Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vártok el az apukától?

Mit vártok el az apukától?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy mit vártok el a férfiaktól? Keljen fel éjjel ő is a babához vagy vigyázzon rá esetleg a házimunkába segítsen be? Hogy bírjátok azok akiknek semmi segítségük nincs, akiknek a párja nem segít semmiben?

Ti hogy vagytok ezzel?



2020. okt. 25. 19:48
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%
Az éjjeli kelést nem vártam el, egyszerűen azért, mert igény szerint szoptattam a babákat, úgyis cici kellett éjjel, tök fölösleges lett volna neki felkelni. Cserébe reggel ő felkelt velük, hogy aludhassak még. Monden másban viszont részt vett és el is vártam.
2020. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
87%

Legalapabb, hogy a házimunkában nem segít, hanem csinálja a részét. Gyerek előtt, után, mindig.

Ugyanez a kategória, a gyerekre nem vigyázott, mintha szívesség lenne, hanem foglalkozott vele.

Éjjel amíg nem dolgoztam, én keltem, de előfordult, hogy férjem ébredt meg előbb, akkor ha tudta, intézte a dolgokat.

Nyilván az ember tekintettel van arra, hogy a másiknak milyen napja van/volt, ki mennyire fáradt. Viszont a közös lakást és a gyereket is ketten akartuk és hoztuk össze, nem volt vita, hogy mindenki kiveszi a részét mindenből.

2020. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ. Több műszakban jár. Ha nappalos, akkor mnuka előtt/után bevásárlás, gyerekkel foglalkozás, míg takarítok, főzök vagy fürdök. Az elején szabin volt, és őrületesen nem aludtam semmit éjszaka, így volt hogy kezébe vette a cumisüveget és ő éjszakázott. Az óriási segítség volt.


Amikor éjszakás, akkor szinte semmit. A nappali tevékenységeink mennek és a baba is aktívabb már egy ideje, szóval eleve nagyon rosszul alszik. A bevásárlást akkor is ő intézi, illetve most a víruspara miatt a hivatalos ügyeket is.


Szabi napjain takarítás és egyebekben egyértelműen, gyerekkel van. Általánosságban pedig annyit, hogy a rendet tisztelje, tehát nagyobb rumlit ne csináljon akkor sem, ha "fel van mentve" a házimunka alól az éjszakázások során. Vagyis sétáljon el az összes tányér a mosogatógépbe, és a zoknik a szennyesbe.

2020. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
80%
Hármas vagyok, azt hozzáteszem, hogy én itthon vagyok még, tehát nekem nincs munka, ami árnyalná a képet.
2020. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Nekem párom elég sokat segít. Nagyon szeret főzni így a hétvégéket mindi beválalja, hogy én is tudjak haladni egy picit a takarítással. A babával is nagyon szeret lenni. Hála az égnek. Nagyon örülök.
2020. okt. 25. 19:58
 6/54 anonim ***** válasza:
64%
Nem okoz gondot. Párom három műszakban dolgozik, és még itthonról is sokszor a munkával kell foglalkoznia, nincs ideje besegíteni. Így is csinálgat ezt-azt, néha ő is felkel, ha felébred rá, egy kis házi munka de azért többnyire én intézek mindent a gyerek és a ház körül, de nekem ez egyáltalán nem probléma. Megfontoltuk még a gyerekvállalás előtt, hogy keres valami egy műszakos munkát, hogy jobban be tudjon segíteni, de anyagilag annyival rosszabbul jöttünk volna ki, hogy nem vállaltuk be.
2020. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
75%
Eleinte voltak elvárásaim, aztán már csak annyit szerettem volna ha egy héten egyszer azt mondja, hogy lesz a gyerekkel egy óràt mondván “menj, pihenj vagy igyál egy kávét a kávézóban..” ez sem sikerült, úgyhogy elfogadtam már hogy l0faszt sem segít. Egyszer majd megunom..
2020. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
56%
Amíg gyeden voltam természetesen mindent én csináltam, hisz rengeteg szabadidőm volt. Mióta dolgozom, azóta meg mindenki azt amit éppen kell.
2020. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
81%

Nem vártam el semmit.

Ez csapatmunka, megbeszéltük mindig, hogy ki mit csinál. Természetesen nem vártam tőle nagy munkát miután hazaért a munkából, de igenis feltettem a kérdést, hogy “tisztába teszed?” vagy hogy “figyelsz rá amíg fürdök?” Stb.

Egy férfi nem feltétlenül veszi észre, hogy miben kell segítenie. Nem azért mert nem akar, hanem mert nem sokan vannak akik fejben több mindenre tudnak figyelni. Ha reggel megkérdeztem hogy van-e kedve rántottát csinálni, mondta hogy persze, de magától nem jutott volna eszébe.

Sose volt ezekből vita.

2020. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
85%

Az elején voltak ígéretek, még mielőtt terhes lettem, majd ő segít, ő megcsinálja ezt, ő megcsinálja azt, nyugodtan lehet magamra 1 órám legalább h tornázzak stb. Én elhittem, én kis naív. Aki gyereket szül, magának szüli, ennyi. Nyilván vannak kivételek amikor apuka segít, de nem jellemző. Ő nem tud éjjel kelni mert: reggel melózik, v éppen meg se hallja h sír a baba, v te úgyis jobban tudod stb...

Ő nem fürdeti mert nekem jobban megy, ő nem eteti mert nála nem eszik, ő nem altatja mert nála nem alszik el. Nem egyszer volt h fogta magát kijött a szobából h ő nem altatja tovább, én meg szóltam neki, héé ez nem így működik. Szóval ki,baszott nehéz volt mindent nekem csinálnom. Arról nem is beszélve h folyton csesztetett h én nem hozok pénzt a házhoz, kevés a gyed. Amikor már dolgoztam akkor én ló,faszt se keresek, pedig lenyomtam a 8 órámat+gyerek+háztartás+az éjjeli kelés, ami mai napig tart, 4 éves. Nyilván olyan munkarendbe dolgozok h tudjam intézni a gyereket, akkor meg ugye minden pótléktól elesek. Szóval ez a sok minden ami hirtelen rámszakadt olyan szinten kicsinált h depressziós lettem, a depresszióm elmúlt, helyette evészavarom lett, ami miatt 10 kg ot szedtem magamra 1 év alatt mindezt idegi alapon. Én erre nem voltam felkészülve h egyedül kell végig csináljam, plusz a sok apró kedvesség a részéről amivel totál leépíti minden önbizalmam. H megérte e? Igen, mert az h anya lehetek a legjobb dolog az életemben, egyszerűen imádom a kisfiamat, és érte csinálom, érte tűrök el dolgokat, és miatta nem adtam még fel. Most a férjem pedzegeti h legyen még egy babánk...szted mennyire hagyom h megint csőbe húzzon? A lényeg az h egy nő csak akkor vállaljon babát ha felkészült rá h egyedül is végig tudja csinálni, a szó elszáll...

2020. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!