Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a minimum, amit egy...

Mi az a minimum, amit egy apukától el lehet várni a családja felé, természetesen a munkán kívül?

Figyelt kérdés
Az anyukák felé hatalmas elvárásokat látok erőn felül,de mi a helyzet az apukákkal?Fel tudnátok sorolni,mi az,amit az apuka minimum meg kell hogy tegyen,azon kívül,hogy pénzt keres?

2015. okt. 3. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyenrangúak vagyunk itthon. Éppúgy mos, főz, takarít, mint én. Én sem csak ülök, munka és tanulás is van mellette. A minimum, amit elvárok? Nos, az, hogy csapatban "dolgozzunk" a családunkért. Legyen az munkahelyi munka, házimunka, szervezés, vagy bármi más jellegű tennivaló.
2015. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,de most tátva a szám,hogy van ilyen a való életben,és nem az orrhúzogatás,meg kibúvókeresés,és anyukára mutogatás megy... :O
2015. okt. 3. 16:40
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Pedig van ilyen. Én simán elvárom és el is vártam kezdetektől, hogy ugyanúgy foglalkozzon a férjem a gyerekkel, mint én. Szoptatott baba, úgyhogy az etetés csak az enyém, minden mást viszont a férjem is csinál. Pelenkáz, fürdet, altat, sétál vele, játék, bármi. A házimunkát úgy csináljuk, hogy a konyha fixen az övé, takarítás, mosogatás, főzés, minden, mert ezt csinálja szívesen, a többi az enyém. Én is dolgozom a baba mellett itthonról, úgyhogy szerintem természetes, hogy igenis segítsen. Szerencsére szerinte is természetes, hiszen én is dolgozom ugyanúgy, mint ő, úgyhogy a házimunka is közös.
2015. okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz, ha elvárásoknak kell megfelelni. Az lenne a normális, hogy közös életet élünk és segítünk egymásnak azért, mert összetartozunk és nem azért mert a másik elvárja. Megyek is gyorsan megfürdetni a kicsit, amíg anya felrak egy kenyeret sülni!
2015. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is szerencsés vagyok, nálunk sem kell kérni,hogy megcsináljon "női" dolgokat. Ki kell segítenünk egymást, és ő ezt tudja is. A férjem ugyanúgy tudja használni a mosógépet,mint én, ki is szokott teregetni, sőt,ha nekem nem jön össze, akkor főzni is tud.

Jelenleg 39 hetes terhes vagyok a második gyerekkel, kell is,hogy segítsen. De valahogy nálunk ezt sosem kellett hangsúlyozni.

2015. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,mentek a zöld kezecskék! :)

Akkor én vagyok madárnak nézve.Gondoltam.Azért jó tudni,mennyire vagyok fontos a másiknak. :(

2015. okt. 3. 19:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Kimondtad, amit szeretnél?

Tudja, hogy mi az, ami rosszul esik?

Sokszor tapasztalni, hogy a férfi nem is tudja, mit kéne tennie, teszi, amit épp gondol, és közben a felesége haragszik rá. Sajnos sokszor nem tudják kitalálni, mit szeretnénk. Leültetek már megbeszélni, hogy "Te Józsi, sok a munka itthon, osztoznunk kéne?"

2015. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk a mosást és a ruhák összehajtását nekem nem engedi a feleségem, mert nem tetszik neki ahogyan csinálom. A takarítás viszont közös, az főz, akinek éppen van rá ideje (vagy együtt főzünk). A kertben én ások, de ő tolikapázik, közösen gyomlálunk. A fűnyírás neki nem megy, ezért azt én csinálom (illetve a 16 hónapos fiam "segít" benne). Ugyan így a villany- vagy az autószerelsét se bízom rá. :) Tehát nálunk is megvannak a tipikus női- és férfimunkák, de ami nem igényel speciális szakmai tudást, erőt vagy ügyességet, azt az csinálja, akinek épp a kezébe akad az adott feladat. Csak annyi a titka, hogy figyelni kell egymásra és meglátni, hogy mivel kerülhetnénk előbbre. Ettől még nálunk is vannak összetűzések, mert azért a prioritásokban másként gondolkozunk. Szerintem még bőven tiszta a lakás és inkább most kellene kertészkedni, takarítani ráérünk majd rossz időben is, szerinte viszont kosz van és vagy segítek, vagy nekiesik egyedül és akkor úgyse bírom nézni és mégiscsak segítek. :) De anyának már sokszor az is kikapcsolódás, ha elvégezhet néhány házimunkát amíg én lefoglalom a gyereket.
2015. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyedül annyit várok el tőle, hogy este a gyereket megfurdesse.

36/N

2015. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amíg gyeden voltam természetesen én csináltam mindent hisz más dolgom nem volt. Mióta dolgozom ő viszi oviba néha játszik vele. Ha megy valamiért boltba megveszi azt is ami kell itthonra.
2015. okt. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!