Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem a kislányom,...

Egyedül nevelem a kislányom, mert az apja lelépett. A lányom az apja nevén van, viszont nem is ismeri, nem látogatja, és ez ezután sem fog változni. Én sem eröltetem. Mit mondok neki késöbb, amikor már tudni/ kérdezni fogja a teljes nevét?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szól, akik hasonló helyzetben vannak.Jelenleg 10 hónapos a kicsi. Talán elöre aggódom emiatt,ezért is vagyok kíváncsi, másnál hogyan alakult.

2020. okt. 3. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Mondjon le rola, vedd a nevedre.
2020. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
sajnos nem lehet :( csak ha örökbefogadná a "házastársam", aki ugye nincs.
2020. okt. 3. 15:43
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ezt nem értem. Azért azt tudni fogja, hogy van apja, csak nem látogatja. Azt is tudja, hogy apjának neve is van. Nincs ebben semmi, ne aggódj.
2020. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem kezeled szégyenként, ő sem fogja. Ha kérdez, válaszolsz. Neki is van apukája, de már nem éreztétek jól magatokat együtt, ezért elköltözött. a nevét azért ajándékba nekiadta.
2020. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Változtasd meg a gyerek nevét. Asszem ha nincs meg az apa beleegyezése,akkor gyámhatósági engedély kell, de nincs okuk ilyen esetnben nem engedélyezni. Megmondod h veled él, szeretnéd ha közös nevetek lenne.
2020. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
A 4-es válaszolóval értek egyet. El lehet ezt mondani szépen, értelmesen neki. Majd egyszer, ez azért nem mostanában lesz a korából ítélve. Illetve addig még simán lehet, hogy összejössz valakivel, és lesz új élettársad, vagy házastársad. Akkor aztán megkaphatja majd az ő vezetéknevét is.
2020. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es nagyon szépen leírtad :) köszönöm
2020. okt. 3. 16:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a nevétől teljesen függetlenűl meg fogja kérdezni, hogy hol van az apja ha látni fogja a bölcsiben/oviban, hogy más családoknál akár két szülő is van.

de még rengeteg más szitúációból is rákérdezhet az édesapjára. a 4-es válaszadó válasza szimpatikus.

2020. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy bácsi. Ez a bácsi és anya szerették egymást, így lettél te. Ezt a bácsit xynak hívták, tőle kaptad a neved. Majd anya meg a bácsi már nem szerették egymást, úgy döntöttek, hogy a bácsi elmegy, te pedig anyával leszel ketten egy család.


Én ezt mondtam.

2020. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez hogy van? Hiaba nem foglalkozik vele, nem fizet utana, nem mondhat le rola, h megvaltoztathasd a nevet?😳😳
2020. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!