Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen vállaltátok az...

Hány évesen vállaltátok az első gyereket? Mikor a legideálisabb?

Figyelt kérdés
Mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenne, de akárhogy is nézem ez már nem fog összejönni, de úgy érzem jó úton haladunk és hamarosan megfelelőek lesznek a körülményeink. Most 25 éves vagyok, ha minden jól megy 27 éves korom körül fog születni az első gyerekünk, és 30 előtt szeretnénk a másodikat (a férjem 3 évvel idősebb nálam). Persze ezek csak tervek, nem tudhatjuk még mit hoz a sors, csak szeretnénk, ha így lenne. Nektek mi a véleményetek? Milyen korban a legideálisabb a gyermekvállalás?
2020. okt. 4. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az ideális.
2020. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy nektek mikor volt ideális? :)
2020. okt. 4. 17:53
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Mikor lett megfelelő háttér a gyerekhez. Mire a mesterszakot befejeztük, a házunkba beköltöztünk, lett elég munkaviszonyom. Egy hónappal szülés előtt töltöttem a 27-et, meg vettünk autót, és készült el a jogosítványom. Az autó a környék miatt volt szükséges, anélkül nem lehet itt élni. Úgy érzem így semmiben nem szenvedünk hiányt. Én két gyereket akarok, ha készen állok majd lelkileg és fizikailag és meg is jön a menstruációm, jöhet a következő, de igazából akár most is jöhetne, tárt karokkal várjuk.
2020. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
28 évesen szültem most, ez volt tökéletes, úgy érzem. Úgyhogy leteszem a voksok a 25-30 év közötti első szülésre.
2020. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Felesleges másokból kiindulni. Akkor ideális, amikor elég érett vagy a szülőséghez, a kapcsolatotok stabil és anyagilag is meg tudod teremteni a gyerek számára a boldog élet feltételeit.

Annyi tippet viszont mondanék, hogy amíg egy gyereked sincs, felesleges betervezni a másodikat (mármint beszélni érdemes róla, csak az időpontját felesleges meghatározni) hiszen még annyi minden változhat addig, elég csak arra gondolni, hogy egy virgonc kisgyerek mellé esetleg még egy ideig nem akarsz következőt.

2020. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval aki 27-28 évesen szül, az már nem fiatal anyuka?
2020. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én öreg anyuka leszek ha leszek. 30vagyok és még nincsen. Nem is szeretnék 5évig
2020. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#6 Természetesen nem így értettem, de a környezetemben vannak 20-23 éves kismamák vagy anyukák kisgyerekkel, és anno szerettem volna én is ilyen fiatal anyuka lenni, csak időközben rájöttem, hogy ez nem jó ötlet.
2020. okt. 4. 19:06
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Én 25 körül szerettem volna, de ki tud addigra megfelelő hátteret teremteni manapság? Max, akiknek segítenek a szülők vagy ahol idősebb a pasi.


Így 29, majdnem 30 leszek, mire megszületik az első babám.

2020. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
30 alatt kellene mindenkepp. Szerintem 24-27 fele az idealis. Banom hogy sokaig vartam. Elobb kellett volna.
2020. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!