Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is elhanyagolja magát ha...

Más is elhanyagolja magát ha otthon van a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Már 2 éves a lányunk szóval azt se lehet mondani, hogy éjjel kel hozzá és nappal fáradt. Tíz 10 kgot hízott a feleségem de nem is ez a fő gond. Szinte mindig ugyanabban a bolyhos melegítőben van, boltba se vesz fel mást. Haja összekötve mindig, zsiros sokszor, ugyanaz a hálóing állandóan. Néha utalok rá de megbántani se akarom. Nem azt mondom, hogy farmerban legyen otthon, csak néha vehetne 1-2 új ruhát. Hogyan kezeljem ezt a dolgot hogy ne bantsam meg?

#Nő, anya, szépség,
2020. okt. 20. 12:42
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%

Itthon gyerek nélkül is melegítőben vagyok. Férjem is abban van. Sőt, a hajam is heti kb egy nap már kezd zsírosodni.

Az otthoni melegítőn az új ruhák nem segítenek.

Ha kicsit együtt kimozdultok, esetleg valami elegánsabb helyre, akkor már indokolt lehet az új ruha.

A fogyást meg azzal segítheted, ha te is egészségesen étkezel otthon, esetleg közösen edzetek. Nekem ezzel nagyon sokat segített a férjem. Bennem már megvolt az elhatározás a fogyásra, de mint edzőtárs, nagyon sokat segített.

Szerintem amúgy finoman megemlítheted neki, hogy nézd, milyen csinos ruha, nem próbálod fel? Vagy karácsonyra veszel neki egy új hálóinget/melegítőt?

Én pl nem bírtam nézni ahogy férjem az ezer éves szakadt melegítőjében mászkál, vettem neki egy szép szettet, azóta kimosni alig tudom, mert mindig az van rajta itthon :)

2020. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
81%

Vidd el vásárolni. Vegyetek neki egy-két új ruhát, cipőt. Menjetek el együtt egy fodrászatba és vágassatok újfrizurát. Fizesd be egy kondi terembe vagy úszásra (bár most a covid alatt nem az igazi edzőterembe járni).


Ne csak utalásokat tegyél, hanem üljetek le és mond el neki finoman, hogy mostanában elhanyagolja a külsejét és az öltözködését (bár ennek biztosan megvan a maga lelki háterre). Próbálj meg neki segíteni. Például vegyél neki pár szál rózsát (olyat mikor vettél neki?).


Passzoljátok le kicsit a gyermeket a nagyinak és menjetek el randizni kettesben.

2020. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%

Beszéld meg vele, hogy menjen el fodrászhoz, kozmetikushoz, körmőshöz, ruhát venni.... Stb te addig vigyázol a gyerekre. Persze próbáld ezt úgy, hogy ne sértsd meg.

Lehet már nagyon bele van fásulva a mindennapokba. Hányszor mehetett már el a gyerek nélkül otthonról?

2020. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%

Kezeld nőként, hogy annak is érezze magát, és legyen igénye tetszeni újra.


Vedd át minden nap a gyereket 1 órára (csak nem szakadsz bele...) vegyél neki illatos új piperéket, és mondd neki, hogy wellnessezzen egy órát.

Vegyetek néhány kényelmes leggingset, meg kötött pulcsit, csinos is es otthonra is jó.

2020. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Most hétvégén is a mamánál volt a kicsi, én szombaton is dolgoztam. Nyugodtan mehetett volna vásárolni vagy ahova akar.
2020. okt. 20. 13:02
 6/42 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a ferjem szokott ruhakat venni, celozgatas helyett esetleg probald meg kirangatni belole, tettekkel.
2020. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
76%
És hétvégén hova menjen? Gondolom főzött, mosott, takarított. Munka előtt, után nyugodtan foglalkozhatsz te is a gyerekekkel. Arra nem válaszoltál, hányszor maradtál otthon a gyerekkel és adtad meg számára a lehetőséget hét közben, hogy kikapcsolódjon.
2020. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem tudom, én is melegítőbe vagyok itthon (5 hónapos a kisfiam), de ha elmegyek valahova, akárcsak a boltba is, azért feloltozok meg nagyjából rendbe szedem a hajam/arcom. Attól, hogy valakinek gyereke van szerintem nem kell ilyen szinten elhanyagolnia magát, de ez csak az Én véleményem :)

Kérdezd meg tőle, nem-e szeretne egy kis időt magára fordítani.

2020. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
68%

El lehet ítélni nyugodtan azért, amit most fogok írni, de ezt gondolom.

2 éves a gyerek. Nem 2 hetes vagy hónapos. Az első mondjuk pár hónapban, ha egy anya elhagyja magát így ilyen téren, azt el tudom képzelni normálisnak. De itt már évekről van szó.

Ti csak a randira mentek nem otthoni ruhába? Mert felteszem 2 éves gyerekkel már ki tud mozdulni anyuka boltba, orvoshoz, játszótérre, akárhova. És oda normális szerintetek az otthoni ruha?


Nekem az a rossz hírem van, hogy vagy szülésutáni depressziós (ennek a tüneteként mondják mindig ezt az elhanyagoltságot), vagy csak szimplán igénytelen és ez most jobban előjön mióta a gyerek miatt még annyi ideje sincs mint előtte.


(Kezelje nőként? Biztos nagyon vonzónak tartja most a párja... ez egy ördögi kör)

2020. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen igazat adok a 9-esnek!! :)
2020. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!