Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltanátok ezért iskolát?...

Váltanátok ezért iskolát? Folyamatos panasz érkezik a lányomra a magatartása miatt

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtük az első osztályt, a tesóm lett az osztályfőnöke a lányomnak. Ezt már az előző tanévben is tudtuk, én még akkor rákérdeztem, hogy nem-e lesz ez gond. A nővérem megnyugtatott, hogy dehogyis, a tanári kar jól képzett és nincs gond a rokoni, baráti kapcsolatokból ilyen helyzetben.

Viszont mióta elkezdtük a sulit, kicsit úgy érzem, mintha "izmozna" a lányommal, vagy mintha vele akarna példát statuálni.


Az első ilyen akkor volt, amikor véletlenül az autóban felejtődött a lányom tornazsákja, és aznap volt is tesije. Későn vettem észre, de betelefonáltam az iskolába, mondta a nővérem, hogy semmi gond, megesik (ő a testnevelő tanára is). Erre délután mondja a lányom, hogy mikor odament szólni neki ő is óra előtt, akkor vissza lett zavarva az öltözőbe, hogy akkor ne is legyen bent a teremben és tanulja meg, hogy ő már iskolás is figyeljen a dolgaira. Meg többször felhívott, hogy a lányom minősíthetetlenül viselkedik és ő nem is tudja, hogy én milyen szabályokat fektetek le itthon, de ez a gyerek kezelhetetlen. Van egy másik tanító nénije is az osztálynak, végső kétségbeesésemben felhívtam őt is.

Mert itthon és máshol sincs vele gond, pedig jár úszni, táncolni és különangolra is kiskora óta, sosem panaszkodtak rá. Velünk is, másokkal is illedelmes, nem egy vad gyerek, akivel ne lehetne megjelenni.

Szóval beszéltem a másik tanítóval is, ő pedig mondta, hogy nem tudja, miről beszélek, mert semmi gond nincsen a lányommal, példamutató a szorgalma és a magatartása is. Annyi, hogy mivel már úgy ment iskolába, hogy tudott írni, olvasni és ismerte az órát is, ezért hamarabb végez a feladatokkal, de utána is csendben elfoglalja magát, színez, vagy rajzol, mióta vittünk be foglalkoztató füzeteket.


Amin felhúztam magam most, hogy pénteken is mentem a gyerekért és előtte a tesóm felhívott, hogy ő nem akarja a falra festeni az ördögöt, de a lányom megint szörnyen viselkedett az iskolában és feketepontot is kapott, ki lett küldve a teremből az óra alatt és erre a hónapra biztosan nem fog 5-ös magatartást kapni, meg se lepődjek majd. De majd a többit elmondja a gyerek, kérdezzek rá.

Kiderült, hogy órán mondott neki valamit a kis padtársa, amin mosolygott és a tesóm ezt annak vette, hogy kiröhögte (mármint a lányom a tesómat). Hiába mondta a lányom, hogy nem, meg sem hallgatta, csak kiküldte a teremből és vissza sem engedte az óra végéig.


Már ott tartunk, hogy a lányom nem akar iskolába járni és mondja, hogy alig várja, hogy egyedül járhasson majd, mert biztos nem megy be oda többet... Ma anyukáméknál lett volna ebéd, oda sem volt hajlandó jönni és már annyira sírt, hogy inkább lemondtuk az egészet (ott voltak a nővéremék is).



2020. okt. 18. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ebből csak több konfliktus lesz.
2020. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Próbálj meg beszélni a nővéreddel akkor, amikor a kislány nincs ott veletek. Ha a szép szó nem hat rá, az iskolaváltáson kívül jobb ötletem nekem sincs.
2020. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Igen minden képen ha van rá lehetőség.

És ha ez felmerul kérdésként, hogy miért, csak őszintén, hogy nem akartok több feszkót.

2020. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen keressetek másik iskolát, és beszélj a nővéreddel. Az rendben van a picit dzrosabban tartja, hogy pl neki ne legyen baja belőle, de így a lányod is sérülni fog. Utáni fogja az iskolát, ahol amúgy rengeteg jó élményt szerezhetne.
2020. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem anyu volt az ofőm 4 évig. Évek óta mondja, hogy ez volt élete egyik legszarabb döntése, és most biztosan mindent megtenne, hogy ne így legyen.
2020. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Váltás, de nagyon sürgősen. Alapból másik osztályba, iskolába kellett volna íratni, sose lesz annak jó vége, ha rokon, ismerős tanítja a gyereket mert vagy túl szigorú lesz vele, vagy kivételezve lesz vele, a többi gyerek kárára.
2020. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
5-ös, Kőhalmi Zoli Szentes, te vagy az?
2020. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Iskolát váltanék. És megköszönném tesómnak. Valamint medicsérném h ilyen jól képzett szakember lett.
2020. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
#7, nem.
2020. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
A tesód egy rossz tanár. Én biztos elvinném.
2020. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!