nagyon nehéz. Nekünk akkor lett jobb, és fokozatosan sokkal jobb, amikor elmúlt 3-4 hónapos. Remélem hamarosan nálatok is könyebb lesz!! Sok erőt kívánok:)
2020. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy magamhoz vettem aludni. Sokkal jobban aludt ő is meg én is. Napközben is mikor aludt, összebújtunk és ha úgy volt aludtam. Sokat hordoztam.

De egyébként valóban mindig lesz valami ami miatt sírós, rosszul alvó lehet. Több mint 1 éve nem aludtam át 1 éjszakát de már nem is hiányzik

2020. okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Hát ezen sokan átesünk. Nekem a 2 hónapos kor hozta meg az áttörést. Hasfájós ő is, de inkább délután sírós, tejmentes diéta itt is bejött. At fog állni az agyad. Én már lázán alszom 1 órát is úgy, mintha nem lenne holnap. 😀 egy idő után nem fog stresszelni, mikor kel. Ha kel, kel, ha nem, nem. Nekünk van 6-8 keléses éjszaka is meg 1 is. Tegnap 7-kor már kidőlt, én még énidőztem este 11-ig, azt hittem mehetek is mindjárt szoptatni, de aludt, lefeküdtem. 4-kor kelt. De olyan is volt már, hogy lefeküdtem 9-kor és 15 perc múlva ébredt. 🤣 ez ilyen, megtanulsz majd vele együttélni, hidd el. 1 óra szundi is csodákra képes.
2020. okt. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Könnyebb lesz. Persze mindig van, amièrt èppen nehèz, de èn az első 3 hònap zsinòrban 8 òra kòlikàs ordìtàshoz kèpest mindent jobban èlek meg. Èn os gyomorgörccsel feküdtem le anno, ha vègre sikerült elaltatni. Nèha apuka is àtveheti èjjel pàr òràra,magnezium tabletta ès citromfű tea
2020. okt. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem a 9 honap alatt egy ejszakam volt,amit ataludtam. :( A fogzas ota a legrosszabb,elotte meg istenes,ugyhogy keszulj fel.
2020. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!