Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak majd a lányomnak,...

Mit mondjak majd a lányomnak, ha nagyobb lesz, miért nem látogatja a nagyapja?

Figyelt kérdés

Már apának sem volt jó.

Mondjam azt, amit nekem mondtak? Hogy nem szeret, nem kíváncsi rád? Ilyen borzalmakat mondjak én is? Vagy azt, hogy meghalt?

Egyszer eljött nagynehezen megnézni amikor 6 hetes volt. Azóta nem is kérdez róla hogy van, küldök képeket, videókat, megnézi de nem reagál. Felhívtam, azt mondta hadarva, hogy sok a dolga. Azóta sok idő telt el és semmi.

Mit mondjak a lányomnak majd, hol van a nagypapája és miért nem keresi?


2020. aug. 7. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell ezt túlbonyolítani, ha nem beszélsz róla fel sem fog tűnni neki, hogy nincs az életében
2020. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Semmit önmagadtól


Nem fogja érdekelni, ha mégis, akor annyit, hogy sok a dolga nincs ideje ránk gondolni...

Ennyi...


/ férjem nagyapjára sem mondtak semmit.. imádja az unokáit - dédiheit is/ de ha találkozni kell, az nem megy neki.. a gyerekeivel se... egyszerűen bezár .. ő épp ilyen... mégsem sározta senki/

2020. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem feleslegesen agyalsz ezen. Lehet eszébe se fog jutni, ha eleve nincs az életetekben. "Hol a nagypapa? Itt és itt lakik, de nem igazán tartjuk a kapcsolatot". Aztán szerintem ennyiben meg is áll a dolog.
2020. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk ugyanez a helyzet, csak anyámmal... 14 éve nem beszéltem vele, az unoka sem érdekli, pedig már elmúlt 1 éves, de nem jött el megnézni. Közben meg ide-oda panaszkodik, hogy nem láthatta. Pedig még hívtuk is, de nem jött.

Remélem, nem fog rákérdezni. Még én se tudom, mit mondok :( Engem nem érdekel a dolog, csak a gyereket sajnálom, hogy nem lesz olyan nagyija, mint nekem volt :(

2020. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rákérdezett szintr minden rokonra (5 éves).

Őszinte legyél az ő szintjén.

Nem volt jó a kapcsolatotok, sokat veszekedtetek és inkább nem találkoztok. Vagy elmondod, hogy a nagypapa ilyen, senkivel sem foglalkozik. Vagy egyszerűen megmondod, hogy nem tudjon d, te sem érted miért ilyen zárkózott.

Semmiképpen se azt mond, hogy mert nem szereti vagy, hogy nem kíváncsi rá.

2020. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Miért akarsz bárkit bárkire ráerőszakolni? Ha valaki valakire kíváncsi, az keresi, odafigyel, mindig segíti azt, akit meg nem érdekel egy adott személy, az magasról tesz rá. Lásd a te esetedet.


Nem érdekli a gyereked.

2020. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja kérdezni egyszer, és nem érdemes hazudni neki. Ne azt mondd, hogy nem szereti, hanem azt, amit fentebb is írtak, hogy inkább nem találkoztok, mert nem olyan jó a kapcsolat, mint például neki az apukájával. A sokat veszekedtetek azért nem olyan jó, mert jó eséllyel ti is veszekedtek néha (dackorszak, stb), és félreérti... én azt fogom kihangsúlyozni, hogy mennyire más a kapcsolat vele, mint miközöttünk. Merthogy én is érintett vagyok, nálunk az apai nagymama nem ismeri az unokát, pedig egy városban lakunk, de annyira dühös a fiára, hogy párja lett, hogy velem sem volt hajlandó találkozni soha. Nehéz lesz, de én sosem fogok a gyerekemnek hazudni.
2020. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! A kérdés az volt, mit mondjak neki. Már rég lemondtam arról, hogy keresni fogja. Nem akarok ráerőltetni, de még csak felhívni rá a figyelmét sem. Már egy ideje én sem keresem az apámat.
2020. aug. 7. 10:23
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene bármit is mondani?

Nélküle nől fel, nem fog neki hiányozni mert azt sem tudja kicsoda micsoda.

Feleslegesen agyalsz ezen.

Én is öregapám nélkül nőttem fel. Apám részéről sajnos meghaltak mire megszülettem, anyám részéről meg tudom ki az öregapám életemben ha 3 szót ha vakkantott nekünk. A kutyát nem érdekli a vén f@sz.

Elárulom soha a büdös életben nem volt miatta hiányérzetem.

2020. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!